Makale Sonsuz Hayata Talip Olmak Veya Olmamak…

kulmehmet

topragizbiz.com
gonul.jpg gonul.jpg

Ah insan sonsuzluğa talip olmaz isen, üç günlük hayata kanar ve elin boş yüzün kara hüsran içinde, yalan dünyanın sonu olanın yalanına kanar pişmanlık içinde kalırsın! Her şeyin bir başlangıcı ve sonu var o başlangıcın içinde, iman ile merhamet insanlık var eğer onu seçmez isen sonunda yalanların gelip geçici heveslerinin, boş olduğu gerçeğini mezarda anlar isen, çok yazık olur! İşte sen herkesi unutarak sadece kendin için yaşadığın için, kimseye merhametle el uzatmadığın için, gönülleri yıktığın için, mezarında sana uzanacak bir el, sana merhamet edecek Yüce Rahman’ın rahmetini merhametini bulamayacaksın!

Anlarsın seni harcayanın fikirsiz fikirlerle dolu olan aklın olduğunu, nefsin ve arzuların olduğunu lakin o zamanda iş işten geçer, içine bir sis gibi çöken boş arzuların ve boşa geçen zamanın pişmanlığı bir dağ gibi çöker, lakin onu kaldıracak bir güç bulamayacaksın ve yazık olacak sana! Hayatı boş bir kâğıt gibi hayatının içini boş bırakma, doldur içini iman ile merhamet Salih amel ile…

Küstah merhametsiz fikirleri olanların peşinden koşarak, dünyayı kendi çıkarı için yıkanların, insanların gönüllerini parçalayanların yanında olmanın kahrını bin bir pişmanlıkla hissedersin lakin iş işten geçmiş olur, yazık olur sana, koş imanın merhametin Nur Kur’an’ın Nur Peygamberin peşinden, işte o zaman hayatın biraz çilelide olsa imtihanda olduğunu hatırla sabırla bu yolda yürü, derdi olana koş merhametli ol işte o zaman, mezarında seni bekleyen nurlarla dolu cennet bahçesi olacak olan, sana gülümseyen meleklerin yanında huzurla mezarında yatacaksın, Gül kokan Resul sana gülümser, cennet sana gülümser…

Avuçlarında gönül heybende biriktirdiğin, Salih amelin imanın, merhametin sana yoldaş olacak, hiçbir zaman pişmanlığı yaşamayacaksın hem bu âlem de hem de ahiret hayatında, haydi biraz zor olsa da nefis şeytan sana mani olsa da ”Ya Allah bismillah” de çık iman yoluna nur Kur’an Nur Sünnet merhamet yoluna… Unutulanları unutmamak ve unutulmamak için, küçük görülenleri küçük görmemek küçülmemek için, sonu olan sana faydası olmayan geçici heveslerin içinde çırpınmamak için, veda edilerek mahzun kalanlara merhaba diyerek, veda edilerek unutulmamak yok olmamak adına haydi at bir adım, korkma düşmezsin, sana her an yardım edecek olan Âlemlerin Rabbi Yüce Allah her an yanında olacak, gülümseyen ısıtan merhamet ile yürü hiçbir zaman üşümezsin, ısıt merhamete muhtaç olanları çünkü merhametin sonunda, sonsuz hayat için cennet seni bekliyor…

Yoksa bunu yapmaz isen hayatın sonunda teselliyi boşuna arama, yardımı merhameti arama, çünkü sende olmayanı araman sadece aptallık ve salaklık olacaktır bunu da iyi bil… Küçük bir esinti kadar sende bu merhamet iman olsa bile karşılığını ağrı dağı kocaman olarak alacaksın ve şaşıracaksın, diyeceksin ki, Ya Rabbim senin lütfünden kereminden… Sual olunmaz ben dünyada sadece birkaç iyilik yaptım, azıcık merhametli oldum oysa sen bana sonsuz olan cennetini bana birkaç iyiliğim sayesinde bağışladın, sana binlerce kez şükürler olsun diyeceksin… Sonsuz hayata talip olmak veya olmamak, sonu olan hayata talip olmak ve hüsranı yaşamak, seç beğen yaşa, sonunda ister ol paşa istersen pişmanlık ile yaşa…

Mehmet Aluç-Kul Mehmet-

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Sonsuz Maymun Teoremi Nedir?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Ansiklopedi
  • 0    6K
Kedi + Kızarmış Ekmek = Sonsuz Enerji
  • Ugur
  • Ugur,
  • Video Galerisi
  • 2    5K