Makale 69 Yaşındaki Trabzonlu Muzaffer Dedenin Spor Tutkusu

Ugur

Administrator
Trabzon'da yaşayan Muzaffer Altuntaş, her gün fındık bahçesinde koşarak güne başlıyor, daha sonra kendi hazırladığı çeşitli idman aletleriyle spor yapıyor. Muzaffer dedenin en çok sevdiği de torunuyla kick boks antrenmanına gitmek.

Muzaffer Altuntaş 69 yaşında. Güne fındık bahçesinde koşarak başlıyor. Daha sonra odun kesiyor, kilerde kum torbalarıyla çalışıyor, iki metre uzunluğundaki sopalarla akrobatik hareketler yapıyor, sonra da torunuyla kick boks antrenmanına gidiyor.

Muzaffer Altuntaş, 8 sene İstanbul'da yaşamış ve o süre zarfında iki sene boks yapmış: "Askerliği jandarma olarak Hakkari Çukurca'da yaptım. Sonra Trabzon'a geldim, evlendim. Boksu devam ettiremedim, bırakmak zorunda kaldım. Şimdi ise torunum var lisede, üç seneden beri onunla kick boks yapıyoruz."

Kick boksu hobi olarak yaptığını, torunuyla beraber ayda 12 kez idmana gittiği ifade eden Altuntaş, bu durumun kendisini oldukça mutlu ettiğini aktardı.

Hem torunuyla vakit geçirdiğini hem de spor yaptığını belirten Altuntaş, "İnşaatlarda ve farklı işlerde çalışıyorum. Bu işlerimin dışında ise spor yaparak zamanımı geçiriyorum. Torunumla idmanlara gidiyorum, spor yapmak hem ruhen hem de fiziken beni çok rahatlatıyor." diye konuştu.

"Gençler onun kadar verimli antrenman yapmıyor"​

Antrenör İskender Oflu, Altuntaş'ın salonlarına gelip spor yapmasının kendilerine mutluluk verdiğini dile getirdi.

Spor yapmaya gelen bazı gençlerin Altuntaş kadar hevesli olmadığına işaret eden Oflu, Muzaffer Altuntaş'ın 3 sene önce torununu salona antrenmana getirdiğini sonra kendisinin de antrenman yapmak istediğini vurguladı.

İlk başta bu durumun kendilerine biraz tuhaf geldiğini belirten Oflu, "Bu yaştaki birinin kick boks yapmak istemesi değişik geldi bize. Fakat çok azimli çok istekli, gündüzleri başka işler yapıyor akşamları antrenmanlarına geliyor. Gençler ise sadece okuldan sonra antrenmana geliyor ama onun kadar verimli antrenman yapmıyorlar." dedi.

Altuntaş'ın torunu Ömer Altuntaş da arkadaşlarının dedesini gördüğü zaman çok şaşırdığını kaydetti.

Kaynak: Al Jazeera Turk

sporun yaşı olmaz. Her yaşta lazım

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri