Sıla Yolu Arac Ve Navigasyon Magduriyetlerimiz

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Anavatanda tatil yapma heyecanıyla yola koyulan Avrupalı Türkler, yolculukta zaman zaman araçlarının mağduru oluyor.

OTOMOBİLLERİ ile Sıla Yolu’na çıkanlar, yolculukta pek çok problem ile karşı karşıya geliyor. Binlerce kilometre yol aşarak Türkiye’ye ulaşmaya çalışan bazı Avrupalı Türkleri, araçları arıza yapıp yolda bırakıyor. Bu arızalar kimini geri dönüşe zorluyor, kimine ise dört haftalık tatilinin bir haftasını kaybettiriyor. Yolda mağdur olan ailelerden birkaçı Sırbistan’daki hizmet istasyonumuza konuk oldu.

“İyi ki varsın SABAH”
BERLİN’DEN Nevşehir’e giden Galip Yüksel, eşi Ayşe, oğlu Sedat (32) araçları bozulunca SABAH’ın hizmet istasyonuna uğradı. Yardım isteyen aileye, görevli arkadaşlarımız yardımcı oldu. Yüksel Ailesi, hizmetten duyduğu memnuniyeti “İyi ki varsın SABAH” diyerek dile getirdi.

Sınırda arızalandı

DORTMUND’DAN Aksaray’a giden Servet Ünlü’nün otomobili Macaristan Gümrüğü’nü geçer geçmez arızalandı. Motordan sesler gelmeye başladıktan sonra durduğunu ifade eden Ünlü, “ADAC’nin yönlendirmesiyle bir tamirhaneye gittik. Ancak araç kısa süre sonra yeniden arızalanınca SABAH’tan yardım istedim. Sorun çözüldü” dedi.

Bir haftamız gitti

FRANSA’DAN Türkiye yolculuğuna çıkan Serin Ailesi’nin, otomobili İtalya’da bozuldu. Mükremin Serin, izinlerinin zehir olduğunu ifade etti. Dört gün İtalya’da beklemek zorunda kaldıklarını da anlatan Serin, “Aracımın bakımını yola çıkmadan önce yaptırmıştım. Gitti tatilin bir haftası” şeklinde konuştu.

NAVİGASYON MAĞDURLARI

OTOMOBİL arızası kadar olmasa da Sıla Yolu’na çıkanlara yolda kendilerine rehber olarak seçtikleri navigasyon cihazları büyük sıkıntıyı çıkarıyor. Navigasyonun farklı yola soktuğu ya da arızalanarak yolcuları biranda çaresiz bırakması, “Haritayla veya SABAH’ın Sıla Yolu İlavesi ile yolculuk daha rahat” dedirtiyor. İşte o ailelerden birkaçı:

“Bir daha asla”

ESKİDEN çıktığı yolculukta hiç kaybolmadığını söyleyen Enver Yalçınkaya, “Bir daha navigasyon ile yola çıkmam. Navigasyonu takip edince iki saat garip yollarda dolandım durdum. Haritaya bakarak ya da SABAH’ın Sıla Yolu ilavesi ile yol almak daha faydalı” şeklinde yolculukta yaşadığı sıkıntısını dile getirdi.

Navigasyon azizliği

ALMANYA’NIN Bodensee şehrinden dört haftalık tatil için Denizli’ye gitmekte olan Çakır Ailesi, navigasyonun yanlış yönlendirmesi sonucu üç saat şehir içinde dolandıklarını verdikleri molada anlattı. Osman Çakır, eşi Havva, çocukları Neslihan (14) ve Alp (6) ile Hotel Balkan Highway’da çay içtikten sonra yola devam etti.

“SABAH’ın ilavesi hep yanımda”

SABAH Sıla Yolu Rehberi’ni hiç yanından ayırmayan Balıkesirli Selçuk Derelican, “Duisburg’dan yola çıktım ve vu rehber aracılığı ile rahat yolculuk yapıyorum. Eşim Rukiye ve altı aylık kızım ile yolculuktayım. Eşim yolda girdiğimiz ülke ile ilgili kısmı okuyor. Bu sayede pek çok sıkıntı doğurabilecek olayı da bertaraf etmiş oluyoruz” dedi.

Sabah

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Navigasyon sistemlerinde devrim!
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Güncel
  • 0    838
Adama Kapak Yapan Navigasyon GPS
  • Ugur
  • Ugur,
  • Komikler
  • 0    3K