Çalışkan ama yoksul öğrenciye devletten özel okul bursu

Celik

Emekli Admin
Çalışkan ama yoksul öğrenciye devletten özel okul bursu Çalışkan ama yoksul öğrenciye devletten özel okul bursu
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), dershanelerin dönüşümünü hızlandırmak amacıyla,söz konusu eğitim kurumlarına öğrenci başına destek verecek. Dersleri iyi olan
öğrencilerin,özel okula gitmesi için teşvik edilecek ve okula dönüşen dershaneye arsa ve kredi desteği sağlanacak.Dershane öğretmenleri de özel okullarda hizmet verebilecek. Bunun mümkün olmaması durumunda öğretmenler bakanlık kadrosuna alınacak.

"Çalışkan ama yoksul öğrenciye devletten özel okul bursu" projesini 2003 yılında eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in hayata geçirmek istemesine ragmen,dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından reddedilmişti.

Bakanlık şimdi bu projeyi tekrar gündemine aldı ve Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre özellikle Anadolu’da başarılı fakat maddi durumu yetersiz öğrenciler, devlet bursuyla özel okulda okutulacak. Bu sayede öğrenci garantisi alan dershaneler de "özel okula dönüşme" sürecinde zorlanmayacak.Bakanlık, geçiş sürecinin tamamlanmasıyla birlikte dönüşen okullardan gerekli kriterleri zamanla yerine getirmesini isteyecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri