Sıla Yolu Memlekette dikkat hırsızlık çeteleri kol Geziyorlar

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Ali Kalaycı, Marmara Ereğlisi’nde aracının camını kıran motorsikletli hırsızlık çetesinin eşinin çantasını çaldığını belirterek, Türkiye’de dikkatli olunmasını istedi.

MEMLEKETİ Trabzon’dan Almanya’ya dönen Ali Kalaycı, eşi ve çocuklarıyla kısa bir mola verdiği Marmara Ereğlisi’ndeki BP benzin istasyonunda soyulduğunu söyledi. Kalaycı Polonyalı eşi ve dört çocuğu ile her sene Türkiye’yi bir baştan bir başa gezdiklerini söyleyerek, “Gece saat 01.30 civarında benzinlikte mola verdim. Işığın altına gelecek şekilde park ettim ve gözlerimi dinlendirmek istedim. Bu sırada yanımıza motosikletli üç genç geldi. Motorsikletlerine gaz verdiler. Bu arada içlerinden biri aracın sağ camına vurarak kırdı. Bir el hızla içeri girdi ve çıktı. Gürültüden ve olaydan aracın içinde olan hepimiz şok geçirdik” dedi.

POLİS FIRÇA ATTI

ALİ Kalaycı başına gelenleri anlatırken şunları söyledi: “Şoku atlatır atlatmaz 50 metre ilerideki BP istasyonuna girdim ve olayı anlattım. Kimse bir şey duymamış ve görmemiş. Bu garibime gitti. 15-20 dakika sonra gelen polis öne bize çıkıştı, “Burada niye uyuyorsunuz, niye park ediyorsunuz ? Gidin otellerde uyuyun. Olaylardan mağdur oluyorsunuz” diye tavsiyede bulundu. Ben tutanak tutulmasını istedim. Yapmadılar”.

ÇANTAYI ÇALDILAR

BİRAZ da uyku sersemi olduğu için fazla uzatmadan yola koyulduklarını belirten Ali Kalaycı, “Yaklaşık 10-15 dakika gittikten sonra eşimin çantasının olmadığını fark ettik ve hemen geri döndüm. Cam kırıldıktan sonra içeri giren el eşimin çantasını kapmıştı. Allah’tan evraklar içinde değildi. İçinde sadece fotoğraf makinesi ve kadın makyaj malzemeleri vardı. Uyku sersemliğim gitmişti. BP istasyonunda polisleri yine orada otururken buldum. Aracın yan camının kırıldığını, sigortadan parayı ancak tutanakla alabileceğimi söyledim. Bu defa tutanak tuttular” diye konuştu.

VELİKA PLANA/Sabah

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri