Türklüğünün Faydasını Görmemiş

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Eski vekil Ahmet Aydoğmuş, "Takipçisinin "Neyi vardı andımızın da kaldırdılar? Varlığım Türk varlığına armağan olsun.." sözlerine bu cevabı verdi.

Çorum AK Parti eski milletvekili Ahmet Aydoğmuş, kişisel sosyal paylaşım sitesinde bir takipçisi ile okullarda andımızın kaldırılması konusunu yazışırken, "Bugüne kadar Türklüğümün hiç bir faydasını görmedim" diye yazdi.

AK Parti Çorum eski milletvekili Ahmet Aydoğmuş, kişisel sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden bir takipçisi ile açıklanan Demokratikleşme Paketi içerisinde yer alan andımızın kaldırılması konusunu tartıştı.

Takipçisinin "Neyi vardı andımızın da kaldırdılar? Varlığım Türk varlığına armağan olsun.." sözlerine eski vekil Aydoğmuş; "Ben vekiliken soyumu araştırdım. Osmanlı arşivlerine kadar çıkarttırdım. Elimde Osmanlıca metinler de var. Annem de babam da Türkmen. Sen Türk müsün, yoksa kendini Türk zannedenlerden misin, hiç araştırdın mı bilmiyorum. Fakat ben seni ırkından dolayı değil, bildiğim kadarı ile iyi bir Müslüman olduğun için, Allah rızası için sevdim.

Bugüne kadar Türklüğümün hiç bir faydasını görmedim. Yine de bugüne kadar varlığını benim varlığıma armağan edenlere teşekkür ederim. Ayrıca andımızı evden çıkmadan okuyabilirsin sıkıntı yok. Gerçi ben hayır dua etmeni temenni ederim" diye cevap verdi.

Ahmet Aydoğmuş, 2010 yılında AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ’Danışma Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, "AK Parti iktidarına karşı çıkanların kanını tahlile yollamak gerekir. Bu kanı bozuklar gizli sözleşmeler yaparak, ihanet etmişlerdir" diyerek tepki toplamış ve partisi tarafından da iki ay geçici olarak ihraç edilmişti.

Benim çocuklarim Belçika vatandasi ve okula gidiyorlar.Hergün "Ne mutlu Belçika'liyim" demek zorunda birakilmasini istemezdim dogrusu.

Benim çocuklarim Belçika vatandasi ve okula gidiyorlar.Hergün "Ne mutlu Belçika'liyim" demek zorunda birakilmasini istemezdim dogrusu.
O senin dedigin baska yukaridaki mevzu bambaska o adam türk vatandasi olarak hükümet yönetimine girmis ve türklügünden fayda görmemismis serefsiz herif neden o zaman memlekin parasini yiyor. Eger senin cocuklar belcika hükümetinin basina gelirde insallah gelirde o zaman ayni lafi telaffuz ederse haksiz konusmus olur.

O senin dedigin baska yukaridaki mevzu bambaska

Mevzu andimizin kaldirilmasi mevsusu,bambaska bir mevzu degil.Ayrica serefsiz dedigin adam Türklügümden utaniyorum demiyor,sadece Türklügümün bir faydasini görmedim diyor.Bunu demekle serefsiz olunmaz.

Türk veya Alman olmanin dünya genelinde kisilere bir faydasi varmidir.Veya dünyanin herhangi bir ülkesinde bulunan otelde Almanlara geceligi 50 euro -Türklere 25 euro deniyormu ?.Ayni sekilde Türkiye'de yasayan ve ben Türk'üm diyen bir TC vatandasi,diger kökenden bir TC vatandasina göre daha fazla ayricaligami sahip oluyor ?.

Durum böyle olunca,ilk okuldan itibaren askerlik hizmeti bitinceye kadar her ortamda "Ne mutlu Türküm diyene" sözcügünü dillendirmenin ve kökeni Türk olmayip Türkiye'yi vatani olarak benimseyen ve vatani için canini verebilecek kisilere bu sözü söylemesi için dayatma yapmanin ne alemi var.

Eger bir devlet yetkilisi çikarda "Ne mutlu Türküm diyene" sözüne bir yasaklama getirirse,o zaman durum farkli olur ve ilk önce karsisinda beni bulur.Fakat ilk okul çocuklarini esas durusa geçirip,andimizi söylemeye mecbur etmek hiç hos bir durum degil ve ben bu duruma oldum olasi karsi çikmisimdir. Sadece andimizin çocuklara okutulmasi degil,ikide bir "Bir Türk Dünyaya Bedel" gibi abartili sözlerin dillendirilmesinede karsiyim.Bu tür sözler diger irklardan üstün bir irk oldugumuz anlamina gelir ve "Tanri bizi diger irklari yönetmemiz için yaratti" diyen ve bu zihniyete sahip olduklari için dünya tarihinde birçok defa soykimima ugrayan Yahudilerden farkimiz kalmaz.

Dünya genelinde saygi gören bir millet olmak için çaliskan,güvenilir,ekonomisi güçlü bir millet olmak gerekir.Bir Türk dünyaya bedel demekle olmaz.Bir Türk dünyaya bedel diyoruz ama Almanyanin sokaklarini Türkler temizliyor...

Mevzu andimizin kaldirilmasi mevsusu,bambaska bir mevzu degil.Ayrica serefsiz dedigin adam Türklügümden utaniyorum demiyor,sadece Türklügümün bir faydasini görmedim diyor.Bunu demekle serefsiz olunmaz.

Türk veya Alman olmanin dünya genelinde kisilere bir faydasi varmidir.Veya dünyanin herhangi bir ülkesinde bulunan otelde Almanlara geceligi 50 euro -Türklere 25 euro deniyormu ?.Ayni sekilde Türkiye'de yasayan ve ben Türk'üm diyen bir TC vatandasi,diger kökenden bir TC vatandasina göre daha fazla ayricaligami sahip oluyor ?.

Durum böyle olunca,ilk okuldan itibaren askerlik hizmeti bitinceye kadar her ortamda "Ne mutlu Türküm diyene" sözcügünü dillendirmenin ve kökeni Türk olmayip Türkiye'yi vatani olarak benimseyen ve vatani için canini verebilecek kisilere bu sözü söylemesi için dayatma yapmanin ne alemi var.

Eger bir devlet yetkilisi çikarda "Ne mutlu Türküm diyene" sözüne bir yasaklama getirirse,o zaman durum farkli olur ve ilk önce karsisinda beni bulur.Fakat ilk okul çocuklarini esas durusa geçirip,andimizi söylemeye mecbur etmek hiç hos bir durum degil ve ben bu duruma oldum olasi karsi çikmisimdir. Sadece andimizin çocuklara okutulmasi degil,ikide bir "Bir Türk Dünyaya Bedel" gibi abartili sözlerin dillendirilmesinede karsiyim.Bu tür sözler diger irklardan üstün bir irk oldugumuz anlamina gelir ve "Tanri bizi diger irklari yönetmemiz için yaratti" diyen ve bu zihniyete sahip olduklari için dünya tarihinde birçok defa soykimima ugrayan Yahudilerden farkimiz kalmaz.

Dünya genelinde saygi gören bir millet olmak için çaliskan,güvenilir,ekonomisi güçlü bir millet olmak gerekir.Bir Türk dünyaya bedel demekle olmaz.Bir Türk dünyaya bedel diyoruz ama Almanyanin sokaklarini Türkler temizliyor...

Tamamda bizlerde senelerce andimizi söyledik ne oldu ne kaybettik. Bazi sözler dedigin gibi abartili "Türk övün calis güven" kelimesine deginmek istediysen biz bunlarin hic birini yapmiyoruz. Benim kizdigim bu adama türklügünden ne fayda gördüm derken gördü iste türk olmasaydi hükümete giremezdi ve vekil olamazdi
suanda hala türkiye hükümetinin parasini yiyor. Türkiye'de yasayan yabanci uyruklu bir vatandas bile öyle bir laf etmiyor. Onu ngibiler Ermenistan i....leri sonradan gelip memlektinden kacan yerlesen bu zamana kadar g..t korkusu ile vatandasligini degistiren bir kisiyi böyle konusmasina izin vermek onlari yanlarina alanlar utansin bence..

Benim kizdigim bu adama türklügünden ne fayda gördüm derken gördü iste türk olmasaydi hükümete giremezdi ve vekil olamazdi

Vekil olmak için illa Türkiye'de Türk,Almanya'da Alman olmak gerekmez.Bugün Belçika'nin basbakani Italyan asillidir ve belediye baskani seçilen Türk kökenli Emir Kir,bir dönem önce Belçika'da bakanlik yapti.
Bu kisiler Belçika vatandasidir ve Belçika disinda kendini Belçikali olarak tanitirlar,Belçika içinde sorulmasi halinde ise kökenlerini söylemekten çekinmezler.

Tamamda bizlerde senelerce andimizi söyledik ne oldu ne kaybettik.

Sen,ben söyledik ve bugünde söylemekten keyif aliriz.Peki kökeni Türk olmadigi halde "Ne Mutlu Türküm Diyene" demek zorunda kalan Kürt,Ermeni,Yahudi vs çocuklar söylemek istiyormuydu acaba ? Onlara hiç sordukmu bunu ?

Nasilki Alman okullarinda okuyan çocuklarimiza "Ne Mutlu Almanim Diyene" sözünün söyletilmesine karsi geliyorsak,Türkiye'de okuyan ve kökeni Türk olmayan ailelerin "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözünün söyletilmesine karsi çikmalarina saygi gösterelim.

Insanlari zorladiginizda dinden imandan çikacagi gibi,vatanina ve devletine karsi hain bile olabilirler.Nitekim öylede oldu.Sagolsun bizim Cumhuriyet kuruculari toplum mühendisligine soyunup,Türkiye'de yasayan her kökenden TC vatandasini Türk yapmak adina adeta asimilasyon politikasi yürüttü,Türkçeden baska bir dilin çarsi pazarda bile konusulmasini yasakladi ve bu yüzden hiçbir egitim alamayan cahiller ordusuna sahip bir toplum olduk.

Daha sonra bu cahil toplum hak aramak adina daglara çikip,asker sivil demeden insan öldürmeye basladi.Daha dogrusu hakli iken haksiz duruma düstüler.Sonuçta ne oldu?.Hayatini kaybeden binlerce vatandasimiz ve yeni bir Türkiye kurabilecek kadar paranin heba olmasi.

Almanya'da yasayan üçüncü nesil gençlerimiz Türkçeyi unutup adeta Almanlasarak asimile olurken,Guney Dogu'daki Kürtlerin birçoguna Doksan yilda bir kelime Türkçe bile ögretemedik.Eger Almanlar bize çarsida pazarda Türkçe konusmayi,Turkçe TV seyretmeyi vs... yasaklasaydi,eminimki bugünkü Türk gençligi çok farkli bir konumda olurdu,hatta Türk milliyetçiligini korumak adina örgüt bile kurardi.Demekki zorla olmuyormus...

Sana kisa bir cevap se ntürk vatandasligini kabu letmeyen birisin onun icin uzatmaya gerek yok.
Se nnasil yoldan memlekete giderken sinirlarindan girdigin er ülkenin kanunlarini kabul etmis sayiliyorsan vatandasligina gecmis oldugun ülkenin dilini ve kurallarini kabul etmek zorundasin. Sizin milletvekiliniz belcika belediye binasinda odasina türk bayragi koyabildimi veya sabah iscilerine günaydin diyerek ise basladimi HAYIRRRR..

çelik dediklerin doğru ama bu bakan bey yanlış ifade kullanmış. türklüğümün faydasını görmedim derken , ne gibi bir fayda bekliyordu acaba? dünyada almanlığımın faydasını görmedim, kürtlüğümün faydasını görmedim yada başka memleketliden böyle bir ifade kullnan var mı acaba? Cahillik etmiş bunu söylerken. Hele de konumu gereği böyle bir zaman da bu lafı söylemesi abes olmuş. Eski kültür bakanı Ertuğrul günay dı heralde. Çıkıp demedi mi , osmanlı padişahlarını o kadar da iyi bilmeyin. Kendi ağzıyla osmanlı gibi bir medeniyeti kötüleyip kendi tarihimize dil uzatma cüretini gösterdi. Ne oldu? o laftan bir ay sonra şutlandı. Şutlanmanın acısıylada ertesi gün hükümeti karalamaya başladı. Olabilir herkes bakan olabilir. Hata herkes için geçerli ama bulunduğun makamda ne söylemen grektiğinide bilmesn lazım. Cahillik sadece.

Ortada bdp lilerin, chplilerin binlerce yalanı gezerken, ülkeyi karışıklığa götürüp ne koparsak kârdır dedikleri bir ortamda daha dikkatli konuşmaları gerekir. Çünkü chp ortada , bdp zaten ortada. Her cümlede birşey çıkarıp milletin diline doluyorlar. Herşey bilinçli yapılıyor.En karışık bir zamanda bazı kendini bilmez vatan hainlerine koz vermekte doğru değil. Herşeye rağmen bir kişinin söylediği kendisini ilgilendiriyor. Başkasını bağlamaz. Chp her nedense dış güçlerin isteklerini ısrarla savunuyor. Deniz baykal çıkıp "BEN ERGENEKONUN AVUKATIYIM" demedi mi? Ergenekonu ısrarla savunmadı mı? Bugünde kemal efendi aynı şekilde darbecileri savunmuyor mu? Neden acaba? bunlarında sözü edilmeden AKP den birinin bir sözünü çok büyük birşeymiş gibi lanse edip dallandırıp budaklandırmanında anlamı yok. bu lafa glene kadar akşam olur. Önce kendi eksiklerini, gaflrını acizzliklerini bi tartsınlar sonra baaşkalarına uzatsınlar. :(Herşeye rağmen bu memlekette daha iyisi , bu vatanı insanı seven gerçekten bütün türkiyeye hizmet edecek başka parti yok. Olanlarda ya dinsizliği savunur ya teröristleri savunur yada milliyetçilik ayağına darbeyi destekler. İşte meydan. Hepsi ortada.

Sana kisa bir cevap se ntürk vatandasligini kabu letmeyen birisin onun icin uzatmaya gerek yok.
Se nnasil yoldan memlekete giderken sinirlarindan girdigin er ülkenin kanunlarini kabul etmis sayiliyorsan vatandasligina gecmis oldugun ülkenin dilini ve kurallarini kabul etmek zorundasin. Sizin milletvekiliniz belcika belediye binasinda odasina türk bayragi koyabildimi veya sabah iscilerine günaydin diyerek ise basladimi HAYIRRRR..

Sen benim hakkimda nasil karar verebiliyosun anlamadim.Sen çifte vatandasmisin bilmiyorum ama ben 22 senedir Belçikada yasadigim ve hakkim oldugu halde çifte vatandasligi almadim.Yani sadece TC vatandasiyim.Kökenime gelince,baba tarafindan Arnavut kökenliyim ve Yabancilarin bana milliyetimi sormasi halinde Türk oldugumu söylerim,Türkiyede iken sorulmasi halinde ise,Istanbul dogumlu Arnavut kökenli oldugumu söylerim.Böyle söyledigim için hiçbir zaman baski görmedim,eger baski görseydim bugün farkli düsünüyor olabilirdim.Iste benim anlatmak istedigim budur.Birileri bunu yanlis anliyorsa,kendi sorunudur.Eski vekil Ahmet Aydoğmuş'un "Türklügümün faydasini görmedim" sözünden ne anladigim hakkinda kendi görüslerimi yazdim.Baskalari bu sözleri daha farkli degerlendirebilir ve ben katilmasam bile fikirlerine saygi duyarim.Benim fikirlerimede her nekadar katilmayan olsada saygi duymasini beklerim.Aksi halde tartisma degil,dayatma ortami olusur.

Ayrica elestireceksen fikirlerimi elestir,benim hakkimda hüküm verme.

Evet bencede uzatmaya gerek yok zira herkez kendi söyledigi sözlerden sorumludur kimseyi baglamaz.

Geri