İnternetten Müzik Film İndirenler Dikkat !!!

Ugur

Administrator
Müzik Film İndirenler Dikkat !!! Müzik Film İndirenler Dikkat !!!
Bilgisayarlara casus yazılım gönderilecek, korsan müzik ve film indirenler anında tespit edilebilecek.

Uluslararası Antalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Savaş Bozbel, tasarı halindeki Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun yasalaşması halinde internetten müzik indirenlerin IP (Internet Protocol) adreslerinin Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından akredite edilmiş yazılım vasıtasıyla tespit edileceğini belirterek, "Yani kanun koyucu sizin bilgisayarınıza casus yazılım gönderecek. Buna sistem müsaade edecek. Erişim sağlayanlar müsaade etmek zorunda kalacak" dedi.

Prof. Dr. Bozbel, yaptığı açıklamada, Fikir ve Sanat Eserleri Kanun Tasarısı ile ilgili çalışmaların "kapalı kapılar ardında" yürütüldüğünü, Telif Hakları Genel Müdürlüğü'ne taslakla ilgili bilgi almak üzere yazı yazmalarına rağmen sonuç alamadıklarını söyledi.
Tasarı halindeki kanunun, internet üzerinden illegal olarak müzik parçası indirmek isteyenler için farklı düzenlemeler getirdiğine işaret eden Bozbel, "İzinsiz müzik parçası indirirseniz bu durum internet servis sağlayıcıları tarafından tespit edilecek. İlk önce size uyarı gönderilecek. Buna devam ederseniz 73/A maddesi hükmüne göre kişisel bilgilerinize, IP adresinize ulaşıp, sizin neler indirdiğiniz, hangi sayfaları ziyaret ettiğinize bakılabilecek" dedi.
Bozbel, kanunun 73/B maddesinin ise internet ortamında noktadan noktaya ağlar vasıtasıyla gerçekleşen umuma iletim hakkı ihlallerinde cezaları düzenlediğini belirterek, şöyle konuştu:
"Bir siteden programlar vasıtasıyla bir müzik parçası veya film indirdiğinizde, buradaki hükümle karşı karşıyasınız. Diyor ki bu hüküm, 'Hak sahibinden izin alınmaksızın noktadan noktaya ağlar üzerinden eserleri umuma ileten bireysel internet kullanıcılarının IP adresleri, telif birliklerince Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından akredite edilmiş yazılım vasıtasıyla tespit edilir. Burası çok tehlikeli. Bu ne demek biliyor musunuz? Yani kanun koyucu sizin bilgisayarınıza casus yazılım gönderecek. Buna sistem müsaade edecek. Erişim sağlayanlar müsaade etmek zorunda kalacaklar. Siz güvenli şekilde internette sörf yaptığınızı sanırken bu yazılım sayesinde bilgisayarda hangi işlemleri yaptığınız ve hangi hak ihlallerinde bulunduğunuz tespit edilecek. Ardından bu casus yazılım akredite olacak, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından da bu yazılım onaylanacak."

trthaber

Arkadaşlar Tavsiye Ederim Burada Fiyatlar Gayet Uygun..

online aalışveriş sitelerini tavsiye ediyormusunuz?
sorusuna cevap için ayrıca konu açarken burda online alışveriş sitesi reklamı yapmışsınız? amacınız sadece reklam mı?

Hayır ...Soruya Karşılık Vermek Amaç Ben int Alışveriş YApan Biriyim Hepsiburada....markalardan.com...n11.com alışveriş yaptım fiyatlarda yardımcı olmak istedim... Amacım kötü değil kusura bakmayın bu şekilde anlaşılmak üzer beni...Tekrar kusura bakmayın...

Hayır ...Soruya Karşılık Vermek Amaç Ben int Alışveriş YApan Biriyim Hepsiburada....markalardan.com...n11.com alışveriş yaptım fiyatlarda yardımcı olmak istedim... Amacım kötü değil kusura bakmayın bu şekilde anlaşılmak üzer beni...Tekrar kusura bakmayın...

Site linkini silmemin sebebi,konuyla hiç alakasi olmamasidir.Ayrica yönetim olarak,üye ve ziyaretçilerimizi,internet ortaminda yapilan alis-veris sitelerine yönlendirmek gibi bir sorumlulugun altina girmek istemiyoruz (özellikle tanimadigimiz siteler).

Anlayisla karsilamanizi dilerim.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri