Sıla Yolu Kesin dönüş !

tonyDTurk

topragizbiz.com
:selam:Selamun aleykum topraklar.

Benim kucuk bir sorum olacak "KESIN DONUS" hakkinda
Allah nasip ederse 2017 de kesin donus yapmayi planliyoruz
fakat bir seyin sonunu getiremedim ! konsolosluk verdigi bilgi yetersiz ve bir cevap bulamiyorum , kesin donus yapan kisinin oturumunu geri vermesi soyleniyor ?,
Cifte vatandas olan neyi geri vercek ? cifte vatandasin oturum izni diye birsey yok !, biz pasaportumu vercez geri ingiliz devletine ?. (burda oyle bir kanun yok) ve nereye sorduysam bir cevap bulamadim.
Eger bu konuda bilgisi olan varsa lutfen yazin.
Simdiden cok tesekkurler topraklarim

Hayirli olsun insallah geri dönüsü gerçeklestirirsin.Bu her gurbetçinin hayalinde olan birsey.
Bilgi konusunda ise,isin zor gibi görünüyo.Konsolosluk bile gerekli bilgiye sahip degilse,bizim bilgi sahibi olmamiz çok zor.Umarim ayni sorunla karsilasan tecrübeli birine ulasabilirsin.
Bol sans :)

Tesekkurler Celik sagolasin.
Umut ettihim sey belki birisi vardir yakini veya akrabasi gibi cifte vatandas olupta kesin donus yapan, onlarin tecrubelerini bilmek isterdim. hayirlisi olsun artik ,Ankarayi dis islerini aricam yarin bakalim onlar ne diyor ?.

Gelismeleri bizimle paylasirsan sevinirim,en azindan ayni sorunla karsilasan vatandaslar bilgi edinmis olur.

Arkadaslar,benim bilgim Hollanda da yasayanlar hakkindadir,yanilmiyorsam diger ulkelerdede ayni olmasi gerekir.Soyleki:Kesin donus yapma yasasi yabanci vatandaslaradir,demekki Turk vatandaslarida yararlanabilir.Eger cifte vatandas iseniz o ulke pasapaotrunu geri verip,yani o ulke vatandasligindan cikip tek tarafli(Turk)vatandas olmaniz gerekir ki geri donus yasasindan favdalanabilesiniz.Hollanda yakinda su anda 45 yas olan siniri 55 cikaracak diye okudum.ingiltere dede ayni olabilir dusuncesi ile yazdim.
Daha fazla bilg:

SVB - Remigratie - Uyruk deÄŸiÅŸikliÄŸi

SVB - Remigratie - Uyruk deÄŸiÅŸikliÄŸi

Tesekkurler kuzeyli kardes.
Burda (ingilterede) passaport geri vermek diye bir sey yok sordum. Ankarayi aradim konsolosluk yardimci olur diyorlar fakat konsolosluhun kendine hayri yok, bilmiyorum nasil sizin orda konsolosluk ama burda kac sefer atistik, bir afra, bir tafra sanki bir insan olarak degerimiz yokmus gibi, insani yildiriyorlar o yuzden vaz gectim bir sey sormam artik onlara. Isallah yazin Turkiyeye gidebilirsek orda yabancilar subesine gitcem Tr pasaportumu onlar vermisti Isallah bir bilgi verirler.

Elbette Celik, gec olsada her aldihim bilgiyi aktaracahim :tabi:

Tesekkurler kuzeyli kardes.
Burda (ingilterede) passaport geri vermek diye bir sey yok sordum. Ankarayi aradim konsolosluk yardimci olur diyorlar fakat konsolosluhun kendine hayri yok, bilmiyorum nasil sizin orda konsolosluk ama burda kac sefer atistik, bir afra, bir tafra sanki bir insan olarak degerimiz yokmus gibi, insani yildiriyorlar o yuzden vaz gectim bir sey sormam artik onlara. Isallah yazin Turkiyeye gidebilirsek orda yabancilar subesine gitcem Tr pasaportumu onlar vermisti Isallah bir bilgi verirler.
Burada yani Hollanda da geri donus yasasi ile ilgili yerler var ve Turk konsoloslugu ile alakali hic bir islem yok.Genis bilgi yukarida linklerini vermistim.Fakat ilginterede nasil bilemiyorum.

Ingilterede bir kantondan diger kantona nasil geciyorsunuz? ayni sekilde adresinizi tasiyacaksiniz.Tr deki ingiltere konsolosluguna simdiki oturdugunuz belediyeden aldiginiz belgeyi vereceksiniz.artik tr de oturan ingiliz vatandasi olacaksiniz.Siz cicte vatandas oldunuz icin tr ye kesin donen tr vatandaslarina taninan haklardan faydalanamazsiniz.

Gel kardeşim biz geldik gördük yaşamadığımız görmediğimiz kalmadı!! Sende gör ve yaşa başka türlü anlamazsın...8sene oldu ama Hale'n buradaki insanlarımızın cahilliğine sahtekar yalancı düzenbaz olmalarına alışamadık ve geri dönmeyi düşünüyoruz!! Gelen geri Avrupa'ya arkasına bakmadan dönüyor... Maddi durumumuzdan sanmayın çok lüks içinde yaşıyoruz ama herşey para değil bu insanların içinde malesef olmuyor.. çocuklarım özel okullarda ama biz hafta sonları bile ödev yapmaktan hiç birşey yapamıyoruz.. eğitim sistemi hastanesi berbat gel gör yaşa

Bunlar da ilginizi çekebilir...
2 Dakikada Migrene kesin cözüm.
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Komikler
  • 2    2K
Herkesin bir hayali vardır
  • deniz feneri
  • deniz feneri,
  • Şiirler
  • 3    2K
Sağlıklı Böbrekler İçin Tuzu Kesin