Sıla Yolu 2014 yaz silayolu son bilgiler

Kartal

topragizbiz.com
Herkese merhabalar Ben bu sene yazin temmuz ortasinda arabayla izine gidiyorum ingiltere den Ben 2013 DE DE gitmisdim ve agustos basinda geriye donusde kapikule DE bulgar tarafindaki insaat dolayisiyla 12 saat beklemisdim acaba kapikule bulgar tarafindaki insaatla ilgili ve hirvatistan ve sirbistan la ilgili 2014 son dakika haberi olanlar bilgilerini paylasirlarsa sevinirim herkese bu sene hayirli yolculuklar dilerim

Selam Kartal
Ingilterenin neresindesin ?, ben Nuneaton near Birmingham. Bildihim kadariyla insaat devam ama az kalmis ve bulgar xray makineleri koymus 4 tane, her araba icinden geciyormus ve senin gidecehin zaman tam ramazan ayi ve herkes yollarda, anliyacan en kotu tarihlerde cikiyon yola.
Istikamet nereye ?. ben Allah nasip ederse september da yoldayim, istikamet- dover-dunqurk-belquim-D-A-HUN-SERB-MACEDON-GREECE VE ISTANBUL.
Simdiden hayirli yolculuk ve iyi tatiller dilerim.
ugur

Merhabalar cevapladigin icin tesekkurler Ben folkestone kent den yola cikmiyorum trenle France Bel ALmanya AUS Slo HIR SIR BUL kapikule ve KONYA Ben henuz yunan tarafindan hic gitmedim tek bildigimiz biraz dada uzak oldugu Ben gecen sene turkiye yi cover yapan yalniz bir campany bulabildim ve sirbistani sadece 3rd part cover yapdilar acaba Ugur bey siz araba insurance sini nasil halletdiniz bilmiyorum Benim icin en buyuk so run buydu size DE hayirli yolculuklar ve tatiller ALI

S.A kartal ALI sigorta cok basit eger burdan cover alamiyosan tr ye (30 senedir araba isiyle ugrasiyom ve daha ilk senden duydum serb cover her yere vermiyo diye) senin insurance cover should be valid for all eu countrys thats inc, serbia ve sadece macedonya gormek istiyor your green cart cover varmi diye, ama TR icin burdan yapiyorlar olmazsa , sinirda sigortacilar 3 aylik cover veriyor £45. eger daha cok bilgi istersen benim tel : 0740 4036010.
selam saygilar kardes

ALI ara beni burda cok company var cover alabilecehin aciklicam sana

Arkadaslar acaba Ingiltere'den ikamet izni (oturum degil sadece ikamet) olanlar sadece Schengen Transit coklu giris vizesi ile Bulgaristana girme hakki varmi bunun hakkinda bilginiz varmi acaba nereye sorsam bilmiyorlar. Normal Schengen vizesi ile giris serbestmis bulgaristana fakat bu Schengen transit coklu giris vizesinide kapsiyormu acaba? Bazi kisiler Ingiltere ikamet iznin varsa oda yeter diyor ne yapicam kafam karisti bu yaz arabayla ilk defa Turkiye'ye gidicem ona gore evraklarimi simdiden hazirlamak istiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim.
Tesekkurler

Arkadaslar acaba Ingiltere'den ikamet izni (oturum degil sadece ikamet) olanlar sadece Schengen Transit coklu giris vizesi ile Bulgaristana girme hakki varmi bunun hakkinda bilginiz varmi acaba nereye sorsam bilmiyorlar. Normal Schengen vizesi ile giris serbestmis bulgaristana fakat bu Schengen transit coklu giris vizesinide kapsiyormu acaba? Bazi kisiler Ingiltere ikamet iznin varsa oda yeter diyor ne yapicam kafam karisti bu yaz arabayla ilk defa Turkiye'ye gidicem ona gore evraklarimi simdiden hazirlamak istiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim.
Tesekkurler

Disisleri Bakanligi'nin resmi sitesinde yayinlamis oldugu bu bildiri, sizin sorununuza cevap niteligindedir sanirim.

Ayrica sorununuz hakkinda daha güvenli cevap alabilmeniz için, Sofya Büyükelçiligi'nin E Posta adresine sorununu yazabilirsin. embassy.sofia@mfa.gov.tr . Birkaç gün içinde cevap vereceklerdir.

BULGARİSTAN

PASAPORT VE VİZE

Yola çıkmadan tüm aile bireylerinin pasaportlarının ve vizelerinin geçerlilik sürelerini kontrol etmeleri, lüzumu halinde pasaportlarını bulundukları ülkedeki konsolosluklarda yenilemeleri gerekmektedir.

Avrupa’da oturum izinlerinin sürelerini gösterir belgeleri ve Türk nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

AB üyeliğiyle birlikte Bulgar makamları, özellikle giriş vizelerinde kısıtlayıcı bir uygulama başlatmıştır. Havayoluyla vizesiz olarak Bulgaristan’a gelen veya transit geçiş yapan vatandaşlarımız havaalanında bekletilmekte ve geldikleri ülkeye aynı yolla geri gönderilmektedir.

Bulgaristan için alınan geçerli vizeler iptal edilen bir pasaporta tatbik edilmiş ise, seyahat başlangıcından evvel mutlaka yeni düzenlenen pasaporta aktarılması gerekmektedir.

Bulgaristan Cumhuriyeti’nin 31.01.2012 tarihinden itibaren yürürlüğe giren uygulamasına göre, geçerli Schengen vizesi ve Schengen hukuku kazanımlarını tamamen uygulayan üye ülkeler ile İsviçre ve Lihtenştayn tarafından verilen geçerli, uzun süreli oturum vizesi ile oturum iznine sahip olan kişilere vizesiz rejim uygulaması getirilmiş olup, sözkonusu uygulama, Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Schengen bölgesine tam üye olmasına dek geçerli olmak üzere, her 6 aylık dönem içerisinde 3 aydan fazla olmamak kaydı ile sınırlıdır .

Hususi (yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize muafiyeti kararı 2 Mart 2012 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Hususi pasaport sahibi vatandaşlarımız Bulgaristan’a girişlerinden itibaren geçen altı aylık süre içinde üç aydan fazla olmamak kaydıyla Bulgaristan’da vizesiz kalabileceklerdir.

1 Ocak 2006 tarihinden itibaren Bulgaristan’da konaklayacak kişilerin sınır kapılarında yazılı olarak konaklayacakları adresi beyan etme zorunluluğu getirilmiştir. AB üyesi ülkelerin vatandaşları ile Bulgaristan’dan transit geçecek kişiler bu uygulamanın dışında bırakılmıştır. Herhangi bir Bulgaristan vatandaşının daveti üzerine Bulgaristan’a gelen vatandaşlarımızın davet mektubunun bir örneğini yanlarında taşımalarında yarar bulunmaktadır.

Bulundukları ülkenin vatandaşlığını alan ve o ülkenin pasaportu ile Bulgaristan’a giriş yapan vatandaşlarımız, Bulgaristan’dan geçişleri sırasında karşılaştıkları sorunlarla ilgili olarak vatandaşı oldukları ülkenin Temsilciliğine başvurmalıdır.

Daha fazla bilgi için TIKLAYIN

Verdiğin linkte nereye hangi belgelerle başvuracağın zaten yazıyor. Sonrasında bu soruyu sormanın mantığı ne ? Site reklamı heralde:) bildiğin sorunun cevabı kendi verdiğin linkte. ORdan bakabilirsin :)

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Türkiye'nin 2014 Yılı Büyüme Rakamları Açıklandı
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 1    4K
2014 Yılının Trafik Kazası Bilançosu Ağır Oldu.
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Güncel
  • 0    4K
2014 Aralık Ayı Enflasyon Oranları Açıklandı
  • Celik
  • Celik,
  • Güncel
  • 1    6K
2014 Ekim Ayı Enflasyon Oranları Açıklandı
  • Celik
  • Celik,