Soma'da Hayatını Kaybeden İşçilere

Celik

Emekli Admin
Ekmek parasi kazanmak amaciyle,yerin yüzlerce metre altina adeta kefeniyle giren ve bu ugurda hayatini kaybeden madenci kardeslerimize Allah'tan rahmet,yaralilara acil sifalar dilerim.Yakinlarina Allah sabirlar versin.

Not: Ziyaretçi arkadaslarimiz üye olmadan taziye mesaji yazabilirler.

Hayatini kaybeden madenci kardeslerimize Allah rahmet eylesin, yakinlarina sabir versin.

Halen kayip olanlar var, insallah onlardan iyi haberler gelir.

​Hepimizin başı sağolsun, yaralılarada Allahtan Acil Şifalar dilerim

Allah rahmet eylesin.Sozun bittigi yer derler,iste burasi.

Bütün milletimizin başı sağolsun. Rabbim , başta ölenlerin aileleri olmak üzere herkese sabr-ı cemil ihsan eylesin inşaallah. Allah ac mekanlarını cennet,taksiratlarını affetsin inşaallah.

Ölen öldü,kalan kaldi ve bir süre sonra "ateş düstügü yeri yakar" misali unutulup gidecek büyük bir ihtimalle.
Umarim bu ihtimal gerçeklesmez,en azindan bundan sonra tek amaci para kazanmak olan ve kazandigini çalisanlarin can güvenligini saglamak için harcamak yerine gayrimenkule yatirim amaciyle harcayan patronlar oturup bir daha düsünür.

Almanya'daki maden isletmelerinde 40 yil boyunca bir maden işçisi bile hayatiini kaybetmemişse,madenlerde önlem alinabiliyor demektir.Almanya'daki maden ocaklarinda,işçilerin bir ay boyunca siginabilecegi siginaklar yapilirken,bizim ocaklarda çalişan işçilere sadece 20 dakika boyunca koruyabilecek maske veriliyor.
Soma Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan madenlerden kazandigi parayla satin aldigi bir arsa fiyatina en az üç siginak yaptirabilirdi pekala. Özelleştirmeden öce TKİ'nin 130 dolara mal ettigi kömürün tonunu 24 dolar maliyetle çıkarmak degil marifet, çalişanlarin can güvenligini saglamaktir marifet zira milyar dolarlar karsiliginda bile tek gözünü vermezken bir insan,sen milyon dolarlar kazanacan diye canlarini kaybediyor yüzlerce insan.

Devletçilikten yana olan biri degilim ve özellestirmenin önemli olduguna inaniyorum.Fakat bizdeki özellestirme yagmaya dönüsmüs durumda.Tek amaç daha fazla para kazanmak.

Ben develetçi degilim fakat memlekette okadar çok devletçi varki,siz patronlarin egoist tavirlari bunlarin ekmegine yag sürüyor.Eger para kazanma egonuzu frenleyip,insan hayatina,hak ve hukukuna saygi duymazsaniz,birgün sosyal patlamayla karşilasirsiniz ki,bu sosyal patlama sonucunda o satin aldiginiz gayrimenkullere baka baka ülkeyi terk etmek zorunda kalirsiniz (eger kaçma firsatini bulabilirseniz)...

başımız sağolsn.......

SOMA'DA HAYATINI KAYBEDEN İŞÇİLERE ALLAH'TAN RAHMET DİLERİZ AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ:agla:

Soma'da hayatini kaybeden tÜm İŞÇİlere allah'tan rahmet dİlİyorum:(((

Bİr avuÇ kÖmÜr İÇİn bİr ÖmÜr verenler hakkinizi helal edİn emİn olun kİ kalbİmİz hep sİzİnle

Geri