Peygamberimiz IŞİD'i 1400 Sene Evvelinden Haber Verdi

Ugur

Administrator
Peygamberimiz IŞİD'i 1400 Sene Evvelinden Haber Verdi Peygamberimiz IŞİD'i 1400 Sene Evvelinden Haber Verdi
PEYGAMBERİMİZ (S.A.V) BU IŞİD BELASINI 1400 SENE EVVELİNDEN HABER VERDİ

“Abbasoğullarının içinden doğudan ileride sancaklı kişiler çıkacak. Onların önce gelenlerinin ve sonra gelenlerinin işi adam öldürmek olacak. Onlara yardım etmeyin. Allah onlara yardım etmez. Kim onların sancağı altında yürürse yahut bayrağını taşırsa Allah onu kıyamet günü cehenneme koyar. Gerçekten onlar Allah’ın en şerli yaratıklarıdır. Onlar benden olduklarını iddia edecekler. Dikkat edin, ben onlardan beriyim ve onlar da benden beridir. Onların alameti şudur: Saçlarını uzatırlar ve siyah giyerler. Onları desteklemek için oturmayın. Çarşılarda onlarla alışveriş yapmayın. Onlara yol göstermeyin ve onlara su vermeyin. Çünkü onların haykırdıkları tekbir ile sema ehli rahatsız olur.”

(Sağîr/Taberanî, Ümmü Ümame’den rivayet ile)

Kaynak;Tacc Hadis Kulliyati, Cilt.13

Öldürende,ölende Allahuekber diyor.Anlamak mümkün degil.

Öldürende,ölende Allahuekber diyor.Anlamak mümkün degil.

anlamak son derece kolay Çelik usta. Bu örgütün elemanları, yani piyonları kandırılmış insanlar. Çünkü en baştaki herif , yani el-bağdadi dedikleri yaratık gerçek el-bağdadi değil. Onun yerine geçirilmiş bir yahudi ajanı. Az düşününce bunun mantıklı olduğu anlaşışabilir. amaç, islamı vahşi, katil bir din ve bulanık göstermek. Bunu da , ögüte katılanları yanlış bilgilendirerek, öyle inandırarak yaptırdıkları vahşetin , sanki islamın emriymiş gibi beyiblere yerleştirerek yaptırılan icraatlardan anlamak kolay. Öyle ki, islamda ne varsa tam tersi icraatlar yapılıyor. Yaptıkları herşey , istisnasız herşey islamın tamamen dışında ve reddettiği konular. Öyle inandırmışlar ve yaparken de allahu ekber deyince sanki doğru olanı yaptıklarına inanıyorlar. Maalesef, israil ve abd nin kurmuş olduğu bu örgüte müslümanlarda katılıyor ve bilmeden katılıyorlar. Yaptıklarının ahirette hesabını vereceklerini bilmeden , cehennem ateşiyle yanacaklarını bilmeden , cennete gideceklerini , şehit olduklarını sanıyor bu zavallılar. Şehitlik nerde bunlar nerde?

Valla IŞİD'in basindaki adam ABD'mi yoksa yahudi ajanimidir bilmiyorum ama,tarihin tekerür ettigi kesin.Islam alemi bu filmi daha önce seyretti gibi geliyor bana ve o döemlerde ne Israil devleti vardi,nede ABD bugünkü kadar güçlü idi.

Şah İsmail 16.yy başlarinda Şii mezhebini yaymak adina Sünnilere nasil katliam yaptiysa,bugünde IŞİD ayni şeyi Şiilere yapiyor.
Sonuç itibariyle ikiside yanliş ve iki yanliş bir dogru etmiyor.Şah İsmail döneminde cahillik vardi ve insanlari kandirmak kolaydi diyelim.Fakat bugün IŞİD'in peşinden gidenlerin bir çogu en azindan tarihten ders alabilecek kadar bilgili kişiler olmasi gerekiyordu.

Sonuç itibariyle Islam dünyasi mezhebini savunmak adina "Denize düşen yilana sarilir" misali yilana sarilmiş durumda.Öyleki; Iran ve Irak'in Şii Başbakani bile Şiileri katleden IŞİD'le mücadele etmesi için ABD'ile işbirligi yapiyor.Oysaki; Iran daha düne kadar ABD'yi en büyük düşmani olarak sayiyordu.

Bu olay bana Fatih Sultan Mehmed'in Istanbul'u fethettigi dönemi hatirlatiyor.Hiristiyanlar üç ayri mezhebe bölümüş (Katolik, Ortodoks ve Protestan) ve aralarinda öylesine bir düşmanlik varki,Fatih'in Istanbul'u kuşattigi günlerde Ortodoks olan Bizans,Katolik Vatikan'dan yardim istiyor.Vatikan ise yardim karşiliginda Ortodokslarin Vatikan'a baglanmasi şartini koyunca Bizanslilar tarihe geçen bu sözleri söylüyor: "Istanbul'da kardinal şapkası görmektense,Türk sarıgı görmeyi tercih ederim"

Tarihten ders almak için okumak,okumak ve okumak gerekiyor.Okumak fakat sadece anlamini bile bilmedigi sureleri defalarca okumak degil,tarih kitaplarinida okumak gerekiyor zira tarih tekerrürden ibarettir.

Unutmayalim ki; Mezhepler dinin siyasallaşmasi sonucu ortaya çikmiştir,yoksa dört büyük mezhep ( Hanefi, Şafii, Maliki ve Hanbelî) de dahil olmak üzere,hepsinin dini Islam,kitabi Kur'an,Peygamberi Hz Muhammed (SAV)'dir ve Hz Muhammed (SAV)'in yaşadigi dönemde mezhep yoktu.Bu yüzden,hangi mezhebe mensub olursak olalim,Islami siyasallaştirip kendini lider ilan edenlerin tahriklerine kapilmayalim derim zira zararini yine biz müslümanlar görüyoruz.

Çok güzel yorum . Ama şu varki, "Tarih, tekerrürden ibaret değildir." Bu cümle söylenip gitsede mantık olarak böyle birşey zaten mümkün olamaz. Tarih , birbirine benzeyen olaylarla doludur. Geçmiş olaylardan birbirine benzer yada birbirinin devamı o kadar çok olay var ki. Bazıları başarılı olduğundan aynı taktik uygulanmaya çalışılmıştır. Bazılarıda başarızlıkla sonuçlandığı için , bir yandan da başarızlığın verdiği intikam hırsıyla devam eden olaylar zinciri.
Düşünene tarihten çıkarılacak o kadar çokşey var ki. Ne olursa olsun , insan kendi tarihini sahiplenmeli ve sahip çıkmalı. Tabii bu şanlı ve adil bir geçmişse. Bazıları gibi geçmişi karanlık ,vahşet ve katliamlarla dolu olanlarda birilerinikötüleyerek birilerine saldırarak bu geçmişi kapama derdine düşenlerinde oyunununa gelmemeliyiz.

16.yy'da Şah ismailin sünnilere yaptığını Yavuz Sultan Selim'in seferre çıkmasıyla savaşılmadan çözülmüş gibi olsa da, şu an işidin yaptığı tam olarak bu değil.
İşid şiilerle -sünniler arasında mezhep savaşı çıkarmaya çalışıyor. Tek amaç bu. MEZHEP SAVAŞI....

Çünkü , işidin taktiği ve yaptıkları hiçte sünnileri koruyormuş gibi değil. Sünni inancıyla bir tek harf bile uyuşmuyor yaptıklarının. Birtek hareketleri bile ne islama ne desünniliğe sığıyor. Millet uzaktan sadece haberlerden dinlese de yakın olunca bazı şeyler daha iyi anlaşılıyor. Gerçi bunun yakın olmayla da alakası yok. Amaç belli.

15 bin kişilik bir terörist grubu , bu gücü kimden alıyor da , "Türkiye atatürk barajını açıp buraya su vermezse biz o barajı istanbuldan açarız" diyerek Türkiye'yibile tehdit edebiliyor. Bu örgütün arkasındaki güçnedir ki, böylebirşeye cesaret edebiliyorlar.

Tamamen kandırılmış, öyle inandırılmış bir toplumun her ne hikmetse yahudi emelleriyle örtüşen bir yanı var. Bunu da herkesgörüyor ama nedense konuşamıyor.

Konu çok uzun , söylenecek daha çok şey var. PEygamber Efendimiz (sav):
- Ümmetim 73 fırkaya ayrılacaktır. 72 si ateştedir.

buyurmuştur. Bunda birhikmet olsa gerek. Bu da dinin siyasallaştırılarak herkesin kendi çıkarı için dini kullanmaları sonucu dünya bu hale geldi. Din kullanıldığı sürece de, daha neler görürüz kimbilir?

işidde bunlara bir örnek. Yahudi kontrolünde müslümanlar için çatışan bir örgüt. Biz de yedik. Ama yiyenler çok(!)

Suriyede , Kuzey ırakta müslümanlarla savaşacaklarına, onları yerlerinden edip mallarını yağmalayacaklarına, esiraldıklarını kesip eşlerini kızlarını "bize helaldir" deyip her pisliği yapacaklarına , neden yanı başlarında sünni bir gazze yok olurken , israil bombalarıyla kadınlar çocuklar ölürken oraya gidip bir tek kurşun sıkmadılar. NEden israile karşı en ufak bir sesleri çıkmadı? Birbirlerine yaparlarmı bunları? İşte olaylar işte yaşananlar.....

Tarihi okumak değil , yaşamak gerekir. Dünyada geçmişini alnının akıyla yaşayacak tek devletiz. Geçmişimiz tertemiz. İştebizibu geçmişten uzak tutarak bizi yenmeye çalışsalarda güçleri yetmeyecek. Bu geçmişin bize verdiği güçle , dünya müslümanlarını birleştirebilirsek işte o an , dünya temelden değişmeye başladı demektir.

Ağzına sağlık çok güzel anlamissin keşke herkes bu bilse

Açıklamalarınıza sağlık murat bey.Daha ne denilebilir ki.Bilinçsizlik çok kötü bir şey.İslamiyetin özünü bilseler zaten olay çözülecek.

oncelıkle selamun aleykum dın kardesım bu ısıd denılen mahluklar ıslma dını ıle alakası bıle yoktur ısıdın yapmak ıstedıgı sey ıslam dınını aşşalamak peygamber efendımız sav buyuruyorki eger ısıd ben olmeden once ortaya cıkarsa onu sustururum ama ben oldukten sonra ortaya cıkarsa sizler yani benim ummetım onu susturun buyuruyor yanı dın kardesın onlar allahu tealanın o nur ısmını boyle vasıfsız seylere alet edıyor allahtan dılerımkı onlar sahıllerdekıkum gıbı toz olup gıtsınler

Hadis dunyasindan oldugu gozuken bu bilgi enteresan ama hadisin dogruluk dercesinden supheliyim.Gaybin bu anlamda bilibceginden emin deyilim,gaybin izni rabbimizin iznine bagli verebilir ama hep boyle sozler ortaya cikiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Peygamberimiz Hz.Muhammed (sav) ile ilgili Ayetler
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular
  • 0    3K
Peygamberimiz (asm)'in yapmış olduğu zikirler
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular
  • 0    3K
Peygamberimiz'e salavat getirmenin önemi nedir?
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular
  • 1    4K
Allah'ın, Peygamberimiz'e "Habibullah" demesinin hikmeti nedir?
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular
  • 0    3K
IŞİD'in vurduğu TÜRK tankının görüntüsü!
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    4K
Geri