Dünyanın En Küçük Heykeli (1/1000 mm)

LONDRALI sanatçı Jonty Hurwitz’in 3D teknolojisini kullanarak yaptığı milimetrenin 1000’de 1’i büyüklüğündeki mikroskobik heykeller görenleri hayrete düşürüyor. Dünyanın en küçük insan heykelleri geçen Ekim ayında kuantum fiziği ile sanatın...

 1. #1
  Dünyanın En Küçük Heykeli (1/1000 mm)
  LONDRALI sanatçı Jonty Hurwitz’in 3D teknolojisini kullanarak yaptığı milimetrenin 1000’de 1’i büyüklüğündeki mikroskobik heykeller görenleri hayrete düşürüyor.

  Dünyanın en küçük insan heykelleri geçen Ekim ayında kuantum fiziği ile sanatın muhteşem uyumunun sonucunda ortaya çıktı. Çıplak gözle görülemeyen ve ancak mikroskobun altında incelenebilen bu heykeller, bir gerçek bir model yardımıyla 3D teknolojisi kullanılarak digital ortama aktarılıyor. ’Multifoton Polimerizasyon’ tekniği kullanılarak 3 boyutlu yazıcıda mürekkep yerine yarı sentetik bir madde kullanılarak, kimi zaman bir iğnenin deliğine kimi zaman da saç telinin üzerine yerleştirilen heykeller lazer kullanılarak sertleştirilip sabitleniyor. Bu teknoloji aynı zamanda tıp alanında yapay organ üretmek için de kullanılıyor.

  İğne deliği içine yapılmış bir heykel

  Dünyanın En Küçük Heykeli (1/1000 mm)

  Saç teli üzerinde bir heykel

  Dünyanın En Küçük Heykeli (1/1000 mm)

 2. #2
  Gerçektende müthiş olmuş,tıptada mikroplar ve parazitler bakteriler böyle görünüyor tuhaf oluyo insan he
  Dünyanın En Küçük Heykeli (1/1000 mm)

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler