Armut'unuz geldi güle güle kullanın !!!

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Bitlis Ahlat'ta, yaşayan Muştak Aydın oğlunun televizyon reklamında görüp beğendiği cep telefonunu sipariş etti. Ancak satıcıların gönderdiği paketin içinden bir oyuncak telefon ile armut çıktı. Öfkeli baba, 'Oğlum bu telefon için soğukta 1 ay tarlada çalıştı. Onlara zehir zıkkım olsun' dedi

Ahlat’ın Erkizan mahallesinde ikamet eden Muştak Aydın isimli vatandaş, televizyon reklamında görerek sipariş verdiği telefonun kutusunu açtığında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Tatvan Lisesi’nde öğrenim gören oğlunun TV’de görüp almasını istediği telefonu sipariş eden baba Muştak Aydın, telefon diye gelen kutunun içerisinde oyuncak telefon ve armut çıktığını söyledi.

Yaşanan olayın kendisini çok incittiğini ifade eden Aydın, paranın derdinde olmadığını, fakat kutuda armut gönderilmesinin oldukça kırıcı ve alaycı bir durum olduğunu söyledi.

'REKLAMLARA GÜVENİP SİPARİŞ VERDİK'

Aydın, gerekli yerlere şikayet dilekçesi verdiğini belirterek, "Tatvan Lisesi’nde okuyan oğlum televizyonda gördüğü bir telefonu sipariş etmemizi istedi. Biz çocuğumuzu kırmayarak bu telefonu istettik. Aradan birkaç gün geçtikten sonra PTT’ye paketim geldi. Paketi açtığımda büyük bir şaşkınlık yaşadım. Telefon oyuncak olduğu gibi yanında da armut göndermişler.

Ben buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum. TV’den görmüş olduğunuz reklamlara güvenip de bu gibi cihazları kesinlikle almayın. Benim şahsi görüşüm bu işi yapanlar kesinlikle şebekedir. Ben bu insanların haksız yere elde ettiği kazançlarını kınıyorum.

'TELEFONU ALMAK İÇİN 1 AY PATATES TARLASINDA ÇALIŞTI'

Çocuğum bu telefon parasını kazanmak için bir ay boyunca soğuk havaya rağmen patates tarlasında çalışmıştır. Buradan elde ettiği kazancı bu telefona göndermiştir. Bu telefon parasını onlara zehir zıkkım ediyorum. İnşallah utanırlar da bu tür işleri bir daha yaparak insanların onurlarını incitmezler" dedi.

TELEFONU YÜZÜME KAPATTILAR

Kaymakamlık bünyesindeki Tüketici Hakları’na başvuru yaptıklarını anlatan Aydın, şöyle konuştu: "Sağolsun yardımcı oldular. Benim asıl kırıldığım nokta, değerlerimizle oynamalarıdır. Yani telefon oyuncak gelmiş çokta önemli değil ama onun yanında armut göndermeleri ne anlama geliyor? Nereye müracaat etmemiz gerekiyorsa hakkımızı arayacağız.

Telefonu aldığımız firmayı aradığımızda cevap vermiyorlar. Fakat başka bir numaradan aradığımız zaman hemen ‘Telefon siparişimi vereceksiniz?’ şeklinde soruyorlar. Bende bunun üzerine kendilerine oyuncak telefon ve armut gönderdiklerini söyledim. Ama dinlemeden telefonu kapatıyorlar. Kendi telefonumdan çok defa aramama rağmen hem telefonu açmıyorlar hem de geri dönüş yapmıyorlar. Bir vatandaş olarak şunu dile getirmek istiyorum, televizyonlarda yapılan bu tür reklamlara kesinlikle itimat etmeyin. Çünkü insanları kandırıyorlar. Zaten alırlarsa da benim gibi pişman olacaktır."

TV’lerde çıkan bu tür reklamların denetim altında olup olmadığını da merak ettiğini vurgulayan Aydın, bu konuyu gerekli her yere şikayet edeceğini sözlerine ekledi.

İnternetten alışveriş yapmanın her zaman için riski vardır. Sipariş verirken kart bilgilerinizin çalınma ihtimali ve ayrıca sipariş ettiğiniz malın elinize sağ salim geçmeme ihtimali var.

Televizyondan alınırsa sorunlar çıkıyor,buda onlardan biri,netten sağlam güvenilir firmalrdan alışverişte sorun olmuyor,,,
birde en sağlamı kapıda ödeme seçeneği ben öyle yapıyorum,ürünü görüyorsun ödemeyi yapıyorsun,kredi kartına karşıyım herkes bu konuda
dikkatli olmalı...başkaları iyi niyetli değil malesef...

TV reklamlarindan tabi bende netten alisveris yapiyorum ve 30 geri verme hakkim var hicbir neden göstermeden hicte sorunum olmadi paramda ayni gün geri geldi. Ve yenisini aldim. Biraz saticinin degerlendirilerine bakmak lazim. Adam parayi alip malin üstüne yatan birisi ise herkese yapardir. Onun icin almadan önce iyi okumak lazim hem malin bilgilerini hemde saticininkileri.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Kuş Görünümlü Armut
  • Ugur
  • Ugur,
  • İlginçler
  • 2    2K
Bunları biliyor muydunuz?
  • N
  • netr0n,
  • Tarih
  • 0    1K
Koronavirüs Aşısı Çıksa Olur muydunuz?