Açık Öğretim Lise Kayıt başvuru tarihi

:Eylül:

Aktif Üye
Açık Öğretim Lisesine 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı 1.dönem yeni kayıt yaptıracak kişiler (öğrenciler) il ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezleri ile Mesleki Eğitim Merkezlerine başvurabilirler.
KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR;

1-
Ortaokul, İlköğretim mezunları ile okulu tamamlayanlar, (Diploma, diploma Kayıp Belgesi veya Tamamlama Belgesi ile ),
2- Liselerin (Meslek Liseleri dahil) arasınıfından (tasdikname veya öğrenim durum belgesi alarak) ayrılanlar,
3- Ortaokulu/İlköğretimi bitirmiş düzeyde veya arasınıflara kayıt olabileceğini belirten Denklik Belgesine sahip olanlar.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Öğrenim Belgesinin aslı (Diploma, Tasdikname, Öğrenim Belgesi, Diploma Kayıp, vb. biri)
2- Nüfus Cüzdanı fotokopisi (T.C Nolu) veya T.C numarası beyanı
3- 20 TL (Kayıt olacak kişinin T.C si ile para yatırılmalı) yatırıldığına dair dekont ( T.C Ziraat Bankası ve Halk Bankasının şubelerine Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt işlemi için yatırılacaktır. Para yatırılmış ancak dekont kaybedilmiş veya alınamamışsa para yatırma işlemi sistemde görüleceğinden dekont ibraz edilmesede işlem yapılır.)
4- Son 6 ayda çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf ( Fotoğrafın arkasına TC kimlik numarası yazılmalıdır).
5- 5 TL Kayıt yaptırma işlemini yapacak Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Müdürlüklerinin okul aile birliğine makbuz karşılığı yatırılacaktır.

Detaylı bilgi için Tıklayın

[TD="width: 373, align: center"] 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem yeni kayıt işlemleri .[/TD]
[TD="width: 175"]
1 - 30 Eylül 2014
[/TD]

[TD="width: 47, align: center"][/TD]
[TD="width: 373, align: center"]Kaydı alınan öğrencilerin veri girişlerinin sisteme son giriş tarihi.[/TD]
7 Kasım 2014
[/TD]

[TD="width: 373, align: center"] 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem kayıt yenileme işlemleri. [/TD]
18 Eylül -24 Ekim 2014
[/TD]

[TD="width: 373, align: center"]İrtibat bürolarınca yeni kayıtları alınarak veri girişi yapılan öğrencilerin veri girişlerinin, sistem üzerinden AÖL tarafından kontrolünün yapılarak gerekli düzelmelerin yaptırılması/yapılması.[/TD]
9 Kasım 2014
[/TD]

[TD="width: 373, align: center"]2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem sınava girecek öğrenci bilgilerinin Ölçme Değerlendirme ve sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne teslimi.[/TD]
14 Kasım 2014
[/TD]

[TD="width: 373, align: center"]2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı I. Dönem Sınava girecek öğrenci bilgilerinin Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne teslimi.[/TD]
18 Aralık 2014
[/TD]

[TD="width: 373, align: center"]I. Dönem Sınava Giriş Yerlerinin internette yayınlanması.[/TD]
24 Aralık 2014
[/TD]

[TR="bgcolor: #FFFFCC"]
[TD="width: 373, align: center"] I. DÖNEM SONU SINAVLARI [/TD]
03-04 Ocak 2015
[/TD]
[/TR]

[TD="width: 373, align: center"]2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı II. Dönem yeni kayıt işlemleri.[/TD]
02-13 Şubat 2015
[/TD]

[TD="width: 373, align: center"]Kaydı alınan öğrencilerin veri girişlerinin sisteme son giriş tarihi.[/TD]
20 Mart 2015
[/TD]

[TD="width: 373, align: center"]İrtibat bürolarınca yeni kayıtları alınarak veri girişi yapılan öğrencilerin veri girişlerinin, sistem üzerinden AÖL tarafından kontrolünün yapılarak gerekli düzelmelerin yaptırılması/yapılması.[/TD]
03 Nisan 2015
[/TD]

[TD="width: 373, align: center"] II. DÖNEM SONU SINAVLARI [/TD]
30 - 31 Mayıs 2015
[/TD]
[/TR]
[TD="width: 373, align: center"] III. DÖNEM SONU SINAVLARI (*) [/TD]
08-09 Ağustos 2015
[/TD]
[/TR]
08-09 Ağustos 2015 tarihlerinde yapılacak olan III. Dönem sınavlarına Açık Öğretim Lisesine kayıtlı, sınavın yapıldığı ilk gün itibariyle on yedi yaşını doldurmuş, on sekizinden gün almış (07 Ağustos 1998 ve daha önce doğanlardan) silik, donuk ve ya aktif öğrencilerimiz III. Dönem kayıt yenileme yaptırmaları halinde katılacaktır.
1. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü yukarıda sıralanan iş ve işlemlerin tarihini değiştirme hakkına sahiptir.
2. Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı ( Avrupa ) Öğrencilerinin İş Takvimi için buraya tıklayınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri