CHP'li vekil cenazede dans etti.

Balık baştan kokar , diye bir atasözü var. Vahşete uğramış bir insanın ve ailesinin acısını paylaşmak insanlık görevimizdir. Lakin lakin, bunu siyaset arenasına taşıyan lidere ( ki lider denirse) acımaktan başka da elimizden birşey gelmiyor.

Bu vahşetin sorumlusu hükümetmiş. Neden daha mantıklı ifadelerle bu acıya ortak olmuyor da , kullandığı ifadeye bakın..
insanlar işsiz olursa, işsizlik psikolojisiyle bunun hıncını ya eşinden çıkarıyor ya çocuğundan çıkarıyor ya da sokakta gördüğü bir kadından çıkarıyor.
Bu vahşeye uğrayan bir bayan olduğu için cümlenin içine bunuda katarak bir saldırı noktası yakalmış gibi seviniyor. bugüne kadar canı sıkılan birinin , sinirini çıkarmak için yola çıkıp bir kadına saldırdığını hiç görmedim ve duymadım.
Hepsinde farklı noktalar var ama sokağa çıkıp başkasına saldırıp sinirini çıkaranı görmedim. Bu değerli çok sayın lider(!) hangi türkiye de yaşıyor acaba?
Gerçekleri mi konuşuyor, yoksa görmek istediklerini mi?
yoksa işine geleni mi?
Karşısındakinin , zarar görenin, haksızlığa uğrayanın kim ve ne olduğuna bakmadan sadece söylemek istediklerini mi konuşuyor?

Ne söylense boştur. Böyle bir durum karşısında siyaset ahlaksızlığı yapan her kim olursa olsun, durumu gerçekten vahimdir.

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan’ın ailesine taziyeye gelen üniversitedeki arkadaşları, "Katilin idam edilmeli, hak ettiği cezayı bulmalı" dedi. Taziye sırasında üniversite öğrencilerinden Gülperi Atar da aşırı duygulanarak baygınlık geçirdi ve ambulansta müdahale edildi.
Özgecan’ın ailesinin Barış Mahallesi’ndeki evi, taziyeye gelenlerle dolup dolup boşalıyor. Bu sabah Özgecan’ın üniversiteli arkadaşları da Songül ve Mehmet Aslan çiftine taziyeye geldi. Gözyaşı döküp ailenin acısını paylaşan üniversiteli grupta bulunan Gülperi Atar, taziyedeki duygu seline kapılarak baygınlık geçirdi. Arkadaşlarının kollarında hastaneye götürülmek üzere dışarı çıkarılan Atar, evin yakınında bekletilen ambulansta sağlık görevlileri müdahale etti. Astım rahatsızlığı da bulunduğu belirtilen Gülperi Atar, sağlık görevlilerinin müdahalesiyle kendine geldi.

üzücü çok üzücü özge canın yerinden herkes olabilir.

Çelik Bey;
Dün bu vekil çıkıp o dansın özgecan için olmadığını daha önce yapılan her yıl "kadına şiddete hayır" etkinliklerine ait görüntülerdi ... diyerek doğruyu (!) açıklamış.
Evet o dans şenlikleri "kadına şiddete hayır" diye yapıldıysa bu resim daha iyi gösterebilir.

Bunu da bizzat kendisi twitter hesabından kabul edip onaylamışken , bu hatasını yalanlarla kapamaya çalışan ve ona destek olup haberlerde olayı farklı gösteren medya kuruluşlarına inanıp , sanki olmamış gibi davranmak yanlış olur.

Baştan sona yalanlarla dolu , her türlü hile ile dolu lider ve vekillerinin hataları karşısında özür dileyip "hata yaptık" demeleri ayrı , bu hatalarını yalan ve hileyle kapamak istemeleri ayrı.

Yalan üstüne yalan ve yanlış üstüne yanlış. Kendisi bile kabul ederken , onun avukatlığını yapanların acizliğini de anlıyoruz. Böyle birşey bizim kültürümüzün neresinde?

Bir cenazede nasıl davranılır? Merhuma veya merhumeye öldükten sonra bile azap etmeye , onu rahatsız etmeye kimin ne hakkı ve haddi var?
İslamdan bihaber zihniyetlerin cenazede slogan atmaları neyi değiştirdi? İnsan öldükten sonra kabre girene kadar etrafını duyar. Ölümün hakikatını bilmeyenlerden başka bir davranış beklemekte hata olurdu. Chplidir ne yapsa yeridir.....

Özgecan yerinde bir başkasıda olabilirdi. Özgecanın yerinde bizimde yakınlarımız olabilirdi. Her kim olursa olsun cezasını bulmalı. Gereken neyse yapılmalı. Bu tür insanların toplumumuzda yaşamaya hakları yok.

Konuyu başka yönünü ele almak istiyorum...
Ya Allah aşkına bu kadar ciddi ve önemli bir konuyu sokağa dökerken dans etmekte neyin nesi...
Kıvırtarak mı? dikkat çekilmesi gerekiliyor... Hadi size göre bu en doğrusu, bari bu günlerde ÖZGECAN kardeşimiz için bu sene
siyah giyinerek ve saygı duruşunda durularak da tepkilerini gösterebilirlerdi...
Savundukları konuya tamamen katılıyoru...
Akımızda - Karamızda.. CHP limizde... Akp limizde... Tüm Türk halkı bu konuda hem fikir olduğu ve bu acı günlerimize biraz saygı gösterilmesinden yanayız....
Lütfen konu siyasete dökülmesin en ciddi şekilde ele alınsın...
Burda yapılan sadece palyançoluk...
Ama lütfen daha çok ciddiyete davet ediyorum sizi...

PalyaNçoluğu kimin yaptığı ortada. Konuyu buraya getirip , cenazeden medet umanlar utansın. ayrıca yoruma gerek kalmamış. Yukardaki resim herşeyi anlatıyor.
Ayrıca burası sirk değil. PalyaNçoluğa gerekte yok. Yazacaksan fikirlerini gerçek isminle yaz ;)

PalyaNçoluğu kimin yaptığı ortada. Konuyu buraya getirip , cenazeden medet umanlar utansın. ayrıca yoruma gerek kalmamış. Yukardaki resim herşeyi anlatıyor.
Ayrıca burası sirk değil. PalyaNçoluğa gerekte yok. Yazacaksan fikirlerini gerçek isminle yaz ;)
Palyaçoluğu konuda yarum yapanlar hakkında yazmadım "BAYIM"...
gösteri yapan Aylin Hanım için kullandım....

Lütfen konu siyasete dökülmesin en ciddi şekilde ele alınsın...
Burda yapılan sadece palyançoluk...
Ama lütfen daha çok ciddiyete davet ediyorum sizi...

??????????

Benim merak ettigim hirsizlikmi utanc verici yoksa cenazeyle hicalakasi olmayan etkinlikmi?

Hırsızlık mı?
Hırsız kim?

Bunlar da ilginizi çekebilir...
CHP'li vekil darbeci komutan gibi konuşursa...
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Sohbet Odası
  • 0    3K
Chp'li vekil adayının itirafı : Savaşımız islam'la....
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Video Galerisi
  • 6    6K
chp yürüyüşünde fotoğraf netleşiyor
  • deniz feneri
  • deniz feneri,
  • Güncel
  • 1    2K
Geri