Hürriyet muhabirinden Aslantuğ'a tuzak sorular

MURATS44

Super Moderator
Hürriyet'e röportaj veren Mehmet Aslantuğ, muhabirin iktidarı kötüleme adına ısrarlı sorularına maruz kaldı. Ancak istediği olmadı.
l-D9kz-1425104865-3601.jpg l-D9kz-1425104865-3601.jpg

Hürriyet Kelebek ekinden Hakan Gence, oyuncu Mehmet Aslantuğ ile röportaj yaptı.

Oyunculuğu, yeni projeleri ve siyasi konularla ilgili sorular alan Aslantuğ, muhabirin yönlendirme sorularına muhabirin istediği cevapları bir türlü vermedi.

Bu durum sosyal medyada bazı okuyucuların dikkatinden kaçmadı. 'İlla siyasetle ilgili ağzından cümle almaya çalışmış ama başaramamışsın. Aslantuğ beyefendi bir adam ve çok akıllı! Rengini belli etmemiş. Bravo!!!' gibi yorumlar attılar.

İşte Hürriyet muhabiri Hakan Gence'nin Aslantuğ'a sorduğu o sorular;

İktidar size ne ifade ediyor?​

- Oooooo! Çok çetrefil cevapları var bu sorunun.

Olsun bir yerden başlayalım...​

- Çok iktidar gördü bizim kuşak, çok! Darbelisi, darbesizi... Ve epeyce iktidar öyküsü okuyarak büyüdük biz, dünyanın her yerinden. Özgürleştirmeyen, iyileştirmeyen, umutlandırmayan ve adaletli davranmayan hiçbir iktidar, kalıcı değildir, olmadılar ve pek de hayırlı anılmadılar. Yani demem o ki, iktidar demek ateşten gömleği de giymek demektir.

Türkiye’ye dair rahatsızlıklarınız?​

- Sosyal iklimin epeydir hoyratlaşması. Vicdanını kaybetmiş öfke nöbetleri, vandallıklar, pusuculuk, kolay yoldan şöhret, makam, mevki avcılığı...

Hiç kaçıp gitmek istiyor musunuz?​

- Hayır! Bu ülke bizim. Hepimizin! Sorunları çözeceğiz ve birlikte yaşamanın bir yolunu bulacağız.

Ekranda içki kadehlerinin buzlanması, dekolte meselesi... Sansürler sizi korkutuyor mu?​

- Üzülüyorum ama korkutmadı, korkutmayacak da! Kötü alışkanlıkları tetiklemek veya teşvik etmekle, öykünün gerçekliğini aramaya yönelik ihtiyacı karıştırmayacağımız ortak aklı bulacağız !

Otosansür uygular mısınız?​

- Başkalarının hayatını taciz etmemek için kendi hayatımı kontol altında tutuyorum elbette. Bu otosansür değil! Ben, bu özen ve dikkatle yaşayan, geleneklerini önemseyen bir kültürün çocuğuyum. Terbiyeli olmak bize binlerce yılın mirası. Bahçe kapısına kadar geçirilmediğimiz eve misafir olmaz, bahçe kapısından önce kapıyı kapatmayız mesela.

Geleceğe dair umudunuz var mı?​

- Olmaz olur mu? Babayım ben, evlat yetiştiriyorum.

Röportaj amaçlı olmadığı belli. Sorulara bakılınca niyet aten ortada.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Hürriyet ve İtilaf Fırkası
  • Ugur
  • Ugur,
  • Tarih
  • 0    2K
Hürriyet'e kızmak yerine teşekkür etmeliyiz! - Süleyman ÖZIŞIK
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Sohbet Odası
  • 0    2K
Hürriyet'i ve yazarını rezil eden düzeltme!
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 1    5K
Geri