8 Mart Kadınlar günü Kutlu olsun

:Eylül:

Aktif Üye
dunyakadin.jpg dunyakadin.jpg

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Doğumdan ölüme kadar her hayatın her anında varlıklarını hissettirdiği, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutlarım.
a5701b2b.png a5701b2b.png

Sevgili bayanlar

*8 hafta süren bas ağrıları baş ağrısı olamaz,bir doktora gidin.

*Alışveriş yapmak zevkli değildir ve asla da olmayacaktır.

*'Beni seviyor musun?' diye sormayın. Emin olun ki sevmesek yanınızda bir saniye bile durmayız...

*Bizden sizinle aynı üzüntüyü çekmemizi beklemeyin, o sizin kız arkadaşlarınızın işidir.

*Bir yere gittiğimizde, hangi kıyafeti giyerseniz giyin, size çok yakışıyor, yemin ederiz. O yüzden bir daha
sormayın.

*Biz erkekler basitizdir. Mesela sizden ekmeği getirmenizi istiyorsak,aslında ekmeği getirmenizi
istiyoruzdur. Bundan 'ekmek Masada değil' diye bir iğneleme yaptığımız sonucunu çıkarmayın...

*Eğer 2 değişik şekilde anlayabileceğiniz birşey söylemişsek ve bunlardan biri kötü ve sizi üzecekse,
kesinlikle öbür anlamında söylemişizdir, boşuna bizi sıkıntıya sokmayın...

*Eğer birşey istiyorsanız sormanız yeterli. Birşeyi açıklığa kavuşturalım. Biz erkekler öyle farklı anlamlar
taşıyan dolaylı soruları anlamayız. Ne istiyorsanız doğrudan söyleyin...

*Eğer şişmanladığınızı düşünüyorsanız büyük ihtimalle şişmanlamışsınızdır zaten. Bize sormayın,
cevap vermeyi reddediyoruz.

*En karmaşık durumda bile bizim için temel kural şudur: 'En kolayını seç'. Bizden komplike şeyler
beklemeyin.

*Erkekler en fazla 16 renk görürler. Mesela, şampanya bir renk değil, bir içkidir.

*Erkeklerin çoğunun en fazla 3 çift ayakkabısı vardır.

*Biz basitizdir. O yüzden 30 çift ayakkabınızdan hangisinin kıyafetinize
uyacağını sormayın, bilmiyoruz.

*Cuma + Cumartesi + Pazar = Bol yemek ve mutfak gerçekliğinin icrasıdır...
Bizi anlamaya çalışın lütfen, fazla abartmayın ama...

*Size 'neyiniz var' diye sorduğumuzda, 'hiç bir şeyim yok' derseniz size inanırız, bizim için olay bitmiştir.
O yüzden bir şeyiniz varsa doğrudan söyleyin sonra bizi anlayışsız durumuna düşürmeyin...

* *Yeteri kadar ayakkabınız ve elbiseniz varken bizi iflas ettirmek bir sevgi gösterisi değildir.

Ama bütün bunlara rağmen değişmeyen tek gerçek var (sizleri çok seviyoruz)

Başta forumdaki hanımefendiler olmak üzere bütün bayanların 8 mart dünya kadınlar günü kutlu olsun

Alinti..MFM gatri...

Bayanlarin gununu kutlarim.Her kadin Anne, kiskardes,evlat ve estir.

8mart.jpg 8mart.jpg

Kadinlar sadece bir gün hatirlanmasi gereken varliklar degildir. Bu yüzden, hediyelik birseyler satma derdinde olan kapitalizmin kullanimina sunulamayacak kadar degerlidir kadinlarimiz. Ben bir kadin olsam, kadinlar gününe karsi çikardim.

Sadece kadinlar gününe degil, anneler gününe de karsiyim. Annesi ölmüs yetim bir çocugun anneler gününde neler hissettigini bir düsünün, eminimki sizlerde bana hak verirsiniz. Özellikle ilk okul dönemlerinde, ögrencilere anneler gününe özel hediyelik birseyler yaptirmalari, annesi olmayan çocuklarin üzülmesine sebep oluyor. Ilk okul dönemimde bunu bire bir yasadim. Annesi ölmüs bir çocuk aglamaya baslayinca, ögretmenimiz konuyu kapatti fakat disari çiktigimizda, diger siniflarda okuyan her çocugun elinde bir hediye oldugunu görünce tekrar aglamaya basladi ve kimse susturamadi.

Sadece bir gün degil, yilin 365 günü kadinlar ve anneler günüdür. Bunu bir güne indirgeyen "AVM" zihniyetine sonuna kadar karsiyim...

Kadinlar sadece bir gün hatirlanmasi gereken varliklar degildir. Bu yüzden, hediyelik birseyler satma derdinde olan kapitalizmin kullanimina sunulamayacak kadar degerlidir kadinlarimiz. Ben bir kadin olsam, kadinlar gününe karsi çikardim.

Sadece kadinlar gününe degil, anneler gününe de karsiyim. Annesi ölmüs yetim bir çocugun anneler gününde neler hissettigini bir düsünün, eminimki sizlerde bana hak verirsiniz. Özellikle ilk okul dönemlerinde, ögrencilere anneler gününe özel hediyelik birseyler yaptirmalari, annesi olmayan çocuklarin üzülmesine sebep oluyor. Ilk okul dönemimde bunu bire bir yasadim.

Iste buda bir bakis acisi cok dogru ama otekiside guzel ama, Kapitalizm herhalukarda yolunu bulur bari bizde hayattan bir nebzede zevk alalim.

Boyle gunleri ortaya koyanlar,asil ayrimcilik yapanlarin ta kendileridir.Kadinlar gunu,anneler,babalar ........yilda bir defami hatirlanacak yani.
Ben hic kimsenin boyle gunlerini kutlamiyorum.
Zaten bayanlar basimizin tacidirlar.

Geri