Sağlık Güne neşeli mutlu başlamanın sırrı?

Güne nasıl başlarsanız bütün gününüz öyle geçecektir O yüzden günü moralle başlamak çok önemlidir İşte mutlu bir gün için size bazı önemli sırlar:
* Sabah henüz yataktan kalkmadan (uyandığınız an) dudaklarınıza bir gülümseme gönderin
* Her gün kendiniz için olumlu onaylamalarla uyanmayı alışkanlık haline getirmeye gayret gösterin Örneğin şöyle söyleyebilirsiniz: “Bugünüm aydın olsun”
* Pencerenin önüne gelin ve dışarıya (doğaya bakarak) nefes alıp vermeye başlayın Bu “nefes egzersizleri”ni, nefesinizi izleyerek gerçekleştirin Bunu birkaç kez tekrarlayın
* Sabahleyin eğer kendinizi çok ağır ve hareket edemeyecek kadar yorgun
hissediyorsanız mutlaka egzersizle başlayın güne Ya da enerjinizi sağlamak için bol vitaminli bir kahvaltı hazırlayın Güne enerjik başlarsanız bütün gün öyle geçer Bunu için şu sözü aklınızdan geçirin: “Hiç kimse içindeki coşkuyu kaybetmiş bir insan kadar yaşlı olamaz!”
* Sabahleyin evde ve işte karşılaştığınız insanlara gülümsemeye çalışın Bu sizin için zorsa kendinizi zorlayın Çünkü bedenin de buna ihtiyacı var Gülümsediğiniz zaman kendinizi daha iyi hissedeceğinizi biliyor musunuz? Ancak gülümsemenize canlılık katın, gözlerinizle de gülümsemeye çalışın Bunun aksine kaşlarınızı çattığınız zaman da olumsuz duygularla örülü bir çemberin bedeninizi saracağını
*Her gün birisi ya da bir şey için iyi olduğuna inandığınız bir davranışta bulunun Örneğin “Seni seviyorum” deyin ya da ona çiçek alın İhtiyacı olan birine iyilik yapın Ancak asla “Ben yaptım”, “Ben gittim!”, “Ben hallettim!” gibi sözleri kullanmayın
* İnsan zayıf yanlarıyla da insandır Güçsüzlüklerinizle barış yaptığınız zaman her şey daha kolaylaşacaktır

manzara.jpg manzara.jpg

*Alıntı..

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Belçika’da Hafta Tatili 3 Güne Çıkıyor
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    531
Hergüne özel okunacak zikirler
  • deniz feneri
  • deniz feneri,
  • Dini Konular