Kayahan Hayatını Kaybetti

Ugur

Administrator
Türk pop şarkıcısı, besteci ve söz yazarı Kayahan Açar, yumuşak doku kanseri tedavisi gördüğü Acıbadem Maslak Hastanesi'nde 66 yaşında hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, bir süredir yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Kayahan, saat 07.00 sıralarında vefat etti.
kayahan.jpg kayahan.jpg

KAYAHAN'IN DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Acıbadem Maslak Hastanesi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Demir, sanatçı Kayahan'ın ilk dönemde tedaviye çok iyi cevap vermesine rağmen, son dönemde tedaviye gelişen direnç, hastalığın yaygınlaşması ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat ettiğini bildirdi.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, küçük hücreli akciğer kanseri nedeniyle bir süredir tedavi gören ünlü sanatçı Kayahan'ın, sabah saatlerinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Sanatçının tedavisini yürüten Demir, sanatçının tedavi süreci hakkında şu bilgileri verdi:

Kayahan 1,5 yıldır ileri evre küçük hücreli akciğer kanseri nedeniyle hastanemizde tedavi görüyordu. İlk dönemde tedaviye çok iyi cevap vermesine rağmen, son dönemde tedaviye gelişen direnç, hastalığın yaygınlaşması ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle maalesef kendisini kaybettik.,,

Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Nahit Çakar da Kayahan'ın bir süredir kanser tedavisi gördüğünü hatırlatarak, sanatçının, hastalığının ilerlemesi sonucu oluşan solunum yetmezliği ve bunun beraberinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiğini aktardı.

Kayahan, uzun zaman sonra, Beşiktaş Belediyesi'nce düzenlenen 14 Şubat Sevgililer Günü konserinde eşi İpek Açar ve Nilüfer'le hayranlarının karşısına çıkmıştı.

29 Mart 1949 İzmir doğumlu Türk pop müziği şarkıcısı, besteci ve söz yazarı Kayahan Açar, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 1991 yılında çıkarttığı ''Yemin Ettim'' albümüyle satış rekoru kıran Kayahan, 2 kere kanser tedavisi görerek sağlığına kavuşmuştu. 2013 yılında yumuşak doku kanserine yakalanan ve kemoterapi gören Kayahan, 23 Mart'ta hastaneye kaldırılmıştı. Sanatçı, durumunun kötüleşmesi üzerine 25 Mart'ta yoğun bakıma alınmıştı.

Kayahan Kimdir?​

Kayahan'ın 1959 yılındaki çocukluğu Kayahan'ın 1959 yılındaki çocukluğu
Sanatçı Kayahan, 29 Mart 1949'da İzmir'de dünyaya geldi.

Çocukluk ve gençlik yıllarını Ankara'da geçiren Kayahan, daha sonra İstanbul'a yerleşti. İstanbul'dan sonra uzun süre Balıkesir-Gömeç'teki İnta Sevgi Köyü'nde Geceler Caddesi ve Mavilim Caddesi'nin kesiştiği Hülyam Çıkmazı'nda yaşadı. Bu köydeki bütün cadde ve sokaklar, Kayahan'ın şarkılarının isimlerinden oluştu.

Bugüne kadar 3 adet 45'lik, 1 longplay, 13 kaset ve CD ile bir single çıkaran ödüllü sanatçı, 1986'da "Geceler" şarkısıyla ilk büyük ödülünü "Altın Portakal"la elde etti. 1989'da Eurovision Şarkı Yarışmasında "Gözlerinin Hapsindeyim" ile Türkiye'yi temsil eden Kayahan, 1991'de çıkardığı "Yemin Ettim" albümüyle büyük başarı yakaladı.

"Yolu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerde buluşuruz" sloganıyla tanınan sanatçı, bugüne kadar, "Benim Şarkılarım", "Siyah Işıklar", "Yemin Ettim", "Odalarda Işıksızım", "Son Şarkılarım", "Benim Penceremden", "Canımın Yaprakları", "Emrin Olur", "Beni Azad Et", "Gönül Sayfam", "Ne Oldu Can", "Kelebeğin Şansı", "Biriciğime" ve "365 Gün" isimli albümleri sevenleri ile buluşturdu.

"Sarı Şekerim", "Vazgeçmem", "Aman", "Ben Anadolu Çocuğuyum", "Allahım Neydi Günahım", "Emrin Olur", "Bir Aşk Hikayesi", "Beni Azad Et", "Ölmem mi Lazım", "Tek Delikli Kaval", "Gözlerinin Hapsindeyim" isimli şarkıları Nilüfer'in yanı sıra pek çok ünlü sanatçı tarafından yorumlanan Kayahan, yurtiçinde ve yurtdışında pek çok konser verdi.

Başarılı sanatçı, 1990'da yumuşak doku kanserine yakalandı, hastalık 2005 ve 2014'te tekrar etti.

Kayahan, 1997'de İpek Tüter ile evlenen sanatçının Beste ve Aslı Gönül isimli iki kızı bulunuyor.

Evlilikleri​

1.evliliği. Nur Hanım’la evlendi, 24 yıl evlilikten sonra boşandı . Birinci evliliğinden Beste (d.1975)adında bir kızı var.
2.evliliği: 1990 yılında Lale Açar ile evlendi, 1996 yılında boşandı.
3.evliliği: 1999 yılında İpek Tüter (d.1976) ile evlendi. Ağustos 2000 doğumlu Aslı Gönül adında bir çocukları var.

Diskografi 45'lik ve teklileri​

Neden Olmasın & İstanbul Hatırası (1978)
Bekle Gülüm & Ateş (1980)
Canım Sıkılıyor Canım & Bu Gece Sen Daha Güzelsin (1981)
365 Gün Hayatımın Tamamısın (2011)
Mevsim Hala Sen (2013)

Albümleri​

Canım Sıkılıyor Canım (1981) (Uzunçalar)
Merhaba Çocuklar (1987)
Benim Şarkılarım (1988)
Benim Şarkılarım 2 Siyah Işıklar (1989)
Yemin Ettim (1991)
Odalarda Işıksızım (1992)
Son Şarkılarım (1993)
Benim Penceremden (1995)
Canımın Yaprakları (1996)
Emrin Olur (1997)
Beni Azad Et (1999)
Gönül Sayfam (2000)
Ne Oldu Can? (2002)