İlginç Yeşilçam'ın Ayşecik'i bakın ne halde

MURATS44

Super Moderator

Yeşilçam'ın unutulmaz 'Ayşecik' karaketeri şimdi ne yapıyor?​

Türk sinemasında hafızalara Ayşecik karakteriyle kazınan Zeynep Değirmencioğlu'nun şimdi sakin bir hayatı var. İşte Değirmencioğlu'nun son hali... 10 Nisan 2015 Ayşecik şimdi ne yapıyor?
yesilcamin-ayseciki-bakin-ne-halde-1428898097-4537.jpg yesilcamin-ayseciki-bakin-ne-halde-1428898097-4537.jpg

Çeşitli kuruluşların armağanlarını kazanan Değirmencioğlu, senaryo yazarı Hamdi Değirmencioğlu'nun kızı, kendisi gibi çocuk yaşta Yeşilçam filmlerinde rol almış olan ve Ömercik adı ile ünlenen Ömer Dönmez'in kuzenidir. Babası senarist Hamdi Değirmencioğlu sayesinde henüz 2 yaşındayken Papatya adlı filmle sinemaya adım attı ve 20 yaşına gelinceye kadar da çok sayıda filmde rol aldı. Ayşecik, pek çok çocuk yıldızdan daha şanslıydı.

- -
Esas ününü 1960'da Ayşecik filmi ile yaptı. "Ayşecik", Türk sinemasında çığır açtı. Bundan sonra kendi adından çok 'Ayşecik'le anıldı.
Filmleri yurt içinde olduğu kadar, özellikle komşu ülkelerde de aynı ilgiyi gördü.

Yıllardır oyunculuk yapmayan Değirmencioğlu, dönemin Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinden Serkan Acar ile evlendikten sonra 1974 yılında rol aldığı Macera Yolu filminin ardından sinemayı bıraktı.

Değirmencioğlu setleri özlemediğini şöyle anlatıyor: ‘’Zaten 1.5 yaşımdan 20’me kadar setlerdeydim. Oyunculuğa benim bıraktığım yaşta başlayanlar var. Çocukluğu, genç kızlığı setlerde geçmiş biri olarak evlilik hayatı, ev hanımlığı ve çocuklar çok daha cazip geldi zamanında bana. Sinemayı bıraktığıma hiç pişman olmadım. Hiç özlem duymadım.’’
Bc-Pt-P-1428898158-8513.jpg Bc-Pt-P-1428898158-8513.jpg

Değirmencioğlu eşinin ölümünden sonra günümüzde emlakçılık işinden sonra restoran işletmeciliğine başladı, şuan Fenerbahçe'de soyadını taşıyan bir kebapçı işletiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Yeşilçam oyuncusu Ali İnce hayatını kaybetti
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Güncel
  • 0    1K
Ünlü Yeşilçam Filmleri Nerede Çekildi?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 21    10K
Geri