CHP Seçim Vaatlerinin Maliyetini Açıkladı

Ugur

Administrator
CHP, parti lideri Kılıçdaroğlu'nun bir yıl içinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği vaatlerin net maliyetinin 57.2 milyar lira olduğunu açıkladı.
kemalkilic.jpg kemalkilic.jpg

CHP Genel Merkezi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 19 Nisan'da açıkladığı "CHP Seçim Bildirgesi"ne yönelik yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun 1 yıl içinde yapmayı taahhüt ettiği vaatlerinin kesin maliyeti belirlendi. Yapılan hesaplamalara göre CHP'nin bir yıl içinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği vaatlerin net maliyeti 57.2 milyar liradır. Bunun GSYH'ya oranı ise yüzde 2.94'tür" denildi.

CHP'nin 7 Haziran genel seçimi için açıkladığı seçim bildirgesindeki ekonomiye ilişkin vaatleri, "Kaynak nerede?" sorusunu tartışmaya açmıştı.

CHP'nin açıkladığı seçim vaatlerinin bütçe açığını 9 kat arttıracağını söyleyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kaynağın üçte birini açıklasınlar, CHP'ye oy vereceğim" demişti. Şimşek, ekonomiyi krize sokmadan vaatlere gereken kaynağı bulmaları halinde CHP'nin "Nobel ödülünü hak edeceğini" de söylemişti. Kılıçdaroğlu'nun Şimşek'e cevabı ise şöyle olmuştu:

"Maliye Bakanı unutmasın, ben eski bir hesap uzmanıyım. Devlet bütçesinden sonraki en büyük bütçeyi topladım. Şunu açık ve net söyleyebilirim: Eğer bu ülkede 10 kişi ben vergi toplamasını, bütçe yapmasını biliyorum diyorsa o 10 kişiden birisi benim. Sayın Bakan'ın hiç maliyet deneyimi yok. O verginin nasıl toplandığını bilmez, ben bilirim. Ama CHP’ye üye olmak istiyorsa önce kısaca bizim eğitimimizden geçmesi lazım."

Kaynak: DHA

Eski hesap uzmanı (!)
Millette yedi. Sonu olmayan bir ödeme nasıl hesaplamış bunu.
Her sene ödenecek bir ödeme ve vaatler için lazım olan. Ya kendini çok akıllı sanıyor yada milleti aptal sanıyor.
Maliyeti bu kadar diyelim de kaynağı kesin imf dir. imf manyağı.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
CHP’nin seçim oyununu Erdoğan bozdu
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    5K
CHP'nin Seçim Vaatleri 2015
  • Celik
  • Celik,
  • Sohbet Odası
  • 5    7K
chp yürüyüşünde fotoğraf netleşiyor