Sohbet Siyasi Partilerin "Uçuk" Seçim Vaatleri

Üzülme ortak arada bir anahtari veririm :D

:D Benim lafımı dönderdin dolaştırdın yine bana söyledin. İşte olay bu. Asıl siyaset böyle birşey işte. Bundan sonra TP başkanımızsın. Sayın başkanım.....

Çekilşe gerek yok, oyunuzu bana verin kazanırsam herkese bir Bugatti. :D (Yalandan hangi siyasetçi ölmüş?)

Bugattiyi ben veriyom bi kerem, sen kendine baska bi yalan bul. Hem sen bi kere parti kur sonra vaat verirsin.
Biz haci murat'la parti kurduk bilem Toprak Partisi (TP) :)

aynen parti çoktan kuruldu. TB Partisi Genel başkanı : Çelik
Başkan yardımcısı : murats44

Üye alımları başladı. Üye olan herkese çekiliş öncesi birer adet reşat altını, ikişer tane de çeyrek veriyoruz. Nasıl olsa atış serbest.
Sayın Genel Başkanım. Bugatti sana çıkarsa anahtarı gezem diye mi verecen yoksa fotoğraf çektiremde hevesim geçsin diye mi verecen.
Ağzından bir defa "Ortak" lafı çıktı. Hangisine ortağız. Yalanlara mı bugattiye mi? :D

Hem bugattiye hemde yalanlar konusunda sonuna kadar ortagiz gari.

Ama çekilise katilabilmek için "Uçuk" vaat seçmen gerekiyor. "Evi olmayanlar akşam camide yatacak" vaati "Uçuk" degil, serefsiz bir vaat.

Hem bugattiye hemde yalanlar konusunda sonuna kadar ortagiz gari.

Ama çekilise katilabilmek için "Uçuk" vaat seçmen gerekiyor. "Evi olmayanlar akşam camide yatacak" vaati "Uçuk" degil, serefsiz bir vaat.

Bunlar , dini siyasete alet etmeyin zırvasını okuyanlar grubu. Kendilerinde akıllılık yaptıklarını sanıyorlar oy dilencileri. Geçmişlerine bakınca herşey ortada zaten.
Namaza , dine karşı olanlar , başörtüsü yasağı için kendilerini parçalayanlar bugün çıkmış diyanet işlerini kapatmayacağız diyor. Allah muhafaza iktidar olsalar , diyanet işlerini kapatıp , Alkol bakanlığı kurarlar. Yapmadıkları şey de değil hani. Camiyi kapatıp bira fabrikası kuranlar şimdi ne kadar konuşsa da zırvalıktan öteye geçmeyecek. Halkın seçimi belli. Kimse heveslenmesin. bu saçmalıklara halkın karnı tok. Yemezler bunların oy almak için söylediklerini. 8 haziran sabahı birileri için 10.perde rezillik olacak. Tabi rezil olmaya alıştıkları için pekte farketmeyecek. Kaldıkları yerden hakarete, seviyesizliğe ve kalitesizliğe aynen devam edecekler.

AK Parti’nin seçim vaatleri:

-2015 yılında asgari ücret 1000 lirayı aşacak

-Büyüme tüm hızıyla devam edecek.

-2023’te işsizlik yüzde 5’e inecek.

-İstikrar ve kazanımlarımızı güçlendirirken, bir yandan da mikroekonomik ve sektörel dönüşümlere odaklanılacak.

Bunlar çok uçuk. akıl almıyor. mantıksız geliyor. Bunlar imkansız ama diğerlerinin hepsi mantıklı.

Maalesef çok komik durumda siyaset siyaset adı altında dönmeyen dolap yok.
Benim asıl üzüldüğüm canım TÜRKİYE m ne Hallere düştün.
Eskiden siyasette din karışmazdı, kürt, türk, laz, vs. ayrılmazdı. Eskiden takımlar tutulur, siyaset fanatik şeklinde tutulmazdı.
Eskiden hiç bir siyaset bukadar çok da vaat de bulunamazdı evet vaatleri olurdu ama bukadar değildii.
Şuan bakıyorumda canım TÜRKİYE me üzülüyorum açıkcası.
toplumumuz okumayı araştırmayı fazla sevmiyor ama birisi bir şey dediğinde ona inanıyor. Çok çok afedersiniz bir bayanin bir siyasetci için bilmem neresinin tüyü olayım diyen bir toplumuz bizler,
Artik bazı şeyler şaşırtmıyor beni:))
zaman 2015 dilerim Türkiye ve milletimiz için hayırlı olan parti gelir.

para kendi ceplerinden cikmadigi sürece tüm vaatler gercekcidir...

Siyaset yalan söyleme sanatidir ve tarih boyunca "Uçuk" vaatler verilmiştir.
Bunlardan bazilarini sizinle paylaşmak istedim.

Süleyman Demirel: “Ne verirlerse benden 5 fazlası” :selamlama:

Tansu Çiller: “her mahallede 100 trilyoner”, “her çiftçiye traktör", "herkesi konut ve otomobil sahibi yapacağız” diyerek, 500 günde 2 anahtar sözü :megafon:.

Necmettin Erbakan: “faizi kaldıracağım", “adil düzen", “Her ile bir fabrika ve her ile havaalanı” :kotu:

Cem Uzan: “Üniversite sınavı kalkacak” :aslan:

Devlet Bahçeli: “Apo’yu idam edeceğiz“ (1999 seçimlerinde Sandıktan ikinci parti olarak çıkan MHP hükümet ortağı olmasına rağmen bu sözünü yerine getiremedi.), “başörtüsü sorununu ürkekler değil, erkekler çözer” dedi. Ancak meclise türbanlı olarak giren MHP’li Nesrin Ünal bir süre sonra başını açmak zorunda kaldı :pes:.

Ak Parti Muratlı Belediye Başkan Aday Adayı Metin Akgün: "Muratlı'da altını yüzde 30 indirimli satacağım" :haha:

Besim Tibuk (LDP): "İktidara gelirsem ofsaytı kaldıracağım, kale direkleri arasındaki mesafeyi de arttiracağım" hahaha.

Kemal Kılıçdaroğlu: Yoksul ailelere 600 TL maaş bağlayacağını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun “parayı nereden bulacaksın” sorusuna "Benim adım Kemal, ben bulurum" cevabı unutulmazlar arasında yer alıyor :hmmm:.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Siyasi Partilerin Teknoloji Alanındaki Vaatleri
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    4K
Siyasi egemenliğin tesisi
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular
  • 0    996
Türk Siyasi Tarihinin Kadın İlkleri