Windows tarihe karışıyor

MURATS44

Super Moderator
Yaz aylarında piyasaya sürülmesi beklenen Windows 10’un Microsoft'un son işletim sistemi olacağı açıklandı.

Yazılım devi Microsoft, Windows’un 10. sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hem tablet, hem bilgisayar hem de telefon sürümü bulunacak olan Windows 10, bu ismi taşıyan son işletim sistemi olacak.
windows10.jpg windows10.jpg

Konuyla ilgili açıklama firma yetkililerinden Jerry Nixon’dan geldi. Nixon bir etkinlikte yaptığı konuşmada Windows 10’un Windows’un son sürümü olacağını açıkladı. ‘Windows 10’u piyasaya sürüyoruz ve bu yeni sürüm Windows’un son sürümü olacak. Hala Windows 10’u geliştirmeye devam ediyoruz’ diyen Nixon, yeni bir dönemin ipucunu da verdi.

Microsoft’un önümüzdeki dönemde Windows’u ayrı bir yazılım yerine bir servis olarak sunacak. Bu sayede işletim sistemini bir kez satın alanlar (muhtemelen ücretsiz) güncellemelerle kullanmaya devam edecekler. Yeni işletim sistemi benzer bir şekilde güncelleniyor. Windows 7, 8 ve 8.1 kullananlar ücretsiz olarak Windows 10'a geçiş yapabilecekler. Benzer durumun gelecekte piyasaya sürülecek işletim sistemlerinde de geçerli olması bekleniyor. Windows 10'un servis olarak kullanıma ne zaman sunalacağı ise şimdilik belli değil.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Windows 10'dan Windows 8'e Geri Nasıl Dönülür?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    3K
Windows 10'da TouchPad'in (Dokunmatik Yüzey) Çalışmama Sorunu
  • " W£L!K£ "
  • " W£L!K£ ",
  • Güncel
  • 0    9K
Windows 10 Yükleyen Var Mı?
  • Ugur
  • Ugur,