Suudi Arabistan kafa kesecek cellat arıyor!

MURATS44

Super Moderator
Suudi Arabistan kafa kesecek cellat arıyor!

İnfazların yoğunluğu nedeniyle kafa kesecek cellat sıkıntısı yaşanıyor!
1080130_620x410.jpg 1080130_620x410.jpg

Bu yılın ilk dört buçuk ayında 85 mahkumu kafasını kesmek suretiyle idam eden Suudi Arabistan'da infazların yoğunluğu nedeniyle kafa kesecek cellat sıkıntısı yaşanmaya başlandı.

RIA Novosti'nin haberine göre hükümet infazlarda istihdam edilmek üzere 8 adet 'din görevlisi' alınacağını duyurdu. Suudi Arabistan'da suçun türüne göre kafa ya da el kesen infazcılar 'din görevlisi' kategorisinde istihdam ediliyor.

İnsan Hakları Örgütü rakamlarına göre Suudi Arabistan'da geçen Pazar günü gerçekleştirilen infazla birlikte son dört buçuk ayda 85 kişinin kafası kesilerek idam edildi.

Aynı ülkede geçen yıl gerçekleştirilen benzer infazların sayısı ise 88 olmuştu.

Yaa bu Arabistan da hic iyi bir sey olmaz.Arabistan hakkindaki yazilarin neredeyse hepsi olumsuz.Yoksa bakis acisimi bilemedim.

Yaa bu Arabistan da hic iyi bir sey olmaz..Yoksa bakis acisimi bilemedim.

Bence bakis acisi onemli,idam bircok ulkede var ama bizi ilgilendiren kismi kafa kesmelerin Kurana,sunnete uygunlugu.Kissas da olum belli ediliyor af edilmeside,Iran da bunun guzel ornekleri var kissas durumunda oglunun katilinin ornekleri Iranda mevcut ama suudide ki idam gerekceleri hakkinda ne bir yazi ne bir gorsel program gordum,sorunun kaynagi haberlerin guzel iletilmemesi.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Suudi Arabistan 8 Türk Okulunu Kapatma Kararı Aldı
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    850
Suudi Arabistan Kur'an-ı Kerim'i Değiştirdi
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 2    2K
Suudi Arabistan Krallığı