İlginç Malatya'lı Mercedes Kadir

Ugur

Administrator
Kendi Yaptığı Arabasıyla Malatya'dan Sonra Tüm Türkiye'nin Sevgilisi Olan Fenomen: Mercedes Kadir...

Sosyal medyada şimdiden yerini alan Mercedes Kadir, Malatya'da yaşayan ve dikiz aynası taktığı sopayı araba sanarak; ulaşımını sağlayan yepyeni bir fenomen. Gerçek adı Fatih olsa da tüm Türkiye onu Mercedes Kadir olarak tanıyor.

Akli dengesi yerinde olmayan Kadir'in sopasını yalnızca kendisi değil; vatandaşından polisine tüm Malatya, araba olarak benimsemiş durumda.

Birde iki araba arasına parkedişini görün. Gerçek bir araba olsa ancak öyle parkedilir. Üstelik ağzından motor sesi çıkararak. Ağzından , kulağının arkasından sigara eksik olmazdı . Burda iyi çıkmış. Şişe su reklamında bile çıkmıştı. Kadir ..su içiyor :D işi rast gelsin. zararsız biri.

Malatya, koskoca bir şehir, Kadir'in Mersedes hayalini her şeyiyle sahiplenmiş durumda.. Kadir trafik ışıklarında duruyor, arabasını park ediyor, diğer arabalar trafikte ona yol veriyor, ona göre parkediyor. Bütün şehir o "Mersedes"in farkında! Kadir sopasını Mercedes servisine götürüyor, ustalar bütün ciddiyetleriyle arızaları anlatıyor, bir usta sopaya teyp takıyor, diğeri aynasını, armasını yeniliyor..

Sıkı durun; trafik polisleri yanlış yere park ettiğinde ya da 'çok hızlı gittiğinde' Kadir'e ceza yazıyorlar, zamanı geldiğinde muayeneye gönderiyorlar! Bir koca şehir, Malatya, Kadir'in hikayesini onunla birlikte yaşıyor.

Bir 'deli'nin sopasına göre yaşayan şehirlerin, sopayla, sapanla, satırla birbirlerini kovalayan şehirlere dönüşmesini gördükçe bu hikaye çok hoş gelir insanın kulağına.. Anlarsınız umarım..

Kadir'in başka bir hikayesi de hayli komiktir.
Kadir bir gün arabasını servise götürmüş ve sorunlarını söylemiş. Usta almış arabasını ve "2 gün sonra gel" demiş. Kadir 2 gün sonra gelmiş. Usta arabanın daha olmadığını söylemiş. Kadir ertesi gün gitmiş. Usta yine olmadığını söylemiş. Kadir ertesi gün yine gitmiş. Usta arabanın hâlâ olmadığını söyleyince "YETER ARTIK YA VERİN ARABAMI KAÇ GÜNDÜR YÜRÜYEREK GİDİYORUM EVE" demiş...

20638358_1540880852631294_2539365205286922371_n.jpg 20638358_1540880852631294_2539365205286922371_n.jpg

Facebook'tan alıntı...

Mersedes Kadir yine iyiymis. Biz o sopalari at olarak kullaniyorduk. Tabi biz mersedes kadir gibi zengin degildik. Baksana mersedes Kadir'e takimi giymis kravatida takmis. :)

Mercedes kadir bugün vefat etti. Malatya gerçekten özel bir insanını kaybetti. Mekanın cennet olsun Kadir.

Allah rahmet eylesin.

Amin amin. üzüldüm yaw.

1587238099072-png.png 1587238099072-png.png

Bu resmi çekerken demiştim kadir gel sana çay ısmarlayam. Resim çekelim dedim hemen arabasını park etti geldi oturdu. resim için birde teşekkür etti :) Kibardı rahmetli. Bir malatyanın gözbebeğiydi. gerçekten üzüldüm.

Aaa Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, üzüldüm..

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Yeni Camii - Hacı Yusuf Camii (Malatya)
  • Ugur
  • Ugur,
  • Ansiklopedi
  • 3    99
Malatya
  • Evliya Çelebi
  • Evliya Çelebi,
  • Şehirler
  • 5    4K
Malatya’nın Tohma Vadisi içindeki Kudret Havuzu