Korku Ölü Kız Arkadaşın Facebook Mesajları

Ugur

Administrator
Nathan, 5 yıldır birlikte olduğu kız arkadaşı Emily'yi 7 Ağustos 2012'de bir trafik kazasında kaybeder. Emily tam bir internet bağımlısıdır ve ölümünün ardından Nathan, kız arkadaşının tüm sosyal medya hesaplarını kapatır. Fakat ölümünden 13ay sonra 4 Eylül 2013 günü Emily'nin facebook hesabı aktive edilir ve Nathan'a bu hesaptan mesajlar gelmeye başlar. Bu mesajlar şu şekildedir :

E: Merhaba
N: Sen kimsin? Emily’nin hesabından mesaj almam çok garip.
N: ??? Tamam o zaman, her kimseniz ileride lütfen kendi hesabınızdan bana mesaj atın.
E: Merhaba
N: Susan? Emily’nin hesabını kullanan sen misin?
E: Merhaba. Bu Pazar bir yerlere gidelim mi?
N: Sen kimsin lan?
E: Otobüsteki tekerlekler
N: Lütfen kim olduğunu söyler misin?

face1.jpg face1.jpg

Başlangıçta Nathan, bu mesajları Emily'nin annesi Susan'ın gönderdiğini veya arkadaşlarının yaptığı kötü bir şaka olduğunu düşünür ve mesajları önemsemez. Fakat mesajlarda Emily'nin ölümünden önce çıkmayı planladıkları bir geziye ve yol için seçtikleri Wheel on The Bus şarkısına gönderme yapıldığını görünce korkmaya başlar. Aldığı her mesajın ekran görüntüsünü kaydedip arkadaşlarına yollar.

face2.jpg face2.jpg

Bir süre sonra Emily, Nathan'ın fotoğraflarında kendisini etiketlemeye başlar. Bunu fark eden bazı arkadaşları Nathan'a bunun bir virüs olabileceğini söylerler, bazıları ise arkadaş listesinden silinmeye başlar. Tüm bunlara rağmen Nathan ölen kız arkadaşıyla bir şekilde irtibata geçiyor olduğunu düşünerek facebook hesabını kapatmaya niyetlenmez.

face4.jpg face4.jpg

Nathan, Emily’nin hesabını kullanan kişiye bunu neden yaptığını, neden resimlerde kendini etiketlediğini sorar fakat cevaplar oldukça anlamsızdır. Bir süre sonra ise Nathan’ın söylediği şeyleri tekrar etmeye başlar. Daha sonra Nathan bu mesajların daha önceki konuşmalarından alınmış cümleler olduğunu fark eder. Bu mesajların gönderildiği yeri tespit etmeye çalışır ve karşılaştığı sonuçlar onu bir kez daha korkutur. Mesajlar gelmeye başladığından beri Emily'nin facebook hesabına giriş yapılan yerler Nathan'ın evi, işyeri ve Emily'nin annesi Susan'ın ev adresi olarak görülmektedir.

Birkaç gün sonra Emily'nin hesabından ilk kez daha önceki mesajlardan bağımsız bir mesaj gelir:

E: spor ayakkabılarım kurutucuda ve dışarısı gerçekten çok soğuk

gerçekten soğuk

soğuk

soğuk

Nathan

lütfen dur

soğuk

DO NUYO RUM

neler oluyor bilmiyorum

face3.jpg face3.jpg

Olanlardan sonra Nathan artık geceleri uyuyamaz hâle gelir. Facebook hesabını kapatmayı düşünür. Birkaç gün sonra Emily'nin hesabından bu fotoğraf gönderilir. Burası Nathan'ın evidir, fotoğraf dış kapıdan çekilmiştir. Nathan fotoğrafı gördüğünde garajdadır. Tablet bilgisayarından arkadaşına yazdığı son şey şu olur:

"Bi arkadaşımda kalacağım, eve girmeye çok korkuyorum."

Kaynak: Onedio - Sosyal İçerik Platformu

Ne teknolojiymis öteki dünyadan bile baglanti kurduruyor. Öteye gitmeden bir adreste ben acayim haber gönderirim. :)

Hiç bişey anlamadım

acaba sonra ne oldu? Filmin sonu amerikan filmleri gibi. bitirmeden bırakmışlar. Böyle de olmaz ki ama :)

son mesajdan sonra ne oldu acaba?

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Sahra Çölü - Büyük Sahra
  • Ugur
  • Ugur,
  • Ansiklopedi
  • 0    309
Lut Gölü - Ölü Deniz
  • Ugur
  • Ugur,
  • Ansiklopedi
  • 0    216