Dil Şükrü Ve Kalp Şükrü İle Gelin, Nur Kur’an’a Gül Kokan Resul Yoluna Varalım.

kulmehmet

topragizbiz.com
Hamd âlemlerin Rabbine, salât ve selam şefaatçimiz, Habibimiz, önderimiz, insanların en hayırlısı tevhid ve sünnet muallimi, Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem’e ashabına ve onun yolunda gidenlere olsun.

- -
Ey nefsi ile baş başa kalan kullar duyun yüce Rahmanın ilahi çağrısını uyun Nur Kur’an’a Nur Resule varmak için çağrıyı duyun, tıkamayın kulaklarınızı gönül kapınızı, kapılarınızı perdelerinizi. Yüceler yücesi Allah karşısında acizliğini anla bil, koş. Verdiği nimetlere keremine lütfüne ihsanına şükür için koşun davete.Allah’ı her an an istediğin var ise çekinmeden iste, bekliyor seni, beni cümlemizi, Rahmeti keremi sonsuz olan Yüce Allah (c.c.) bekliyor, koşun merhamete güzelliğe cennete.

“De ki: ‘İbadetiniz / imanınız olmasa Rabbim size ne diye değer versin?’…” (Furkan, 25/77) ,,

Dünya âleminde zorluklar içinde sıkıntı çekenlerin bütün o dertlerini gideren, kederli olanların kederini gidererek derin bir nefes aldırıp onları ferahlandıran, mahzunların hüznünü bir anda mutluluk ve sevince çeviren Yüceler Yücesi Rabbimizin çağrısına kulak verelim.Gelin birlikte şükür ile varalım Yüce Rahman’a, cümlemize sonsuz nimeti verenden bu nimetin verilmesinden dolayı duyduğumuz mutluluğu gösterme adına gelin Yüce Rahman’ın çağrısına kulak verelim, dil şükrü ve kalp şükrü ile gelin, Nur Kur’an’a Gül kokan Resul yoluna varalım saadet içinde yaşayalım.

“Gerçekten İbrahim, Hakk’a yönelen, Allah’a itaat eden bir önder idi. Allah’a ortak koşanlardan değildi. Allah’ın nimetlerine şükrediciydi. Çünkü Allah, onu seçmiş ve doğru yola iletmişti” (Nahl Suresi,120-121)
“Onlar Süleyman’a kalelerden, heykellerden, havuzlar kadar (geniş) leğenlerden, sabit kazanlardan ne dilerse yaparlardı. Ey Dâvud ailesi, şükredin! Kullarımdan şükreden azdır!” (Sebe Suresi,13)
Öyle ise siz beni (ibadetle) anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin; sakın bana nankörlük etmeyin!( Bakara Suresi, 152)
Ey iman edenler! Eğer siz ancak Allah’a kulluk ediyorsanız, size verdiğimiz rızıkların iyi ve temizlerinden yiyin ve Allah’a şükredin. ( Bakara Suresi, 172)
,,

Haydin zaman ömür geçiyor sona varmadan önce Yüce Allah(c.c.)’a varalım, merhametli olalım, Kur’an Sünnet ile yaşayalım, ömrün sonunda huzur bulalım, Cennete gül kokan Nur Resule varalım, komşu olalım. Selam ve dua ile kardeşlerim.Dünya kazanında merhametle dolaşalım

İyilikle güzelliği ortaya serelim
Nefret ile kini yok edelim
Ondan sonra olalım neşeli gülelim.
Nur Kur’an’ın güzelliğini yayalım âleme
Merhamet iyilikten başka bir şey dileme
Nefis şeytan ile olma zalim ile cehennem yolu bekleme
Sabır dergâhın da sabır çekelim
Dert gelince sabır ile karşılayarak bekleyelim
Ölüm gelmeden önce iman edelim

Aramazsan güzel olanı güzel olan seni bulur mu?
İman etmezsen nur Kur’an’ın lezzeti bilinir mi?
Güzel bakanla çirkin niyetle bakan bir olur mu?
Dua için açılan elleri görelim
Dua içinde kalp ile şükreden gönülleri görelim
Secde ile beş vakit namaza gidenlerle olalım
Kul Mehmet’im kul ayıbı gördüm sakladım
Tövbe kapısında günahtan kalbimi pakladım
Nefis şeytanı kula sataşır iken yakaladım

Mehmet Aluç (Kul Mehmet)

Allah razı olsun kardeşim,selam ve dua ile...

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Dil bayramları ve dil manzaraları
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Tarih
  • 0    856
Hayranıdil Kadınefendi (1846-1898)
  • Ugur
  • Ugur,
  • Biyografiler
  • 0    2K
Nakşidil Sultan (1768-1817)