Çözüm Sürecinde Tarihe Geçen U DÖNÜŞLERİ

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Erdoğan dün yaptığı açıklamayla Çözüm Sürecini resmen bitirdiğini açıkladı. Peki son 3-4 yıl içinde Erdoğan bakın Çözüm Süreci konusunda bakın nasıl zikzaklar çizmiş?

İşte Erdoğan'ın PKK ve Çözüm Sürecin konusundaki U Dönüşleri;
23 Ağustos 2010: PKK ile görüşen şerefsizdir, bunu herkes bilsin.
2 Haziran 2011: Kürt sorunu vardır.
19 Eylül 2011: PKK ile biz değil, devlet görüştü, görüşücek.
27 Eylül 2012: PKK ile görüşme talimatını bizzat ben verdim.
18 Ekim 2012: PKK ile görüşülmesini ben istedim sıkıntısı olan bana söylesin.
16 Kasım 2013: Dağdakilerin indiğini, cezaevlerinin boşaldığı Türkiye’yi göreceğiz.
2 Mart 2015: İmralı üstüne düşeni yaptı, Dolmabahçe bunun en açık ve bariz bir örneği.
21 Mart 2015: Dolmabahçe toplantısını doğru bulmuyorum.
28 Nisan 2015: Kürt sorunu yoktur.
28 Temmuz 2015: Çözüm sürecini devam ettirmek mümkün değil.

Kaynak:

Kafalar ancak buna çalışır. Çözüm süresini hiç yoktan başlatan da AKP'dir. Böyle bir ortamda , hala AKP düşmanlığı yapılıyorsa bu zihniyetin ne olduğunu anlamak çok kolay. Çarkçı Kemal lakabı boşuna konmadı. Keşke o çarkları da bi yazsaydık ;)

O çarkların yanında bunlar hiçbirşey. Eğerki mesele buysa, böyle bir zamanda bile ülkenin bütünlüğü ve birliğine karşı hala bu konular oluyorsa orda çok net birşey vardır. Bu konunun sahibi de .... onlardan.

Çözüm sürecini başlatıp , bazılarına insanlık dersi veren AKP bunun karşılığında ihanet ve nankörlük gördü. Ellerine fırsat geçince devlete emirler yağdırmaya başladılar. Baraj yapılmayacak, yol yapılmayacak, fabrika yapılmayacak.....

Kendilerini horoz görenler , karşılarındakinin iyi niyeti karşısında hiç birşey vermeden sürekli istemeleri , bunuda zorla ve vahşet kullanarak yapanların karşısında istediklerini vermesini de bilir bu devlet.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı, kötektir.

İyilikle olmuyorsa , istedikleri gibi olur. Zaten oluyor da.....

Bunlar da ilginizi çekebilir...
İstanbul Trafiğine Havadan Çözüm - Havaray
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    3K
Çözüm sürecine dönmek isteyenlerin asıl amacı ne?
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    3K
İbrahim Kalın'dan flaş çözüm süreci ve PKK açıklaması
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    3K
Kurbağalıdereye “Metro Tipi” çözüm!
  • MURATS44
  • MURATS44,