Paralel yapının Tacikistan'daki okulları kapatıldı

MURATS44

Super Moderator
Tacikistan'da Paralel Yapıya ait Şelale Eğitim Kurumları'nın devlete devrine ilişkin karar Cumhurbaşkanı Rahman tarafından imzalandı.

n-tacikistandaki-okullari-kapatildi-1438876450-816.jpg n-tacikistandaki-okullari-kapatildi-1438876450-816.jpg

Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman'ın, ülkede faaliyet gösteren ve "Paralel Yapı"ya ait Şelale EğitimKurumları'na bağlı okulların isimlerinin değiştirilmesine ve devlete devrine ilişkin kararı imzaladığı bildirildi.

Tacikistan'ın "Hovar" Devlet Ajansı'nınhaberine göre, Cumhurbaşkanı Rahman tarafından imzalanan karara esasen, ülkede faaliyet gösteren Şelale Eğitim Kurumları'na ait 7 Tacik-Türk Lisesinin adı,"Üstün Yetenekli Çocuklar Lisesi" olarak değiştirilerek, devletin eğitim kurumu statüsünü aldı.

İmzalanan kararla ayrıca, hükümet tarafından Tacikistan Eğitim Bakanlığı ve ilgili diğer bakanlıklara konuyla ilgili gerekli belgelerin hazırlanması talimatı da verildi.

Tacikistan Eğitim Bakanlığının, okulların devlet denetimine verilmesi sürecini yönetecek kurum olduğu vurgulanan kararın son maddesinde, liselerin faaliyetine izin veren 19 Ağustos 1994 tarihli Tacikistan Bakanlar Kurulu kararının geçersiz olduğu belirtildi.

Tacikistan Eğitim Bakanlığı, yılbaşından itibaren Şelale Eğitim Kurumları'na bağlı faaliyet gösteren liselerin anlaşmasının sona erdiğini duyurmuştu.

Türkiye'deki "Paralel Yapı", Tacikistan'da ilk okulunu 1992'de açtı. Son 10 yılda bu okulların amaçlarına ilişkin tartışmalar ve kapatılmasına ilişkin talepler zaman zaman gündeme geldi. Şelale Eğitim Kurumları çatısı altında olan ve "Tacik-Türk Lisesi" ismini taşıyan okullar, başkent Duşanbe ve bazı şehirlerde faaliyet gösteriyordu.

İşte bu kadar, Hem Müslümanım diyeceksin hemde çıkarına ters düştü mü nefret ile olacaksın hayatı zindan edeceksin huzuru bozacaksın,Müslümanlık böyle midir okumuş cahiller????İşte insanında bu sırtından bıçaklıyor,yıllardır Müslümanım diye vaazlar ver iyilikler yaptığını söyle ve sonunda ihanet içinde ol,çok yazık çok...Çok iyi yapmışlar geç bile kalındı...

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Paralel yapının dinleme üssü o gemi mi?
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    4K
Paralel (Çoklu Evren) Evren
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Ansiklopedi
  • 3    979
Kadızadeliler - Osmanlı'nın Paralel Devleti