Akil İnsanlar maaş alıyor mu?

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
41.jpg 41.jpg

Akil Adamlar Komisyonu Karadeniz Bölgesi Heyeti, maaş iddialarına cevap verdi.

Zonguldak gezisini sürdüren Akil Adamlar Komisyonu Karadeniz Bölgesi Heyeti, 45 bin 800 TL maaş aldıkları yönündeki iddiaları cevapladı.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden heyet üyelerine çay ve kurabiye ikramında bulunuldu. Heyet üyelerinden Bendevi Palandöken, burada yaptığı sohbette kamuoyunu yönlendirmek ve sürecin baltalanması amacıyla sansasyonel haber ve eleştirilerin ön plana çıkarıldığını söyledi.

Akil Adamlar heyetindeki herkesin ‘Ülkenin kimliğinin ve birliğinin yerinde olmasını, milletin müreffeh ve kavgasız bir ortamda yaşamasını isteyen insanlar’ olduğunu vurgulayan Palandöken, şöyle konuştu: “Sansasyonel haberler çıkıyor. Dostlarımız arıyor.‘Çok iyi paraymış, 45 bin 800 TL gibi bir rakam doğru mu. Biz asgari ücretle iş bulamıyoruz’ diyor. Ben de, böyle bir para olmadığını söyledim. Bunlar sansasyonel, kamuyu farklı yönlere yönlendirme biçimi."

Buradaki arkadaşların tamamının gönüllü olduğunu belirten Palandöken, şunları söyledi: "Böyle bir para teklif edilmediği gibi böyle bir süreçle ilgili bir para verilmesi de mümkün değildir. Ama vatandaşın aklında, insanları farklı yönlendirme veya bizim siyasetle ilintiliymiş gibi gösterilmede de en büyük sakınca bu. Biz bir siyasi parti uzantısı değiliz. Hepimiz farklı görüşlerdeki insanlarız. Hepimiz ülkesini seven insanlarız. Bu kan aksın mı? Size soruyoruz. Kan akmasın. Ortak bir çözüm bulunsun. Ama bu çözüm de devletten korunsun. Korunacak tabi. Onda hiç korku yok" Heyet üyeleri önce illeri gezdiklerini daha sonra ilçeleri gezeceklerini ifade etti.

Kaynak

Benim dusuncem bu surec bir kapi acmak,yada milletin gazini almak olarak yorumluyorum.Surecin islemesini isterim denenmis olmasi gerekir ,fakat,sonuclanmasi bu gelismelerle bir alakasi

olucakmi supheliyim.

Teröre 400 milyar dolar para harcamamiza ragmen bitiremedik.Eger bir dönem boyunca akil insanlara ödenecek bir miktar parayla bu sorun çözülecekse,analarinin ak sütü gibi helal olsun...

Teröre 400 milyar dolar para harcamamiza ragmen bitiremedik.Eger bir dönem boyunca akil insanlara ödenecek bir miktar parayla bu sorun çözülecekse,analarinin ak sütü gibi helal olsun...
Tabiki, yalniz sabahtan aksama baris olsun baris olsun demekle baris gelmez,baris bir anlasmayla gerceklesir sadece lafla olsaydi guzel ama sadede gelmek lazim.

Bence bedavaya bu isi yapmiyorlar.

Tabiki, yalniz sabahtan aksama baris olsun baris olsun demekle baris gelmez,baris bir anlasmayla gerceklesir sadece lafla olsaydi guzel ama sadede gelmek lazim.

Savas yaptigimiz bir devlet olsaydi,bazi tavizler verilerek anlasma yapilmasi sözkonusu olabilirdi.Fakat karsimizda bir terör örgütü var ve bu örgüt bütün destegini bir kesim halktan aliyor.Eger bu kesim halk bilinçlendirilir ve temel hak ve özgürlüklerin elde edilmesi için silaha basvurulmamasi,bu insani haklarin siyaset yoluyla ve meclis çatisi altinda tartismayla gerçeklestirilmesi gerektigi konusunda ikna edilebilirse,terörist örgütün temel destegi kesilmis olur.

Iste bu ikna etme isini becerebilecek kisiler siyasetçi degil,herkesimden halkin tanidigi ve sevdigi sanatçi,yazar,sporcu vs... kisilerdir.Bu kisiler basarili olur veya olamaz orasini bilemem ama,yöntem olarak dogru oldugunu düsünüyorum.

Ayrica bu "Akil" insanlarin maas alip almadigini bilmiyorum,fakat geziler boyunca isinden gücünden olacak bu kisilerin maddi kazanç kayiplarini devletin birsekilde gidermesi gerekir.Sonuçta hepsinin bakmakla yükümlü olduklari bir aileleri var.Içlerinde paraya ihtiyaci olmayanlar veya vererilecek maasi kabul etmeyenler olabilir,fakat oldukça yüklü masraf ettikleri bir gerçek.

Insallah "Akil" üstün gelir ve artk analar aglamaz.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
ÜST AKIL | A Haber Belgesel
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Ansiklopedi
  • 0    3K
Danakil Çöküntüsü : Dünyadaki En Zalim Yer
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Ansiklopedi
  • 0    5K
Akil lilermi