Zergeliler, PKK'ya karşı Barzani'den yardım istedi

MURATS44

Super Moderator
Sivillerin öldüğü yalanının atıldığı Zergele bölgesindeki köylülerin, PKK kamplarının taşınması için Barzani'den yardım talep etmiş.
kya-karsi-barzaniden-yardim-istedi-1439045034-2691.jpg kya-karsi-barzaniden-yardim-istedi-1439045034-2691.jpg

Irak'ın kuzeyinde PKK kamplarının da yer aldığı Zergele bölgesindeki köylülerin PKK kamplarının bölgelerinden çıkarılmasını istedikleri ortaya çıktı. Zergele köyünden bir heyet, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi BaşkanıMesut Barzani'ye giderek bölgelerindeki PKK kamplarının taşınması için kendilerine yardım etmesini istedi.

Mesut Barzani'nin partisi KDP'nin Dış İlişkiler Sorumlusu Hamin Harwani tarafından yapılan açıklamada, Zergele'den bir grup köylünün konuyla ilgili Mesut Barzani'yi ziyaret ettiğini söyledi.

TSK jetleri tarafından vurulan PKK kamplarının yer aldığı Zergele bölgesinde PKK medyası tarafından 'sivillerin öldüğü' iddiası ortaya atılmış, ancak TSK yaptığı açıklamada bölgenin PKK'ya ait bir kamp olduğunu ve sivillerin etkilenmediğini açıklamıştı.

Barzani ise yaptığı açıklamada, PKK'nın Irak Kürt bölgesini terk etmesini istemişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
PKK'ya çok ağır darbe! 390 terörist öldürüldü
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    4K
PKK'nın korkulu rüyası özel birlik Afrin'de!
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Güncel
  • 0    2K
ABD ve PKK'nın Suriye'de kurduğu yeni örgüt! Hedef Türkiye
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Güncel
  • 0    3K
PYD/PKK, Suriyeli çocuklara 'militanlık' aşılıyor
  • MURATS44
  • MURATS44,