Papağan 'Hakaretten" Gözaltına Alındı

Ugur

Administrator
Hindistan'da bir papağan, yaşlı bir kadına "hakaret ettiği" gerekçesiyle polis tarafından "gözaltına alındı."
papagan.jpg papagan.jpg

Hindistan basınında çıkan haberlere göre, Çandrapur kentinde yaşayan Sureş Sakharkar, "Hariyal" isimli papağanına küfürlü kelimeler öğretti ve bu sözleri üvey annesine karşı kullanması için kuşu iki yıl boyuncu eğitti.

Bunun ardından kuşun her gördüğünde kendisine hakaret içeren kelimeler sarf ettiğini belirten 85 yaşındaki üvey anne Janabai Sakharkar, polise şikayette bulundu. Kadının şikayeti üzerine polis, yaşlı kadını, üvey oğlu Sureş'i ve papağanı karakola getirdi.

Yaşlı kadın, polise verdiği ifadede, "İki yıldır taciz ediliyorum. Beni her gördüğünde edepsiz laflar ediyor. Bu yüzden son iki yılda üç kez şikayette bulundum. Bu papağana el koyulması gerekli" dedi.

Polis yetkilileri, yaşlı kadın ile üvey oğlu arasında arazi ve mülk anlaşmazlığı olduğunu belirtti.

Bir polis yetkilisi, ayrıca, "Papağanı dikkatlice takip ettik ama karakoldayken ağzından tek bir söz bile çıkmadı" diye konuştu.

Papağan, yaşlı kadının ruhsal durumuna zarar verdiği gerekçesiyle Orman Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

Kaynak: AA

Dahaaaa neler. Papağanda olayın farkında. Karakolda konuşmamış hahaha.

Susma hakkını kullanmış. :D

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Papağan İle Zürafa - Serdar Yıldırım
  • Serdar Yıldırım
  • Serdar Yıldırım,
  • Öyküler
  • 0    740
Karga ve papağan çirkin yaratılmıştır
  • deniz feneri
  • deniz feneri,
  • Makaleler
  • 0    9K