Komşunuz Hangi Milletten Olsun Istersiniz

Komşunuz Hangi Milletten Olsun

• İranlı

Oy: 0 0.0%
  • Suriyeli

• Amerikalı

• Kullanılan toplam oy
    2

Celik

Emekli Admin
Komşunuz evini satmak istese ve müsterileri arasinda Suriye"li, Iran'li, Ingiliz ve Amerika'li aileler oldugunu söylese ve iyi komşuluk ilişkiniz sebebiyle size seçme imkani tanisa. Bu durumda hangi milletten kişilere evi satmasini istersiniz diye sormak istedim. (Ärap kökenli olarak Iran'li ve Suriye'li komşu örnegi verdim, siz bu örnekleri çogaltabilirsiniz)
komsu.png komsu.png

Nerden çikti bu konu diye soracaksiniz belki.

Ben uzun süredir Belçika'da yaşiyorum ve yanimizda birkaç katli apartman yapiliyor. Sokagimizdaki komşularin tamamina yakini Türk ve Fasli'lardan oluşuyor.

Fasli olan karşi komşu ile sohbet sirasinda, yapilan bu apartmana kimlerin taşinacagini ve nasil insanlarla komşu olacagimizi konuşurken, "inşallah Belçikali'lar taşinir" dedi.

Belkide içinden "Inşallah Fas'li olur" diye geçirmiştir ama Türk olmasini istemediginden böyle söylemiştir.

Allah varya yalan söyleyemem zira bende ayni şeyi düşünürüm "Fas'li olacagina Belçika'li olsun daha iyi"

Oysa ki; Müslüman olan Fas'lilari, Hiristiyan olan Belçika'lilara tercih etmem gerekiyordu.

Peki neden böyle oluyor dedim ve acaba sadece benmi böyle düşünüyorum, yoksa herkez benim gibi mi düşünüyor merak ettim ve bu anketi açtim.

Anketin gidişatina göre sohbetimizi geliştirir ve nedenlerini sorgulariz.

Not: Ankete katilmak ve yorum yazmak için üye olma zorunlulugu yoktur.

Yıllardır Arapların içinde yaşayan biri olarak kesinlikle Arap komşu istemem.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Ağaç Ne Zaman Dikilir? Hangi Ağaç Hangi Mevsimde Dikilmeli?
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Genel Kültür
  • 0    2K
Serdar - Genç Bir Yazar Hangi Aşamalardan Geçti Ve Nasıl Gayret Gösterdi
  • Serdar Yıldırım
  • Serdar Yıldırım,
  • Öyküler
  • 0    188
Hangi Ülkede Hangi Sosyal Medya Yasaklandı?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    497
Hangi Peygamberin Kızısın ?
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular
  • 0    648
CyberKnife Nedir, Hangi Hastalıklarda, Nasıl Uygulanır?
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Sağlık
  • 0    752
Geri