1 Kasım Erken Genel Seçiminde HDP Barajı Aşar mı?

1 Kasım Erken Genel Seçiminde HDP Barajı Aşar mı?

• Evet aşar

Oy: 3 37.5%
  • Hayır aşamaz

Oy: 5 62.5%

• Kullanılan toplam oy
    8
  • Anket kapatılmış .

Ugur

Administrator
7 Haziran 2015 Genel Seçiminde %13 oy alarak barajı aşan ve 80 milletvekili ile meclise giren HDP, sizce 1 Kasım Erken Genel Seçiminde barajı yine aşar mı?

troy.jpg troy.jpg

trmv.jpg trmv.jpg

Kapı kapı dolaşıp vatandaşı tehdit ederek oy hırsızlığı yapanlar, seçim sandıkları baında vatandaşa sadece imza attırıp yerine oy kullanan pkk ve yandaşları bu güçlerini kaybetsede ,

ORTAKLARI CHP OLDUKÇA barajı geçemeyecekler ama belki kritik seviyede olabilir.

İnşaallah o barajın içinde boğulup can verirler.

HEP, DEP, HADEP, HDP.... Kurulan bütün bu partiler sözde Kürt partileri. Bu kurulan partilerin hepsi Marksist-Lenininst görüse sahip ve bu görüs ateist, kominist düsünceye sahiptir.

Ben isnanlarin görüslerine karisamam. Sonuçta her koyun kendi bacagindan asilir.

Fakat, Marksist-Lenininst görüse sahip bu siyasi partilerin, büyük bir çogunlugu namazinda niyazinda olan inançli Kürtlerin temsilcisi olarak ortaya çikmalarini ve bu inançli Kürtlerden oy almalarini anlamis degilim.

Kürt kökenli vatandaslarimiz çaresizlikten mi, yoksa bilmeden mi oy veriyor bunlara bilmiyorum...

(Bilerek destek olanlara sözüm yok).

Bu tamamen kimlik meselesi. Yapmak istedikleri ile söyledikleri birbirine ters olsa da, sırf Kürt kimliğinden dolayı destekleniyorlar. Bu destek ise Kürt Halkının yarısından geliyor. Kürt halkının yüzde ellisi kesinlikle desteklemiyor.

Bunu bildikleri içinde 1 haziran seçimlerine tehdit ve ölüm korkusuyla halktan oy topladılar. Bölge halkı zaman içinde öyle bir doldurulmuş ki,,,,
40 yıl öncesinin düşmanlığı ve kini bitmemiş. Ben konuşurken söledikleri , türkler bize zulmetti. kürtçe yasaktı , bize eziyet ettiler.

hatta olmayan şeyleri bile dile getirip açık açık düşman olduklarını söylediler. Ben bunları birebir muhabbet ederken duydum. Seçimlerden önce de ,

Kazanmamız lazım....

diyerek oy vermek için iş durduruo Türkiye'ye geldiler.

Mesele doğu ve güneydoğuyu kazanıp Kürdistan kurma hayali. Kimse demesin ki, ülkeyi bölmeye niyetimiz yok. Koca bir yalan bu cümle. Şu an yapmak istedikleri bu değil mi? sözde özerklikler, ermenistan sınırına arındırılmış bölge , cizrede öz yönetim, hakkaride özerklik.....

Şu bir gerçekki, halkın bir kısmı bilerek , bir kısmı bilmeyerek sırf Kürt oldukları için , Kürt partisi oldukları için oy verdi. Tabii bir kısmındanda ölüm korkusuyla zorla çaldılar.

Akp böyle gizli gizli pkk'ya destek ciktikca ve her secimde %10 kendi oylarindan verdikce daha cok baraji gecer. :tabi::)

Akp gizli gizli kimseye oy vermiyor. ama Chp açık açık oy dileniyor. hdp ye oy vermemiz lazım ki barajı geçsin dedi. Chp seçmeninin bir kısmı hdp ye verdi.

seçim günü chpli milletvekili ile hdpli vekilin arasında geçen konuşmada : Beraber iyi salladık ..... demeleri tv ve gazetelerde boy gösterdi. Hatta chp emanet oy verdik dedi hdp de bu emanet oyların farkındayız ve sahip çıkacaz dedi.

bu emanet oylara iyi sahip çıktılar. İşte sonuç.

Bugün Hdp meclisteyse bunun tek sorumlusu , tek nedeni Chp dir. bunun aksini söyleyende ya kördür yada işine gelmediği için kabullenemeyendir. emanet oy verdik diyen chp , emanet oy aldık diyen hdp.... bunu kendileri kabul etmiş ve tvlerde de söylemişken aksini söylemek birazcık akıl noksanlığı olur.

Geçen haftalarda Akp binaları saldırıya uğradığında tek kelime etmeyen chp , yandaşları olan partinin büroları saldırıya uğrayınca hemen telefona sarıldı .

- Geçmiş olsun.. yanınızdayız ..

mesajı verildi. Bu chp milletin ve ülkenin başına BELA iken bu seçimde artık Chp nin desteği de olsa Hdp li teröristler ,

BARAJI GEÇEMEYİP , REZİL OLACAKLAR. Tabi yanında chp de.............

HEP, DEP, HADEP, HDP.... Kurulan bütün bu partiler sözde Kürt partileri. Bu kurulan partilerin hepsi Marksist-Lenininst görüse sahip ve bu görüs ateist, kominist düsünceye sahiptir.

Kürt kökenli vatandaslarimiz çaresizlikten mi, yoksa bilmeden mi oy veriyor bunlara bilmiyorum...

(Bilerek destek olanlara sözüm yok).
Oy verenlerin buyuk cogunlugu PKK nin bu ozelligini biliyor.Cogu olmassa bile onemli kismi ayni dusuncede diyer dusuncedekiler ise AKP veriyor ama bu olay evvel zevvel boyledi Apo cu orgutlenme olmdan once CHP ye diyer partilere oy atiyordular.

0y yok sa huzur yok oy yoksa aş yok oy yoksa anında işinden gücünden hatda mekanın anında sürülür sevillik çekersin yada hemen bir yakıştırma yapılıp pkk yanlısı olarak hapse atılırsın böyle bir türkiyede yaşıyorken bu durum tek sorumlusu muhalefet partilermi ?
küçücük yavrularımız şehit olurken bir 2 değil dikkatinizi çekerim. onca ocaklar sönerken hala ve hala bukadar dar gözlüklü çerçeveden bakabiliyorsunuz.
hala dini konu eden. din sizce nasıl birşey siyaset gibi kirli birşeye konu edilebilecek kadar basit birşeymi?
2003 den sonra türkiyede değişen yasalara bibakın öcelanın inceleyin pkk gibi bir törer örgütüyle anlaşma yapan işite silah yardımı yapan ppk aya silah yardımı yapan kimmmmmmmmmmm söleyin lütfen kimm muhalalefet partimi?
Gencecik canlar sönerken hala koltuk davasını güdebilen bir sihniyet varken dinde böyle birşey varken sayelerinde ataist olmamak mümkünmü.
Sevgili arkadaşl tarihinizi geçmişinizi gündeminnizi ve bugünüze lütfen bir bakın inceleyin ve biraz bilgiye sahip olun.

muhalefet paritye gelince zerre umrumda değil hiç biri. çünkü hiç birisinden türkiyeyi yönetecek bir parti başkanı yok ama şunuda unutmayın kötünün iyisi diyip akp ye oy veren bir zihniyete sahibiz.

TÖRÖRÜ ALLAHA Havale ediyorum, elimden bukadarı geliyor elimden gelsee bir kadın olarak alacağım elme silahı bende askere gidip gerektigi gibi savaşacagım yeterki daha fazla gençlerimiz askerlerimiz şehit olmasın diye.
He bu arada hdp ye kim izin verdi acaba parti kurması için, yani sölediginizlee savundugunuz konuya bi bakın geçmişten bugüne yazdıklarınıza bakın bi durun ve düşünün tamam siyaset karıştı türkiye karıştı anladımdaa insanlarımızda bukadar karışıkmıydı yaa bilip bilmeden yazıp çiziyonuz net olun berrak olun biraz dinimizde maslumu ezmek yok korumak kollamak var zenginin çozcugu barlarda gezilerde tatillerdeyken fakirin çocugu şehit oluyor bumu sizin dininizz söleyin bana.
yorum yaparkende lütfen biraz düşünün şeht olan sizin yavrunuz olabilir sizin akrabanız olabilir. olmasa bilee herşeyden önce bir cannnnnnnnn yaa cannnn gencecik bir can
yazıklarr olsunn zihni dar at gözlüklü bakan kıymetlimizi konu eden insanlara yazıklar olsun.

Murat akpmi oy kaybetti öteki partilermi iyi bak müslamasan allah icin dogru konus kim oy kaybetti. Ama akp müslümani isen sözüm yok sana bastan beride öyleydin.cenaze namazinda gördün rteyi namazla alakasi yoktu, allah huzurunda oldugu bile umrunda degildi.

Hala anlamadığınız şeyler var. Kimse kalkıp bana gözlük edebiyatı yapmasın. Mesele Akp düşmanlığı. Sizin yaptığınız sadece Şehit sözcüğüne sığınrak Akp düşmanlığı yapmak.

Şunu çok rahat söyleyebilirim ki;
Ben Akp'nin yada Erdoğanın kaşına gözüne meraklı değilim. Olmadım, olmayacamda.. Benim için öncelikli olan vatan ve millettir.

bu kadar süslü laflara gerek yok. Bana söyleyenler önce kendileri bi görsün gerçeği. Mesele Hdp ye parti kurma hakkı vermesi değil. Bu ülkede demokrasi diyen yine sizsiniz. Demokrasi demokrasi deyip her fırsatta demokrasinin eksikliğini bahane edip yine Akp yi suçladınız. Mesele parti kurma yetisi değil. Mesele O partinin meclise girmesi yani şu an mecliste olmasıdır.

Ülkede daha farklı onlarca parti var. Seçime girer. Kazanır yada kaybeder. İsteyen herkesin parti kurma hakkı var. Bu çokta önemli değil.

ASIL MESELE ZİHNİYETİ BİLİNEREK , TERÖR ÖRGÜTÜ UZANTISI OLDUĞU BİLİNEREK , BU ÜLKEDE NE İSTEDİĞİ BİLİNEREK ÖZELLİKLE AK PARTİ KAYBETSİNDE NE OLURSA OLSUN DİYEREK TERÖR PARTİSİNE DESTEK VERENLERİN BU ÜLKEYE VERDİĞİ ZARARDIR. BUNU İNKAR EDİP HALA GEREKSİZ LAFLARLA HAKLI ÇIKMAYA ÇALIŞMANIN ANLAMI YOK.

Ben Akp müslümanı değilim. Böyle bir kelimeyi ve yakıştırmayıda kabul etmiyorum. Sadece bu memlekete kimlerin zarar verdiğini kimlerin fayda verdiğini görerek konuşuyorum. Neden bazı zihniyetlerin yaptıklarını dile getirmiyorsunuz?

Meseleyi din ile muhayese etmek bir yana din zaten işin içinde. Diyanet işleri başkanlığının bir makam aracını bahane edip günlerce edebiyatını yapan ve "Sırattan mersedesle geçilmez" diyen bir parti başkanı , seçimden sonra BERABER İYİ SALLADIK.. diyen chp ve hdp milletvekilleri.

Hdp mecliste değilken ülkede bu olaaylar yoktu. 3 yıldırda tek şehit olmadı. Ne zaman hdp meclise girdi herşey o zaman başladı. Bunları meclise sokanlarında kim olduğu kanıtları ve delilleriyle belli.

Gelellim oy kaybı meselesine..

Sadece akp oy kaybetmedi. Chp de oy kaybetti. Üstelik EMANET OYLARLA HDP ye gitti.

Akp oy kaybetmiş olsa bile 3 partinin toplamı kadar oy aldı. Bunu da dile getirin. Hdp nin barajı geçmiş olması , halkın isteyerek akp ye oy vermediğinin göstergesi değildir. AKP nin alamadığı oylar doğu ve güneydoğu bölgesindeki Kürt halkının elinden zorla ve tehditle, ölüm tehdidi ile çalınmış oylardır. Şu an artık Kürt halkının büyük bir kısmıda pkkya karşı ve hdp ye oy vermeyecekler. 1 kasımda akp nin oyları artınca ne diyeceksiniz?

AKP düşmanlığı yapmanın anlamı yok. Öyle yada böyle bu memlekette AKP dışında diğer partilerin amaçları ve kontrol noktaları belli. Ne istedikleri ve ne yapacakları da belli.....

Bu halde AKP düşmanlığı yapanlar birkaç basit meseleyi öne çıkararak haklı çıkma çabasındalar.

Akp nin yerinde bir başka parti olsa , bazı ülkeler kendi çıkarları için geçmişte olduğu gibi Bu ülkeyi istedikleri gibi kullanacaklardı. Şu an bunu yapamadıkları için Erdoğan düşmanlığı altında AKP ye saldırıyorlar.

Ya AKP olmayacak , bu ülke piyon olacak.
Ya AKP olacak bu ülkenin geleceği için fedakarlık yapılacak.

Fedakarlık olmadan , hiç bir şey kazanılmaz. Bu şehitlerin yerinde biz de olabilirdik. Bu ülke milyonlarca şehidin kanıyla alınmış bir vatan.

Şehit olmasın , AKP olması ama Türkiyeye ne olursa olsun... düşüncesindesiniz.

AKP olmadan yerine kim geçecek.. Chp mi Mhp mi?

yoksa ikisinin birlikte el ele soktukları hdp mi?

Yoksa 3 ü birden mi?

ALLAH KORUSUN. ALLAH BU ÜLKEYİ BUNLARIN UMUDUNA DÜŞÜRMESİN İNŞAALLAH.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri