Doktordan Duygulandıran Not: Şehit Annesidir, Bir ‘Öf’ Bile Demeyiniz

KUZEYLi

topragizbiz.com
sehit_annesidir.jpg sehit_annesidir.jpg

Kendi hastası olmadığı halde genel vizit esnasında bir hastanın moral bozukluğunu fark eden Dr Ayşenur Hoş, hastayı psikiyatri konsultasyonuna yönlendirmek istemiş ve şu cevapla karşılaşmış;...

Kendi hastası olmadığı halde genel vizit esnasında bir hastanın moral bozukluğunu fark eden Dr Ayşenur Hoş, hastayı psikiyatri konsultasyonuna yönlendirmek istemiş ve şu cevapla karşılaşmış; "Ben şehit annesiyim."YETİM ŞEHİDİN ACILI ANNESİDoktorlar Sitesi'nin internet sayfasında yer alan bilgiye göre Ayşenur Hoş yaşananları şöyle anlatıyor: "Şehit annesi olduğunu öğrendikten sonra onu primer takibime aldım. Sandalyeyi yanına çekip gözlerindeki yaşlar ile onu dinlemeye başladım. 2008 yılında Hakkari Çukurca'da operasyon sırasında mayın ile paramparça olmuş bir bedenin annesi o. Başlarında erkek yok. Şehidimiz yetimmiş bir de! Güzel teyzemin maalesef ki son şehit haberleri ile kan şeker regulasyonu bozulmuş. Allah bizi böyle nasip etmiş birbirimize."

"ŞEHİT CENAZELERİ İLE BÜYÜDÜK"
Şehidin annesinden adres ve telefon bilgilerini alan doktor hanım, şehidin mezar yerini de öğrenmiş ve acılı anneyi, "Oğluna da geleceğim sana da geleceğim" diyerek kucaklamış.Trabzonlu olduğunu belirten Dr Ayşenur Hoş, bu notu yazmasına neden olan duygularını ise şöyle anlatıyor: "Çocukluk çağlarımdan 28 yaşıma kadar şehit cenazeleriyle büyüdük biz... Bir şekilde okuduk elhamdülillah da insanlara çare olmaya çalışıyoruz... Lakin gideremediğimiz acılar olunca orada iş devreden çıkıyor ve insan olduğunu hatırlıyorsun. Bir söz vardır "Beraber ağlamaktaki tatlılık kadar hiç bir şey kalpleri birbirine bu kadar iyi bağlayamaz." diye. Ailemde şehit olan yok ama bu onlarla birlikte ağlamayacağım ya da onları anlamayacağım anlamına gelmiyor."

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Para Nasıl Basılır? 50 Euroluk Banknot Yapımı
  • Ugur
  • Ugur,
  • Genel Kültür
  • 1    1K
Hırsızdan ilginç not: Hepinizi seviyorum
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Güncel
  • 2    1K
Ay'da Yürüyen Astronot Hayatını Kaybetti