Makale Gönlümün Kelimeleri Heceleri Hatta Alfabeleri Sana Yetmiyor.

kulmehmet

topragizbiz.com
Ne senin beni anlayacağın var nede ben seni anlamaya çalışmanın yolunu bulacağım bu gidişle, aslında birbirimize yakın iken bu kadar uzakta olmanın acısını yaşıyoruz dedim, bana güldün! Ben aramızdaki uçurumları bir kenara bırakalım, yakınlaşalım zamanla aramızdaki uçurumlar kapanır diyorum, sen bana hemen kapatalım diyorsun! Aramızdaki uçurumları bir anda, yüzlerce kamyon toprak taşısa da dolmayacak kadar derin ama zamanla karşılıklı aşkımızla aşılır diyorum, sen yok diyorsun!

Sen bana hemen ev alalım, dayayalım döşeyelim diyorsun ben sana şimdi mümkün değil diyorum, sen küsüp gidiyorsun, daha yeni iki yıllık evliyiz biraz zaman geçsin diyorum beni anlamıyorsun! Her yıl tatile çıkalım diyorsun ben ise bir yıl ailemizi büyüklerimizi ziyaret edelim diyorum, bir yıl tatile gidelim diyorum, kabul etmiyor küsüp annene gidiyorsun…

Söyler misin sen veya ben hayatın neresindeyiz? Birbirimiz gönüllerimize yakın olmadıktan sonra, birbirimizin gözlerine gülümsemeyerek baktıktan sonra bu evlilik nasıl yürüyecek bana söyler misin? Susuyor, küserek çekip gidiyorsun! Artık hayal kuramıyorum, gülümsemek istesem de gülümseyemiyorum, sanki şimdilerde güneş ayrı ayrı üstümüze doğuyor, akşamlarımız ise hep 24 saat aynı oluyor! Yıldızlar yağardı gökyüzünde şehrimize şimdi bakıyorum gökyüzüne bir tane yıldız var, başka hiç yıldız yok!

Artık sevda şiirlerimi senin gönlüne yazamıyorum, gökyüzüne bazen de bulutlara yazıyorum, yağmurla beraber üzerine yağsın, geceleri yıldız olarak doğsun gönlünü aydınlatsın diye ama buda faydasız galiba! Ne mevsimlerimiz biz kokuyor, nede odamızın içi biz kokuyor… Bakışın tenin kokun adımların, hep isyan kokuyor dağ başında yetişen dikenler gibi elbiseye yapışınca parçalayan yırtan o çalılar gibi bakışların adımların kokun… Galiba ben yanıldım, güzel sözlerime karşılık bulacağım beni anlayacağını sandım ve galiba evet galiba yanıldım!

Artık seni uzaklarda sen uyurken seviyorum, gerçi ne kadar ayrı yataklarda yatsak ta bu beni kahr etse yüreğimi kanatsa da, gönlümün kelimeleri heceleri hatta alfabeleri sana yetmiyor, Türk dil kurumuna müracaat ederek yeni kelimeler bulmasını isteyeceğim, kendimi sana anlatabilmek için! Zaten bu dünyada herkesin her istediği olmuyor ben anlıyorum ama sana anlatmak ise çok zor ne yapayım uzaktan sevmeye devam edeceğim, sense asık suratınla yaşamaya devam edeceksin bu gidişle! Gözlerinde kaybolmak yerine, yanında kaybolmak sana uzak olsa da aynı çatı altında, kedi farenin kovaladığı gibi birbirimizi kovalamaya, yeniden mutluluk dolu gülümsemeleri yakalamak için hayatın içinde o mutlu anı yakalamak için kovalamaya devam edeceğiz!

Mehmet Aluç-Kul Mehmet

Geri