Diyanet İşleri Başkanı: En Büyük Cinayet Katliamlara Cihat Adının Verilmesidir

Ugur

Administrator
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez insanlığa hayat vermeye gelen İslam dininin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını belirterek, "Yeryüzünde işlenen en büyük cinayet, ahlak ve hukuk tanımayan katliamlara cihat adının verilmesidir" dedi.
gormez.jpg gormez.jpg

Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'ndeki Eyüp Sultan Kuran Kursu'nda hafızlık eğitimlerini tamamlayan öğrencilere diplomaları törenle verildi. Törende konuşan Mehmet Görmez, Ankara'daki katliamın ardından insanlığın Paris'teki katliamla sarsıldığını belirterek şunları söyledi:

Birkaç hafta önce Ankara'da yaşanan katliamın acısı üzerimizdeyken insanlık Paris'teki katliamla sarsıldı. Aynı gün Lübnan ve Beyrut'ta yine benzer bir şekilde hayatını kaybeden insanlar oldu. Son 10 yılda Afganistan'ın işgaliyle başlayan süreçten bugüne kadar maalesef İslam beldeleri kan ve gözyaşı beldelerine dönüştü. Cenab-ı Hakkın bütün insanlığı bu büyük fesatlardan muhafaza etmesi için dua ediyorum.,,

Yeryüzünde büyük cinayetlerin işlendiğini belirten Görmez, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Dünyada çok büyük cinayetler işleniyor. Ancak, kanaatim şudur ki işlenen en büyük cinayet insanlığa hayat vermeye gelen bir dinin katliamlarla itibarsızlaştırılmaya çalışılmasıdır. Yeryüzünde işlenen en büyük cinayet, ahlak ve hukuk tanımayan katliamlara cihat adının verilmesidir. 4 yaşından itibaren Kuran ve ilimlerini tahsil eden bir kardeşiniz olarak söylüyorum; bu kitabı getiren onu hayata dönüştüren Muhammed Mustafa ve yeryüzünde medeniyetler kurmuş İslam dininde böyle bir şey yoktur. Bugün o kitabın etrafında bir araya geldik.,,

Kaynak: DHA

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Mehmet Rifat Börekçi - İlk Diyanet İşleri Başkanı
  • Ugur
  • Ugur,
  • Biyografiler
  • 0    1K
Ali Erbaş - Diyanet İşleri Başkanı
  • Ugur
  • Ugur,
  • Biyografiler
  • 4    3K