Steve Jobs İş Dünyasının Zirvesinde Ve Son Durumu

" W£L!K£ "

Aktif Üye
STEVE JOBS...Başarı denilince günümüz dünyasında akla ilk gelen kişilerden.. Apple ve pixsar ın kurucusu.. Dünya zenginleri listesine girmiş bir adam.. Kanser teşhisi konulduktan sonra yaşama dair ibretlik yazısını paylaşıyorum..

stevejobs697c8b1d45a08552.jpg stevejobs697c8b1d45a08552.jpg

"İş dünyasında başarının zirvesine ulaştım. Başkalarının gözünde, benim hayatım başarının somut bir örneğidir. Ancak, işi bir tarafa bırakırsak, çok az keyif aldım. Sonunda, zenginlik alışık olduğum hayatın sadece bir unsuru. Şu anda, hasta yatağımda yatıyorken bütün hayatımı hatırlıyorum. Anlıyorum ki tüm gurur duyduğum tanınma ve zenginlik solgun ve yaklaşan ölümün yüzünde anlamsızlaşıyor. Karanlıklarda, yaşam ünitesinden gelen yeşil ışıklara bakıyor ve mekanik uğultularını duyuyorum. Ölümün yaklaşan çizgilerinde tanrının nefesini hissediyorum.Şimdi biliyorum, bir ömür boyu biriktirdiğimiz zenginlik bitecek. Zenginlikle ilgisi olmayan şeylerin de peşinden gitmeliyiz. Bundan daha önemli şeyler olmalı. Belki ilişkiler, belki sanat, belki de gençlik günlerimizin hayalleri.

Hiç durmadan zenginliğin peşinden gitmek, kişiyi benim gibi şaşırmış birisine çevirir.
Tanrı bize, herkesin kalbindeki sevgiyi hissetmek için duygular vermiştir. Zenginlikle gelen yanılsamalar değil.
Hayatım boyunca kazandığım serveti birlikte götüremiyorum.
Ne götürebiliyorum, sadece aşkla çöktürülmüş anılar.Birisini arabanızı kullanmak için, para kazandırmak için işe alabilirsiniz, fakat hastalığınızı taşıyacak birisini bulamazsınız.
Kaybedilen şeylerin telafisi olabilir. Fakat kaybolduğu zaman bulunamayan bir tek şey var "hayat".
Şu anda hayatın hangi evresinde olursak olalım, zamanla, perde iniyorken onunla yüzleşeceğiz.
Ailenize, eşinize, arkadaşlarınıza değer verin.
Kendinize iyi bakın. Diğerlerine değer verin......
Neden iş işten geçtikten sonra bir şeylerin değerine varırız... NEDEN ACABA !!!!!!

Bunlar da ilginizi çekebilir...
İş Dönüşü
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Komikler
  • 0    680
Türkiye İş Kurumu - İŞKUR
  • Ugur
  • Ugur,
  • Ansiklopedi
  • 0    973
Geri