Şırnak'ta askere yemek veren aşiretin lideri sert çıktı

MURATS44

Super Moderator
ŞIRNAK'ta asker ve polislere yemek verdiği için eleştirilen Tatar aşiretinin lideri Arslan Tatar, eleştirilere yazılı açıklamayla cevap verdi.
1579937-h.jpg 1579937-h.jpg

Şırnak'ta görevli asker ve polislere yemek verdiği için eleştirilen aşiret lideri Arslan Tatar, "Hiçbiriniz benim kadar ne Kürt olabilirsiniz ne de Kürtlüğünüzle gurur duyabilirsiniz" dedi.

Şırnak'ta bulunan Tatar aşiretinin lideri iş adamı Arslan Tatar, kentteki operasyonlarda görevli asker ve polislere evinde yemek verdiği için bazı basın yayın organları ve sosyal medya sitelerinde hakkında yayınlanan eleştirilere cevap verdi. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Tatar, şunları söyledi:

"KİN VE NEFRET GÜTMEDİM"​

Arslan TATAR Arslan TATAR
"Öncelikle sormak isterim doğduğum ve büyüdüğüm bu topraklarda şahsım olsun, rahmetli babam Mehmet Tatar olsun, ailem olsun hanginiz veya hanginizin akrabasıyla aynı ekmeği paylaşıp, dertlerinizde yanınızda olmadık? Çok şahit olduk şimdi atıp tutan, menfaat peşine düşen zihniyetin gidip tekrar gelmelerine. Yine her seferinde bu kapıya geldiğinizde size gönlümüz ve kalbimiz açık olmadı mı?

Yarın geldiğinizde yine kapımız açıktır, bunu da hepiniz biliyorsunuz. Çünkü bazıları her ne kadar kin ve nefret ile beslese de şükürler olsun ben her zaman her Şırnaklı'yı kardeşimden öte görerek, hiçbir zaman kin ve nefret gütmedim.

"ŞIRNAK BU HALDE İSE SİZİN HİÇ Mİ SUÇUNUZ YOK"​

Sormak isterim, Şırnak bugün bu halde ise sizin hiç mi suçunuz yok? Bu hendek zihniyetiyle evinizi başınıza yıkmaya çalışan ve sizleri evinizi terk etmek zorunda bırakan bu belaya ne kadar dur dediniz?

"HİÇBİRİNİZ BENİM KADAR NE KÜRT OLABİLİRSİNİZ NE DE KÜRTLÜĞÜNÜZLE GURUR DUYABİLİRSİNİZ"

sirnak-tatar-asireti-askere-yemekjpg.jpg sirnak-tatar-asireti-askere-yemekjpg.jpg

20 Ocak tarihinde yapmış olduğum 'Gelin Allah için bu terör belasına dur diyelim' dediğim basın açıklamamda kaçınız gelip arkamda durup yürüyelim dediniz? Şimdi kalkıp bu memleketi bu hale getirip Kürtlük arkasına sığınıp, halkını perişan edip, çıkar ve menfaati uğruna gençleri ölüme terk edip, buraları terk eden ve 'Biz sütten çıkan ak kaşığız' deyip Aslan Tatar'a okları çevirmek isteyen zihniyet şunu bilsin ki hiçbiriniz benim kadar ne Kürt olabilirsiniz ne de Kürtlüğünüzle gurur duyabilirsiniz. Bugün bu memleketi yine terk etmeyen ben ve ailem ve bizim gibi bazı kardeşlerim olduk, siz neredesiniz?"

"TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KARŞISINDAYIZ"​

Şahsının ve ailesinin çizgisinin belli olduğunu belirten Tatar, "Her zaman ülkemiz ve memleketimizin başına bela olan terör örgütünün karşısında durduk ve durmaya devam edeceğiz. Sofram da, kalbim de bizi yalnız bırakmayan, her zaman mazlumun yanında olan, onları koruyan güvenlik güçlerimize açıktır. Rabbim onların yardımcısı olsun. Son olarak biliniz ki, her ne kadar nifak sokmaya çalışanlar olsa dahi asla istediğini elde edemeyeceklerdir. Bugüne kadar nasıl her daim halkımızın yanında yer aldıysam. Bugün bu süreçte evlerini terk etmek zorunda kalan ve evine, memleketine sahip çıkmak için bizimle beraber burada kalan bütün kardeşlerimin yanındayım ve yanlarında yer almaya devam edeceğime de hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Rabbimden dileğim bugün bile yapmaya çalışıp ve başaramayanların hiçbir zaman da Türk'ü ve Kürt'ü birbirine düşürmek isteyen zihniyetin emeline ulaşamamasıdır. Her zaman devletimiz ve biz bu zihniyetin karşında durduk ve durmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Şırnak
  • GEZGİN
  • GEZGİN,
  • Şehirler
  • 0    2K
Şırnak'ta Petrol Bulundu
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    5K
Askere Polise Uzanan Eller Kırılsın