Rumeli Yöresel Türküleri Söz ve Hikayeleri

arkadaşlar
rumeli yöresel türküleri söz ve hikayelerinde horatacı süleyman efendi cami geçiyor,benim soyadım horatacı bu zat kimdir? bu kaynak nerden bilgi veren olurmu acaba ?

Merhaba Aysegül hanim

Horata soyadini tasiyan ve 15.08.2012 tarihinde vefat eden Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Prof. Dr. Osman Horata'nin yakinlarindan biriyle iletisime geçmen halinde,bu konuda genis bilgi alacagindan eminim.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Prof. Dr. Osman Horata'yi taniyip tanimadigini bilmiyorum,fakat bu aile ile akrabalik baginiz olmasi ihtimali büyük diye düsünüyorum.Umarim yardimci olabilmisimdir.

sn çelik bey
prof.dr.osman horata yı tanımıyorum,ancak araştıracağım bilginiz için teşekkürler
hoşçakalın

Değerli arkadaşlar bu yaşanan hikayelerin bir derlemesini yapacağım ancak öykü veye hikayelerde kaynak belirtilmemiş acaba bunlar anonim mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.... Kaynak olarak ne yazmalıyım....

Büyük ihtimal anonimdir.

Değerli arkadaşlar bu yaşanan hikayelerin bir derlemesini yapacağım ancak öykü veye hikayelerde kaynak belirtilmemiş acaba bunlar anonim mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.... Kaynak olarak ne yazmalıyım....

Hikayelerin doğruluğunu kanıtlamam mümkün değil, fakat kesinlikle anonim. Anonim olan bir hikeyenin kaynağı olmaz.

çok yardimci bir site sayenizde...

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Rumeli Hisarı'nın Yapılışı - Can Atilla
  • Ugur
  • Ugur,
  • Müzik
  • 0    929
Süleyman Paşa - Rumeli Fatihi
  • Ugur
  • Ugur,
  • Biyografiler
  • 0    2K