Tüketim Çılgınlığı - Telefon İçin Böbrek Satılır mı?

Ugur

Administrator
En son modeli kullanmalıyım isteği günümüzde tüketim çılgınlığının ortaya çıkmasına neden oluyor. Peki, telefon almak için böbrek satılır mı? Habertürk Teknoloji ve Dünya Ekonomisi Editörü Mahmut Sancak cevaplıyor.

Teknolojinin hızlı ilerleyişi tüketicilerin her yıl yeni özellikler beklemesine neden oldu. Tüketicilerin ihtiyaçlarına karşılık veren veya yeni bir ihtiyaç yaratan firmalar, tüketim çılgınlığının artmasına neden oluyor.

En son modeli kullanma isteği doğrultusunda çıkan tüketim çılgınlığı işin özünde insandan ve reklamlardan kaynaklı.

Reklamların yeni çıkan ürünü süslü paketlere koyup, tüketiciye bunu almazsan olmaz şeklinde sunması tüketimin artmasında çok büyük önem taşıyor. Aslında yeni model çıktığı an eskisine burun kıvırmanın ne kadar doğru olduğu tartışılır.

Bu çılgınlık furyasına kapılmamak için tüketici önce ihtiyaç analizi yapması gerekiyor." Ben bu model ile ne yapıyorum, en son model ile ne yapacağım?" sorusu yeni bir ürün alırken kendinize sormanız gereken ilk soru olmalı.

Shiftdelete.net, Habertürk Teknoloji ve Dünya Ekonomisi Editörü Mahmut Sancak ile teknolojinin tüketim çılgınlığı üzerindeki etkisini konuştu...

Kaynak: ShiftDelete.Net

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Uçak yolculuklarında neden telefon kullanılmaz?
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Sıla Yolu
  • 0    805
Telefon bağımlılığınızı azaltmak için 4 yol
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Güncel
  • 0    577
Yurtdışından Gelen Telefon Kaydı Nasıl Yapılır?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Sıla Yolu
  • 1    959
Geri