Hayvanlar Alemi İznik Gölü'nde "İnsan Dişli Balık" Yakalandı

İznik Gölü'nde bir balıkçının ağına yaklaşık 30 santimetre uzunluğunda, dişleri insanınkilere benzeyen bir balık takıldı.

Alınan bilgiye göre, balıkçı Muharrem Eken, Kumbaşı mevkisinden ağlarını göle bıraktı.
insandisli.jpg insandisli.jpg

Yakaladığı balıkların arasında değişik bir cins olduğunu fark eden Eken, bunun insan dişine benzer dişlerini görünce şaşırdı.

Eken, gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail sazanı tutmak için göle ağlarını bıraktığını bildirdi.

Ağları topladığında balıkların arasında yabancı bir tür olduğunu fark ettiğini belirten Eken, "Elime aldığımda çok şaşırdım. Pirana olduğunu tahmin ediyorum. İznik Gölü'nde ilk defa böyle bir balık görüyorum." ifadelerini kullandı.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Levent Kurtaner de daha önce İznik Gölü'nde bazı balıkçıların ağlarına buna benzer balıkların takıldığını ifade etti.

Gölde pirana popülasyonu olmadığı bilgisini veren Kurtaner, "Bu, münferit bir olaydır. Pirana cinsi balıkların İznik Gölü'nde çoğalma ve üreme durumu yoktur. Muhtemelen akvaryumda beslendikten sonra göle bırakılmış. 'İnsan dişli balık' olarak adlandırılan cins olabilir." diye konuştu.

Kaynak: trthaber

Bunlar da ilginizi çekebilir...
İznik Gölü'ndeki bin 600 yıllık bazilika
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 5    8K
İznik Ayasofya Orhan Camii - Bursa
  • Ugur
  • Ugur,
  • Ansiklopedi
  • 0    2K