Sürücüsüz Dronelar Paket Servis Yapacak

Ugur

Administrator
Starship Technologies, sürücüsüz otomobil teknolojileri kapsamında sürücüsüz drone çözümlerini test ediyor. Şirketin cihazları yakın bir zamanda kullanıma sunması bekleniyor.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında, Starship Technologies'in özerk drone araçlarının, kullanıcılara paket servis hizmetini ulaştıracağı haberi gündeme gelmişti.
starshipte.jpg starshipte.jpg

Büyük endüstri ortakları ile söz konusu projeyi tamamlayan Starship Technologies, yakın bir süreçte paket sipariş servisi sunan sürücüsüz dronelarını kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Sürücüsüz dronelar sipariş getirecek​

Özerk drone çözümleri kapsamında Avrupalı yemek dağıtım şirketi "Just Eat", Alman yemek servisi "Hermes", Londra merkezli Metro Group ve "Pronto.co.uk" ile anlaşan Starship Technologies, cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Müşterilere yemek siparişi sağlamak amacıyla anlaşmalı şehirlerin birçok noktasında yer alacak dronelar 3-4 kilometrelik bir alanda siparişleri kullanıcılara ulaştıracaklar. Kontrol merkezlerindeki çalışanlar tarafından tarafından izlenecek dronelar, bir aksaklık halinde operatörlerin müdahalesi ile karşı karşıya kalacaklar.

Geçen yıl ABD ve Avrupa'da test edilen robotların, deneme sürüşlerinde toplam 8 bin kilometre yol kat ettikleri SlashGear'daki haberde yer aldı. Özerk droneların ilk etapta; Londra, Düsseldorf, Bern şehirlerinde yemek dağıtımına başlamaları bekleniyor.

Starship Technologies'den Allan Martinson, yeni çözümleri robot teslimatı hakkında son derece heyecanlı olduklarını, test aşamalarının ardından hizmete başlayacak robotların yemek dağıtım şirketleri için mükemmel bir alternatif olacağını belirtti.

Çözüm kapsamında çeşitli zorluklarla karşılaşacaklarının farkında olduklarını söyleyen Martinson, buna rağmen tüketici, müşterilere daha verimli ve daha az maliyetli bir şekilde yemek dağıtım hizmeti verebilmek için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Kaynak: Shiftdelete.net

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri