Doğum Yeri: "Ordu Vapuru"

Ugur

Administrator
Ordu Vapuru isimli vapurda dünyaya gelen Mehmet Uzunoğlu'nun nüfus cüzdanında doğum yeri kısmına 'Ordu Vapuru' yazıldı.

Doğum Yeri: "Ordu Vapuru" Doğum Yeri: "Ordu Vapuru"
İstanbul'da muhasebecilik yapan Uzunoğlu, 12 Temmuz 1951'de, Karadeniz seferini yapan ''Ordu Vapuru'' ile Giresun'a giderken, fırtına nedeniyle annesinin kendisini vaktinden birkaç gün önce vapurda dünyaya getirdiğini söyledi.

Doğumunun vapurda olması nedeniyle nüfus cüzdanında doğum yeri kısmına ''Ordu Vapuru'' yazıldığını belirten Uzunoğlu, ''Doğum olan vapurlara beyaz bayrak asılırmış. Giresun Limanı'nda bizi karşılamak için bekleyen amcam, vapurun direğinde beyaz bayrak olduğunu görünce benim dünyaya geldiğimi anlamış'' dedi.

Doğum yeri talihsizliği oldu​

Doğum yeri konusunda çoğu zaman zorluklarla karşılaştığını belirten Uzunoğlu, şöyle devam etti:
''Askerliğimi yapana kadar doğum yerim ile ilgili bir konuda olumsuzluk yaşamadım ancak, askerliğimi yaptıktan sonra sık sık olumsuzluklarla karşı karşıya kaldım. Bu olumsuzluklar en çok banka ve devlet dairelerinde karşıma çıktı. Bana doğum yerimi sorduklarında "Ordu Vapuru" deyince, bana; "hangi ile bağlı, ilçe mi, nahiye mi" diye sordular. Ya da doğum yerimi Ordu olarak yazdılar."

"Basında yer alınca kimliği kopyalandı''​

Doğum yeriyle ilgili en büyük sıkıntıyı da basına konu olunca yaşadığını anlatan Mehmet Uzunoğlu, "Doğum yerimin sıra dışı olması yıllar önce bir gazetede yer aldı. Ancak gazetede T.C. numaram yer alınca kimliğim kopyalanmış ve bu tarihten sonra adıma açılan davaların ardı arkası kesilmedi. Hiç birinden bir ceza almadım. Dolandırıcılık işi olduğu anlaşıldı fakat hala zaman zaman sıkıntılar yaşıyorum. T.C numaramın değişmesi için müracaat ettim fakat yine de bir sonuç alamadım. Kimlik bilgilerimi ele geçiren dolandırıcılar yakalanmadığı sürece bu davaların sonu da gelmeyecek gibi görünüyor. Bu durum beni manevi olarak yıpratmaktadır. Haklı bir gerekçe olarak ben de T.C. numaramın değişmesini istiyorum bu yönde hukuk mücadelem devam etmektedir" dedi.

Doğum Yeri: "Ordu Vapuru":titanic::haha:

Bunlar da ilginizi çekebilir...
50 milyonda bir görülüyor… 3 ayda 2 kez doğum yaptı
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • İlginçler
  • 1    1K
Bir Bukalemunun Doğum Anı
  • Ugur
  • Ugur,
  • Hayvanlar Alemi
  • 0    1K