Sohbet O ihbar doğru çıktı! - Süleyman ÖZIŞIK

MURATS44

Super Moderator
O ihbar doğru çıktı! - Süleyman ÖZIŞIK O ihbar doğru çıktı! - Süleyman ÖZIŞIK

O ihbar doğru çıktı!​

Yazıya başlamadan önce merak ettiğiniz malum konuyla ilgili kısa bir bilgi vereyim.

"MİT'in içinde Erdoğan'a suikast hazırlığı yapan bir çetenin olduğuna dair kuvvetli bir ihbar aldım" demiştim hatırlarsanız.

Olaydan sonra gerekli merciler iletişime geçti ve Erdoğan'a suikast düzenleyeceklerini söyleyen şahıs ile ilgili tüm bildiklerimi kendilerine aktardım.

Şahsı araştıran üst düzey yetkili bana bir süre sonra dönüş yaptı. Fazla detaylara girmeden, yeni gelişmeleri sizlere aktarayım.

Verdiğim bilgilerin biri hariç, diğerleri yüzde yüz doğrulandı.

Doğrulanmayan bilgi şu:

Bu kişi MİT'te görevli değil. Ama en az MİT kadar önemli bir başka devlet kurumunda görev yapıyor.

Öyle ki...

Pek çok dava dosyasındaki bilgileri değiştirebiliyor, hakim ve savcıları yönlendirebiliyor.

Endişelerinizi gidermek adına şu güzel haberi verebilirim. Bu şahıs artık yakın takipte ve diğer bağlantılarına ulaşılmaya çalışılıyor.

Bu arada haber kaynağımın konuyla ilgili verdiği yeni bilgileri de paylaşayım.

Bu kişi Abdullah Öcalan'ı yakalayıp Türkiye'ye getiren ekibin içinde olduğunu, bazı zamanlarda JİTEM'le beraber operasyonlara katıldığını söylüyor.

Ve en önemlisi...

Sakine Cansız ve diğer iki PKK'lı yöneticiyi öldürenlerin Fetö terör örgütü ile bağlantılı olduğunu söylüyor.

Bu bilgilerden sonra yazıya dönelim.

Bundan önceki yazımda hatırlarsanız, emniyetin henüz paralel yapıdan arındırılamadığını söylemiş ve "Paralelci polislerin, paralelci olmayan polisleri bertaraf etmediğinden nasıl emin olacağız?" diye sormuştum.

Bunu sebepsiz yere söylemedim zira endişeliyim. Neden endişeli olduğumu şu önemli olayı anlatığımda daha iyi anlayacaksınız.

Bundan yaklaşık 3 ay önce, Emniyet İstihbarat'taki bir polis, Deniz Baykal'a kurulan seks kaseti tuzağının gizli tanığına baskı yaparken suçüstü yakalanıyor.

Google'a "İstihbaratçı polise ve çilingire gözaltı" başlığıyla arattığınızda ilgili habere rastlayacaksınız. Kısa bir tetkikten sonra bu polisin Fetö Terör Örgütü'ne mensup olduğu ortaya çıkıyor.

İstihbarat Şube'den uzaklaştırılan bu polise sonra ne olduğunu merak edip araştırdım. Normal şartlarda ceza alması, hatta meslekten uzaklaştırılması gereken bu polisin izini nerede buldum dersiniz?

Emniyet Eğitim Şube Müdürlüğü'nün, yani polisleri her türlü eğitimden geçiren kurumun başında!Şu son operasyonlarda görevden alınıp alınmadığını henüz bilmiyorum.

Bu arada...

Darbe girişimi bertaraf edilmiş ve darbeciler görevden uzaklaştırılmışken Türkiye'nin en önemli iki davasının yeniden araştırılması gerekiyor.

Bu davalardan birincisi Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehit edilmesi, diğeri ise 34 kaçakçının hayatını kaybettiği Uludere katliamı...

Eminim ki bu davaların altından çok yeni ve çarpıcı bilgiler, isimler çıkacak.

Son olarak...

Sizin de dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama darbe girişimiyle ilgili önemli bir bilgi henüz medyaya yansımadı.

Darbeci generallerin Oyakbank başta olmak üzere diğer bankalardaki birikimleri ile mal varlıklarını sadece ben mi merak ediyorum acaba?

Umarım bu bilgiler bir an önce kamuoyuna açıklanır!

ERHAN ÇELİK VE TRT

Gülben Ergen Kısıklı'ya darbeden 10 gün sonra gelip bir konuşma yapıyor. Konuşma yapmadan önce önemli kişilerle arka tarafta buluşup konuşuyor.

Bir gün sonra kocası Erhan Çelik TRT'de anahaberi sunmaya başlıyor.

Bu iş bu kadar basit!

Gezi'ye selam duran, aldığı Altın Kelebek Ödülü'nü vatana ihanetle suçlanan, Erdoğan'a her türlü hakareti eden Can Dündar'a adayan, 17/25 Aralık'ta gıkı çıkmayan Gülben Ergen'in bu şekilde ödüllendirilmesi pek güzel olmuş!

Yalnız bilinsin ki AK Parti'ye gönül verenler bu ödülü kendilerine hakaret olarak görüyor.

İlgililere duyurulur!

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Coronayla ilgili doğru bilinen 6 yanlış
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Sağlık
  • 0    958
Zafere doğru
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular
  • 0    898