Sıla Yolu Avrupa'da hangi ülkelerde tali yollarda bile yol parası öderim?

turbolinea

topragizbiz.com
Avrupa'da hangi ülkelerde tali yollarda bile yol parası öderim?
Fransa'da otoban ücretli ama normal yolları ücretsiz olarak kullanabiliyorum.
Belçika Hollanda Almanya otoban ve yollar ücretsiz.

Size soracağım şu:
Avusturya'da sanırım otoban ve tüm yollar ücretli.Doğru mu?
Sırbistan,Macaristan,Slovenya ve isviçre'de tali yolları kullanırsam, ücret ödememe gerek var mı? İsviçre de otoban ücreti 1 kullanımlık bile 33 euro imiş.

Yardımcı olursanız sevinirim

ben türkiye den acı vatan avrupa ya geleceğim.

Boyle bir soruyu ilk defa duyuyorum ve hicbir fikrim yok.Bu sekilde gidip gelene de hic rastlamadim.:)

Avrupa'da hangi ülkeye geliceksin bilmiyorum,fakat özellikle Makedonya,Bulgaristan ve Romanya'dan geçerken otoban harici yollari kullanmani hiç tavsiye etmem.Hem yolun uzar,hemde bozuk yollarda aracin yipranir ve "astari yüzünden pahaliya gelir"

Ayrica bildigim kadariyle hiçbir Avrupa ülkesinde tali yollar için ücret alinmaz.Makedonya ve Bulgaristan'da kisa süreli otoban harici yollar kullandim,bunun için ücret isteyen olmadi.Diger ülkeler konusunda bilgi sahibi olan varsa bizleri bilgilendirsin lütfen.

Sirkeyi, sarımsağı düşünen (hesaplayan) paçayı yiyemez diye bir soz vardir.Eger izine guzel bir sekilde gidip gelmek istiyorsaniz sizlerde hesaplamayin derim.

bulgaristan ve romanya icin vinyet zorunlu...normal yol kullanılsa bile zorunlu olduğunu biliyorum

diğer isvicre avusturya macaristan slovenya ve sırbistan'da tali yolları kullansam bile vinyet almama gerek var mıdır?

ben ağır ağır geze geze gideceğim. ortamala 70 km hız ile...

tşkler

Bu saydiginiz ulkelerden Sirbistan haric diger ulekelerin hepsinde vinyet zorunlulugu var.

Avusturya: Vinyet zorunlu
Haftalık Vinyet: 7,90 Euro (10Gün) iki aylık 23.- Euro. Yıllık: 76,50 Euro. Vinyetsiz araba kullanmanın cezası 120 - 300 Euro arası değişiyor.

Slovenya: Vinyet Zorunlu
Haftalık Vinyet: 15,00 Euro (Gidiş -Geliş: 30 Euro) Yıllık: 95 Euro. Vinyet almamanın cezası 300 - 800 Euro (Vinyet cezasını hemen ödediğinizde %50 indirim uygulanıyor)

Çek Cumhuriyeti: Vinyet Zorunlu
Haftalık Vinyet: 10,50 Euro (10gün) Yıllık: 50,50 Euro. Vinyet almamanın cezası 200 Euro,dan başlıyor.

Slovakya: Vinyet zorunlu
Haftalık Vinyet: 7 Euro Yıllık: 50 Euro. Vinyetsiz otomobil kullanmanın cezası 100-500 Euro'ya kadar çıkabiliyor.

Macaristan Vinyet: Zorunlu
Haftalık Vinyet: 6 Euro ( 4 gün) Yıllık: 148 Euro. Vinyetsiz otomobil kullanmanın cezası 150 Euro.

Bulgaristan Vinyet: Zorunlu
Haftalık Vinyet: (10 leva) 5 Euro Yıllık: 34 Euro. Vinyetsiz otomobil kullanmanın cezası 50 Euro'dan başlıyor.

Romanya: Vinyet zorunlu
Haftalık Vinyet: 3 Euro Yıllık: 28 Euro. Vinyet almamanın cezası 120 Euro'dan başlıyor.

İsviçre
Yıllık Vinyet: 31,50 Euro
Vinyet almama cezası 70 Euro + işlem parası ödeniyor.

peki hangilerinde otoban ücretsiz?
mesela bulgaristan da vignette vardı ama otoban da ücretsizdi.

vinyet zorunlulugu olan ulkelerde otoban ucretini vinyet alarak odemis oluyorsunuz zaten.Ayriyeten Avusturya'da birkac tunel icin de odeme yapiliyor.

başka birine daha sordum.o çek cumhuriyetinde...
normal yolu kullanırsan vignette almana gerek yok diyor.
ben kime inanayım?
gerçek noktayı kim koyacak?

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri