2013 Sultanahmet Meydanı Ramazan Etkinlikleri

Celik

Emekli Admin
2013 Sultanahmet Meydanı Ramazan Etkinlikleri

sultantrt.png sultantrt.png

Meydan, Ramazan ayı boyunca, İstanbul ile özdeşleşen firmaların, ürünlerinin sunumlarını yapacağı ve unutulmaya yüz tutmuş eski mesleklerin tanıtımının yapılacağı fuara da ev sahipliği yapacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında kent halkını iftar sofralarında buluşturacak. Sokaklarda kurulacak iftar sofraları, bölge halkının birbirleriyle dayanışma ve beraberliklerinin artırılmasını, örf ve adetlerin unutulmamasını amaçlıyor. Feshane Bahçesi ve Beyazıt Meydanı da 30 gün boyunca iftar öncesi, iftar sonrası ve teravih sonrası çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Geleneksel kültürlerin yansıtıldığı özel Ramazan etkinlikleri düzenlenecek olan Sultanahmet Meydanı, tarihine yakışır şekilde çok daha farklı bir atmosfere sahip olacak.

Ahmet Özhan, Orhan Hakalmaz, Zekai Tunca ve Özdemir Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu sanatçıların konserlerinin yanı sıra, şiir dinletileri de Feshane Bahçesi ve Beyazıt Meydanı'nda olacak.

Ayrıca 15.07.2013 - 03.08.2013 tarihleri arasında,Beyazıt Meydanı'nda Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı kitap severlere açılıyor.

Geçmiş senelerde düzenlenen Sultanahmet Meydanı Ramazan Etkinlikleri'nden görüntüler.

sultantjt.png sultantjt.png

sultanahme.png sultanahme.png

sultanyky.png sultanyky.png

sultanxcx.png sultanxcx.png

sultanxcx.png sultanxcx.png

bu baldan küçüklüğümüzde ne kadar çok yerdik. Şimdi pek yok. Tadını bile özledik.

Arı balı , derlerdi birde. Mahalleden boş geçirmezdik. tahta çubuğa dolayıp verirdi amca. yine de tadı çok güzldi :)

Geçen sene kurban bayrami için Türkiye'ye gittigimde,çamlica sefa tepesinde macun satan birini buldum.Hemen aldim ama hava sicakti ve çabuk erimeye basladigi için mi,yoksa yasim ilerledigi için mi bilmiyorum ama çocuklugumda aldigim lezzeti bulamadim dogrusu :)

Ramazan ayinda Istanbul'da olmayi çok isterim.Memlekette Ramazan bir baska olur yaww.
Gurbet ellerde ne ramazanin nede bayramin bir tadi yok :(

Ayyynen öyle. gurbet elde ramazanın tadı yok. Bende Malatyada olmak isterdim ramazan ayında. Ramazan ruhu bir başka. Sahurdaki davul sesine bile hasretiz.

Ben ezan sesine hasretim,davul sesi neki :(
Birdaha dünyaya gelsem gurbete asla çikmazdim,tuz ekmege raziyim.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Mihail Kalaşnikov (1919-2013)
  • Ugur
  • Ugur,
  • Biyografiler
  • 0    136
2013 yılında 778 kişi idam edildi
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 0    4K
2013 Yılı Dış Ticaret Verileri