Kurana göre İsa (as) Doğum günü ne zaman?

MURATS44

Super Moderator
Kur'ân-ı Kerim Kur'ân-ı Kerim

Sonra doğum sancısı onu bir hurma dalına tutunup dayanmaya zorladı. “Keşke bundan önce ölseydim ve büsbütün unutulan biri olsaydım!” dedi.Meryem suresi 23

Sonra ona; Meryem´e aşağısındaki kişi; Zekeriya seslendi: " Sakın üzülme, Rabbin alt tarafında bir su arkı akıttı. Hurma dalını kendine doğru silkele, üzerine olgunlaşmış taze hurmalar düşsün. Sonra ye-iç, gözün aydın olsun. Sonra eğer beşerden birini görürsen, `Ben Rahman’a [yarattığı bütün canlılara dünyada çokça merhamet eden Allah'a] bir oruç adadım, onun için bugün hiçbir kimseyle konuşmayacağım´ de."Meryem suresi 24-26
,,
Kendilerini Hristiyan olarak isimlendirenler, İsa nebinin doğumunu 25 Aralık günü kutlarlar. Bu gün şira yıldızı ile birlikte üç yıldızın gösterdiği yerden de güneş doğmaktadır. Pagan dini etkisi ile bozulan hak din, bu isa nebinin doğum günü üzerinden kurgulanır.

Kuran bunun doğru olmadığını, Meryemin doğum anını anlatarak, "dalı silkele ki taze olgunlaşmış hurmalar dökülsün" ibaresi ile isa nebinin hurmaların olgunlaşma mevsiminde (Ağustos-Eylül ayı) doğduğunu, yani kışın doğmadığını anlatır.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Kurana Yönelik İtirazlar
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular
  • 0    1K
İşte hız limitine göre radar cezaları
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Motorlu Araçlar
  • 0    654
Bakış Açısına Göre Değişen Portreler
  • Ugur
  • Ugur,
  • İlginçler
  • 0    3K
İslami Usullere Göre Döner Tekme Nasıl Atılır?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Komikler
  • 1    2K
Geri