Sıla Yolu Sılayolunda zorunlu pasaport molası

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
HANNOVER’DEN tatillerini Adana’da geçirmek üzere yola çıkan Uslu Ailesi, Macaristan’dan Sırbistan’a giriş yaparken gümrükte pasaportlarını verince büyük şok yaşadı. Alman vatandaşı olan oğulları Enes’in pasaport süresinin sona erdiğini öğrenen ve sınırdan giriş yapamayan aile, Hannover’e geri dönüş yapmak zorunda kaldı. Dikkatsizliğin bedelini fazladan 2500 kilometre yol kat ederek ödediklerini dile getiren Yahya Uslu, “1250 km yol geldikten sonra sınırda kalmak sinirlerimizi de yıprattı” dedi.

“ANLATMAKTA ZORLANDIK”

USLU, “Oğlum, Yusuf, Enes ve kızım Elisa yanında eşim Rahime de bu olay karşısında şok olduk. Ancak geriye dönmekten başka çare bulamadık. O sırada sinirle eşime kızdım. Sakinleşince benim de olayda hatam olduğunun farkına vardım. Eşimin gönlünü aldıktan sonra yola koyulduk. Küçük kızımız Elisa’ya geri dönüşü izah etmekte zorlandık” diye konuştu. Hannover’de çocuklarının pasaportunu uzatıp tekrar yola çıkan Uslu Ailesi, mola verdikleri SABAH’ın hizmet istasyonunda yolculuklarının Adana’nın Yumurtalık ilçesine olduğunu da belirtti.

VELİKA PLANA

Yola çıkmadan önce evrakları niye kontrol etmezler acaba anlayamıyorum.

Lantrasamda benim visum yetişmedi eski ve yeni passaportumla gitsem bana sorun cikarirlarmi

Lantrasamda benim visum yetişmedi eski ve yeni passaportumla gitsem bana sorun cikarirlarmi

Sayin misafir:

Eski pasaport iptal edilmedigi ve gidis-gelis sirasinda kullanma süresi bitmemis olmasi halinde geçerli olur.

Yinede bu konuda en yakin konsolosluga basvurup,bilgi alinmasinda fayda vardir.

Hayirli yolculuklar dileriz.

Türk pasaportun süresi bitmisti yenisini aldim. Lantrasamda visum 6 haftada gelecekmis eski pasdaki visum gecerliymis bize ikisinide alin yaniniza dediler jansiniz varsa problemsiz gecersiniz dediler.. Sirplar sorun yapiyorlarmis

Bu durumda isin sansa kalmis gibi görünüyor.Böylesine bir sorun benim basima gelmedi,o yüzden kesin birsey söyleyemem.Umarim sansin yaver gider,hiçbir sorun yasamazsin.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
SılaYolunda Internetinizi kapatmayı unutmayın!!
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Sıla Yolu
  • 0    2K
Sılayolunda Gizli Çekim Yapanlar Dikkat !!!
  • Ugur
  • Ugur,
  • Sıla Yolu
  • 0    5K
Sılayolunda Ziynet Eşyalarına Dikkat
  • K
  • KUZEYLi,
  • Sıla Yolu
  • 0    5K
Geri