Sohbet Lice'de Karakol Yapımındaki Gösterilerde 1 Kişi Öldü

Celik

Emekli Admin
Lice'de Karakol Yapımındaki Gösterilerde 1 Kişi Öldü

Lice'de kimine göre yeni karakol yapiliyor,kimine göre ise,var olan karakol yenileniyor.
Her ne olursa olsun,sonuçta bir karakol yapiliyor ve buna karsi çikip,gösteri yapabilirsin elbet.Yapabilirsin ama karakolun önünde ve nöbet tutan jandarmaya tas atarak degil.Bu gösteriyi belli alanlarda yaparsin.

Askerligini yapmis olanlar iyi bilirki,nöbet yerinde parola ve sifreyi bilmeyen komutani bile vurma yetkisi vardir askerin.Asker polise benzemez,onlar savas egitimi alirlar,gösterilere müdahale egitimi degil.

Ölen kisiye bakiyorum 18 yasinda bir genç ve belliki askere gitmemis.Peki aralarinda askerligini yapmis kimseler yokmuydu hiç.
Hadi karakolda nöbet tutan jandarmaya tas atanlar provakatörle uyup bir cahillik yapmislar,peki bu kelli-felli BDP'li milletvekillerine ne oluyor ?.Yandaslarini pesine takip Taksim'de gösteri yapmanin anlami nedir ?.Ölen bu genç delikanliya yazik degilmi ?.

Vatandaslarimizi birbirine düsürüp,sirtindan geçinmeye çalisanlarin Allah belasini versin.
Ayrica her çikar gurubunun Taksim'e çikip gösteri yapmasindan biktim usandim.Insallah Taksim'in göbegine gökten bir meteor düserde,yüzlerce metre derinliginde çukur açilir (Gösteri sirasinda olursa sevicim ikiye katlanir).

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri